hi-fi

NAD C 268

news |
NAD C 268

Firma NAD wproawdza do sprzedaży nowy stereofoniczny wzmacniacz mocy C 268 z przystępnej cenowo serii Classic

Model C 268 dostarcza moc 80 W na kanał i wykorzystuje specjalnie opracowaną wersję stopnia wyjściowego Hypex UcD. Urządzenie może współpracować z przedwzmacniaczem, zasilać głośniki w układzie bi-ampingu, pracować jako wzmacniacz slave, a po zmostkowaniu pełnić rolę wyrafinowanego monobloku.NAD, wiodący producent domowych urządzeń audio i wideo klasy premium, wprowadza do sprzedaży końcówkę mocy C 268. Ten całkowicie nowy, przystępny cenowo stereofoniczny wzmacniacz przygotowany jest do pracy w różnych konfiguracjach. Urządzenie może być wykorzystywane 
w tradycyjnym zestawieniu wraz z przedwzmacniaczem, zasilać kolumny głośnikowe w układzie bi-amping lub pracować jako wzmacniacz slave. Funkcjonalność C 268 zwiększa możliwość zmostkowania, przetwarzając wyjściową moc 2x 80W w potężne 300W.

Projektanci NAD zrezygnowali z konwencjonalnych zasilaczy liniowych, wymagających dużej ilości energii, i stopni wyjściowych pracujących w klasie AB, które niemal połowę energii zamieniają na ciepło. Zamiast tego konstruktorzy opracowali jeszcze wydajniejsze obwody oparte na zasilaczach impulsowych i stopniach wyjściowych Class D. Dawniej uważane za gorszej jakości rozwiązania 
w porównaniu z tradycyjnymi topologiami, dzięki zaawansowanej inżynierii NAD stały się podstawą do stworzenia jednych z najlepszych wzmacniaczy. Każda z tych nowych konstrukcji wyróżnia się liniową charakterystyką w szerokim zakresie pasma przenoszenia, zapewniając ogromny postęp w stosunku do poprzednich modeli, bez względu na współpracujące kolumny głośnikowe.

wzmacniacz mocy NAD C 268

Zasilanie C 268 dostarcza niemal 200W ciągłej mocy i w ułamku sekundy potrafi wygenerować ponad 500W, aby w pełni odwzorować dynamikę muzyki. Innowacyjny asymetryczny układ PowerDrive wykorzystuje każdą dostępną porcję energii, zachowując przy tym ogromną rezerwę mocy dynamicznej, która pozwala precyzyjnie odwzorować muzyczne detale bez zniekształceń i kompresji. Zasilacz przystosowany jest do współpracy z napięciem sieciowym od 100V do 240V i gwarantuje czyste zasilanie dla wszystkich układów C 268. Ten niezwykle wydajny układ zasilający zapewnia niemal perfekcyjną regulację napięcia w szerokim zakresie warunków pracy i tworzy solidną, pozbawioną szumów podstawę dla stopni wzmocnienia.

NAD C 268 wykorzystuje specjalnie opracowaną wersję sprawdzonego stopnia wyjściowego Hypex UcD. Rozwiązanie to pozwala uzyskać potężną moc wyjściową przy niemal niemierzalnych zniekształceniach i szumie w całym słyszalnym zakresie. Każdy detal tej konstrukcji został starannie dopracowany 
i perfekcyjnie wykonany, aby w pełni wykorzystać ogromny potencjał wzmacniacza.

"Przez ponad 40 lat firma NAD zdobyła światową renomę dzięki świetnie brzmiącym, najlepszym 
w swojej klasie wzmacniaczom, i model C 268 z pewnością nie jest tutaj wyjątkiem", stwierdza Greg Stidsen, dyrektor ds. technologii i planowania produktu w NAD. "Nawet przy zachowaniu przystępnej ceny ta końcówka mocy udostępnia zaawansowaną technologię i bogaty zestaw funkcji, który pozwala użytkownikowi korzystać z C 268 w różnych konfiguracjach – od podstawowej stereo do potężnego monobloku".

wzmacniacz mocy NAD C 268 złącza

NAD C 268 może być podstawowym wzmacniaczem mocy, ale NAD dokładnie przemyślał wszystkie możliwe konfiguracje, zazwyczaj wykorzystywane podczas tworzenia funkcjonalnych rozwiązań. Wybieralne wejścia zbalansowane sprawiają, że C 268 idealnie sprawdza się w studiu lub w połączeniu z high-endowymi przedwzmacniaczami i procesorami. Wejścia współpracują z funkcją regulacji czułości, wykorzystywaną do dopasowania końcówki mocy do innych komponentów lub podczas pracy w układzie bi-amping. Wyjście liniowe pozwala na dalsze zwiększenie mocy w tym samym kanale dla dodatkowych głośników lub subwooferów.

Do tych szerokich możliwości projektanci NAD dodali także funkcję zmostkowania, która zamienia 
C 268 w niesamowicie mocny monoblok. Zaczynając od jednego egzemplarza z czasem można wzbogacić system audio o kolejny C 268, kiedy użytkownik wymieni swoje kolumny głośnikowe na doskonalsze konstrukcje. Alternatywnie, C 268 można sparować ze wzmacniaczem zintegrowanym/DAC NAD C 368 i w przypadku zmostkowania obu jednostek w trybie mono uzyskać 300 W mocy na kanał, ciesząc się przy tym czystą przyjemnością słuchania.

Wzmacniacz mocy NAD C 268 już jest dostępny w sprzedaży. Poglądowa cena detaliczna modelu wynosi 3.799 zł.

Źródło: informacja prasowa Audioklan