hi-fi

Spendor odświeża serię A

news |
Spendor odświeża serię A

Brytyjska firma Spendor gruntownie unowocześnia podstawową serię swoich zestawów głośnikowych proponując trzy nowe modele: A1, A2 i A4

Nowe kolumny Spendora przyjęły formę prostych, zgrabnych i gustownych konstrukcji dwudrożnych z pojedynczym głośnikiem nisko-średniotonowym. A4 i A2 to modele wolnostojące z obudowami bass-reflex, natomiast w najmniejszym podstawkowym monitorze A1 mid-woofer pracuje w obudowie zamkniętej.Wszystkie trzy modele zostały pomyślane w celu użytkowania ich w małych i średnich pomieszczeniach, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji, gdy konieczne jest ustawienie kolumn bliżej ścian. Udało się to osiągnąć dzięki odpowiedniemu dostrojeniu mid-wooferów. Te oznaczone symbolem EP77 głośniki z membraną polimerową zostały zapożyczone ze znacznie droższej serii D. Jeden dla całej serii tweeter również poddano liftingowi: jest to następna generacja głośnika z kopułkowo-pierścieniową membraną tekstylną o średnicy 22-mm, tym razem wyposażonego w metalową siatkę ochronną.

kolumny Spendor A1

W najnowszym wcieleniu serii A inżynierowie Spendora poświęcili szczególną, uwagę jak najwierniejszemu odwzorowaniu aspektów dynamiki i otwartości nagrań. Ujawniają oni, że udało im się stworzyć najbardziej uniwersalne i muzykalne konstrukcje w historii brytyjskiej firmy, z zachowaniem rozsądnego pułapu cenowego.

Rzut oka na parametry potwierdza tę tezę: wszystkie modele to łatwe do wysterowania konstrukcje ośmioomowe, a pasmo basu w przypadku dwóch modeli wolnostojących sięga sporo poniżej 40 Hz. Warto także przypomnieć, że nawet ta podstawowa seria Spendora jest produkowana w Wielkiej Brytanii, a jeśli chodzi o wzorce brzmieniowe, dalej obowiązuje strojenie według sprawdzonych wzorców ze studiów BBC.

kolumny Spendor A2, A4 i A6R

Seria A dostępna jest w trzech naturalnych fornirach: ciemnym orzechu, jasnym dębie i czarnym jesionie, z identycznymi cenami dla wszystkich wersji. Podstawkowe A1 kosztują 4.900 zł, a podłogowe: A2 7.490 zł i A4 9.900 zł. Na dzień dzisiejszy pozostałe modele zostały wycofane z produkcji, a serię uzupełniają od góry nieco starsze, również dwudrożne A6R, które kosztują 13.900 zł i będą dostępne w limitowanej ilości, do zakończenia ich produkcji w roku 2018.

Źródło: informacja prasowa Nautilus