hi-fi

Acoustic Research AR-M200

news |
Acoustic Research AR-M200

W ofercie rodzimej firmy Rafko pojawił się nowy przenośny odtwarzacz plików muzycznych Acoustic Research AR-M200 oferujący maksimum dźwięku za minimum ceny

Historia marki Acoustic Research to już ponad 60 lat innowacji w świecie audio. Założyciel Acoustic Research w 1954 roku wynalazł zawieszenie głośnika akustycznego w formie, jaką znamy do dzisiaj. Niedługo potem, bo w 1959 Acoustic Research, jako pierwsza firma na świecie zaprezentowała kopułkowy głośnik wysokotonowy, którego założenia konstrukcyjne wykorzystywane są do dziś w większości kolumn głośnikowych. Kolejne wynalazki spod znaku AR to gramofon z paskowym napędem i odsprzęgniętą ramą oraz pierwszy na świecie uniwersalny pilot zdalnego sterowania (1983). Obecnie Acoustic Research powrócił do korzeni i zaprezentował urządzenia, które ponownie wynoszą jakość dźwięku na nowy poziom - tym razem w nowopowstałej klasie urządzeń przenośnych.Acoustic Research AR-M200 to minimalistyczny odtwarzacz mobilny skierowany do bezkompromisowych audiofilów, którzy poszukują urządzenia oferującego wysoką jakości dźwięku przy bardzo umiarkowanej cenie.

Acoustic Research AR-M200

Odtwarzacz oparto o najlepsze audiofilskie komponenty znane z kilkukrotnie droższych urządzeń innych producentów:
  • Przetwornik DAC: AK4490EQ
  • Wzmacniacze operacyjne: Texas Instruments TPA 6120
  • Przedwzmacniacz: Burr-Brown OPA 2134
  • Cyfrowy potencjometr drabinkowy (150 kroków 0,5 dB / krok)
  • Zbalansowane wyjście słuchawkowe jack 4.4mm (standard Sony Pentaconn) oraz klasyczne jack 3.5mm

Natywna obsługa plików 24/192 umożliwia osiągnięcie najwyższej jakości dźwięku. Ponadto odtwarzacz obsługuje pliki DSD do 128 w trybie DoP. Bateria o pojemnosci 1700mAh zapewnia ponad 7 godzin ciągłego odsłuchu i to pomimo zastosowania wzmacniacza słuchawkowego w klasycznej i niezwykle prądożernej klasie A. Kombinacja wzmacniacza w klasie A, pojemnego akumulatora i wysokiej klasy podzespołów pozwala AR-M200 wysterować praktycznie dowolne przenośne słuchawki nauszne i dokanałowe.

Acoustic Research AR-M200

Funkcjonalność urządzenia została wzbogacona o moduł Bluetooth z dwustronną komunikacją, co jest rozwiązaniem absolutnie unikalnym. Dzięki temu Acoustic Research AR-M200 może odbierać sygnał audio z innych nadajników, np. komputera lub smartfona, a następnie po wzmocnieniu przekazać go do podłączonych słuchawek. Urządzenie może także pełnić klasyczną funkcję nadajnika sygnału audio dla słuchawek Bluetooth.

Acoustic Research AR-M200

Całość zamknięto w funkcjonalnej obudowie z 2,4-calowym wyświetlaczem o minimalnym poborze prądu. Jedyną funkcją obudowy jest ochranianie wewnętrznych podzespołów, dzięki temu nie kusi amatorów cudzej własności, nie traci na urodzie po upadku z wysokości oraz jest tania w wykonaniu, co pozwala na zastosowanie najwyższej jakości komponentów audio w jej wnętrzu. Producent przewidział możliwość dokupienia etui ochronnego w cenie 199zł.

Cena odtwarzacza Acoustic Research AR-M200 została ustalona na 1.799 zł.

Źródło: informacja prasowa Rafko Dystrybucja