hi-fi

Gramofon TEAC TN-350

news |
Gramofon TEAC TN-350

Nowy gramofon TEAC TN-350 wychodzi na przeciw oczekiwaniom miłośników analogowego brzmienia łącząc wyrafinowaną stylistykę z nowoczesnymi rozwiązaniami

Gramofon TEAC TN-350 to wysokiej klasy urządzenie, które łączy nowoczesną technikę audio z elegancką, wyrafinowaną stylistyką. Opracowany z myślą o wymagających użytkownikach. Zapewnia wysokiej jakości brzmienie dzięki bogatemu wyposażeniu i wysokiej klasy komponentom, jak np. wbudowany przedwzmacniacz i przetwornik analogowo-cyfrowy, port USB, aluminiowy talerz i ramię w kształcie litery S, wkładka MM (VM) AT95E.To, co wyróżnia TN-350 na tle innych gramofonów, to jego niemal nieograniczone możliwości i piękny, naturalny dźwięk. Bardzo dobre brzmienie gramofon zawdzięcza przemyślanej konstrukcji. Całość opiera się na masywnej podstawie wykonanej z płyty MDF, która dobrze redukuje ryzyko powstawania rezonansu. Sama obudowa dostępna jest w dwóch wersjach wykończenia: olejowanym fornirze o fakturze drewna orzechowego lub w kolorze czarny mat.

Gramofon TEAC TN-350

W obudowie projektanci ukryli silnik o wysokim momencie obrotowym, który poprzez neoprenowy pasek napędza talerz z odlewanego aluminium. Dzięki swojej dużej bezwładności talerz pomaga zapewnić stabilność obrotów podczas odsłuchu muzyki. Tuż obok projektanci umieścili ramię w kształcie litery S. Element ten przykuwa uwagę swoją stylistyką i w połączeniu z mechanizmem anty-skatingu gwarantuje wysoką precyzję odtwarzania płyty. Urządzenie może pracować z jedną z dwóch prędkości: 33 1/3 lub 45 obr./min.

Gramofon TEAC TN-350

Gramofon TEAC TN-350 dostarczany jest wraz z zaawansowaną wkładką MM (VM) Audio-Technica AT95E. Gwarantuje ona wysoką jakość dźwięku, dostarczając czyste i detaliczne brzmienie. Urządzenie wyposażone jest również w przedwzmacniacz gramofonowy obsługujący wkładki MM, a także wyjścia: liniowe i gramofonowe. Dzięki temu TN-350 może współpracować z dowolnym wzmacniaczem, nawet z modelem bez wejścia Phono. Wszechstronność gramofonu zwiększa wbudowany przetwornik analogowo-cyfrowy. Układ zaprojektowany przez Texas Instruments pozwala przesyłać muzykę poprzez USB wprost do komputera, aby zapisać winylową kolekcję w postaci cyfrowej.

TEAC TN-350 już jest dostępny w sprzedaży. Poglądowa cena detaliczna urządzenia, niezależnie od wybranej opcji wykończenia, wynosi 1.799 zł.

Źródło: informacja prasowa Audioklan