s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

Sony STR-DH790 i Sony UBP-X700

news |
niezdefiniowano - Sony STR-DH790 i Sony UBP-X700

Podczas tegorocznej wystawy CES, firma Sony zaprezentowała szereg nowości, wśród których nie mogło zabraknąć odtwarzacza Blu-ray Sony UBP-X700 oraz amplitunera kina domowego Sony STR-DH790

Firma Sony wprowadza zestaw urządzeń 4K HDR wysokiej klasy, który pozwala czuć się jak w kinie - bez opuszczania domowego zacisza. Obecna rodzina odtwarzaczy Blu-ray 4K Ultra HD powiększy się o model UBP-X700. W porównaniu ze standardowymi odtwarzaczami Blu-ray ten model odznacza się o wiele szerszym zakresem barw, kontrastu i jasności, dzięki czemu uzyskiwany obraz jeszcze wierniej naśladuje rzeczywistość.

Firma Sony wzbogaca także swoją ofertę o nowy amplituner wielokanałowy STR-DH790. Wyróżnia go elastyczność w konfigurowaniu kanałów dźwięku – maksymalnie 5.1.2 – oraz zgodność z systemami Dolby Atmos i DTS:X. Urządzenie reprodukuje kinowy dźwięk o dużej mocy, który łatwo jest dostosować do własnych upodobań i akustyki pomieszczenia.
Dzięki obsłudze formatów HDR10 i Dolby Vision odtwarzacz X700 optymalizuje przesyłanie obrazu HDR do telewizora, zapewniając niespotykaną dotąd szczegółowość, kolorystykę i jasność. Z formatami HDR10 i Dolby Vision zgodny jest także amplituner DH790.
Sony STR-DH790 i Sony UBP-X700
Połączenie tych urządzeń pozwala osiągnąć nową jakość obrazu i uzyskać naturalny, dobiegający ze wszystkich stron dźwięk, jak w prawdziwym kinie. Amplituner STR-DH790 jest zgodny z systemami Dolby Atmos oraz DTS:X i przystosowany do pracy w konfiguracji 5.1.2-kanałowej, dzięki czemu grzmoty towarzyszące burzy, wyjące w mieście syreny i inne dźwięki słychać wszędzie dokoła, także u góry.
Odtwarzacz UBP-X700 współpracuje z serwisami oferującymi strumieniowe przesyłanie obrazu 4K, takimi jak Netflix, Prime Video czy YouTube, w których na pewno nie zabraknie atrakcyjnych materiałów. Obsługuje też szereg formatów audio i wideo zapewniających wysoką jakość, między innymi MP4, DSD i FLAC.
Sony STR-DH790 i Sony UBP-X700
Amplituner DH790 jest wyposażony w system automatycznej kalibracji Advanced D.C.A.C (Digital Cinema Auto Calibration) z mikrofonem w zestawie. Dzięki niemu po uwzględnieniu właściwości pomieszczenia oraz rozmieszczenia głośników zostaną dobrane poziomy dźwięku i jego charakterystyka dla poszczególnych kanałów.
Odtwarzacz UBP-X700 będzie można nabyć od stycznia, natomiast mmplituner STR-DH790 trafi do sprzedaży wiosną 2018 r. Cena urządzeń jeszcze nie została ustalona.
Źródło: informacja prasowa Sony