hi-fi

Musical Fidelity M6s DAC

news |
Musical Fidelity M6s DAC

Musical Fidelity M6s DAC to 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy z obsługą DSD oraz wysokiej klasy wyjściem słuchawkowym

Musical Fidelity to brytyjski producent elektroniki klasy hi-fi i hi-end, który nieprzewanie jest obecny na rynku od 1982 roku. Firmę założył Antony Michaelson, klarnecista i konstruktora wzmacniaczy, który do dziś pozostaje prezesem firmy. Musical Fidelity zasłynął jako jeden z pierwszych producentów, który projektował wygląd swoich produktów w stylu industrialnym, gdzie rządzi prostota, neutralność i minimalizm w detalu. Łącząc to z najwyższej klasy wykonaniem, a przede wszystkim niepowtarzalnie ciepłym brzmieniem Musical Fidelity zyskał bardzo wyraźny firmowy charakter.Najnowsze dziecko firmy, to przetwornik Musical Fidelity M6s DAC wyposażony w komplet wejść cyfrowych, z których każde akceptuje klasyczny sygnał PCM w jakości do 32/368, zaś DSD do 5.6Mhz (DSD128). Aby poszerzyć funkcjonalność urządzenia doposażono je w wysokiej klasy wzmacniacz słuchawkowy o mocy 1.5W RMS oparty o komponenty z niezwykle cenionego urządzenia MX-HPA. Wyjścia analogowe mogą pracować w trybie liniowym lub przedwzmacnianym, co pozwala podłączyć DAC bezpośrednio pod końcówkę mocy stereo.

Musical Fidelity M6s DAC

M6s DAC oferuje perfekcyjne parametry techniczne: zniekształcenia THD przy 20.000Hz nie przekraczają 0.0004%. Separacja kanałów wynosi minimum 105 decybeli, zaś stosunek sygnału do szumu określa parametr 119 decybeli. Liniowość jest lepsza niż 110 decybeli. Pomiary M6s DAC kilkukrotnie przekraczają możliwości innych urządzeń stereo współpracujących z nim w ramach jednego systemu.

M6s DAC to urządzenie wyposażone w najnowszy przetwornik ESS Sabre - topowy model ES9028PRO z technologią Hyperstream III, dedykowany do najwyższej klasy urządzeń audiofilskich i studyjnych


Firma na przestrzeni lat wypracowała charakterystyczne dla swoich produktów brzmienie. Dźwięk Musical Fidelity charakteryzuje się niezwykłym zróżnicowanie barw z firmową nutką ciepła, a do tego super wysoką rozdzielczością, klarownością i dynamiką dźwięku. Wzmacniacze i odtwarzacze MF potrafią wygenerować niemal holograficzną scenę dźwiękową co zapewnia niezapomniane przeżycia podczas odtwarzania pełnoskalowych koncertów orkiestrowych.

Musical Fidelity M6s DAC

Dźwięk M6s DAC został określony przez producenta jako super transparentny, komunikujący olbrzymią ilość detali ze znaną dla tej marki muzykalnością. Scena dźwiękowa jest holograficzna - szeroko rozciągnięta wszerz oraz w głąb. Dźwięk jest szybki, dociążony, ale nie pozbawiony odrobiny słodyczy i ciepła.

Specyfikacja wzmacniacza słuchawkowego:
  • Moc 1.5W RMS / 32 ohmy
  • Pasmo przenoszenia: 20 - 50.000Hz
  • Impedancja wyjściowa: 40 ohm
  • Obsługa sluchawek 10 - 600 ohm
  • THD: 0.005% w paśmie 20 - 20.000Hz
  • Stosunek sygnał / szum: 115dB

Cena Musical Fidelity M6s DAC została ustalona na 7.295 zł. Urządzenie dostępne jestw kolorze czarnym lub srebrnym.

Źródło: informacja prasowa Rafko