hi-fi

Dynaudio Music

news |
Dynaudio Music

Duńscy specjaliści od głośników zaprezentowali rewolucyjne podejście do słuchania muzyki w domu

Po odważnym kroku w kierunku rozwiązań bezprzewodowych w postaci wprowadzonej kilka lat temu serii kolumn Xeo i Focus XD, duńscy specjaliści od techniki głośnikowej hucznie fetują jubileusz 40-lecia swojej działalności proponując pierwszą w historii firmy serię zintegrowanych systemów grających Music. Składa się ona z modeli: Music 1, Music 3, Music 5 oraz Music 7.Duńczycy określają swoje najmłodsze dzieci mianem "najinteligentniejszego na świecie sprzętu do nagłośnienia domowego". Nie ma w tym zbytniej przesady, gdyż inżynierowie Dynaudio wyposażyli swoje cztery modele Music w rewolucyjne rozwiązanie zapewniające automatyczne dopasowanie dźwięku do akustyki pomieszczenia. Nowe produkty wykonano starannie, przy użyciu dobrych materiałów i zachowaniem oryginalnej stylistyki. Zastosowanu tu głośniki własnego projektu i produkcji.

Dynaudio Music

Dynaudio Music dysponuje dwoma zintegrowanymi systemami, które za pomocą wbudowanych mikrofonów dokonują pomiarów w czasie rzeczywistym. NoiseAdapt odpowiada za dobór głośności i charakteru dźwięku w zależności od hałasu tła, a RoomAdapt bada, gdzie w pomieszczeniu ustawiono głośnik i jakie tam panują warunki akustyczne. Wewnętrzny procesor analizuje dane z obydwu funkcji, dokonuje obliczeń, a następnie optymalizuje brzmienie urządzenia w czasie rzeczywistym. Jak widać konstruktorzy postawili sobie za cel, aby użytkownik nie zaprzątał sobie głowy skomplikowanymi zagadnieniami technicznymi, którymi może zająć się wbudowana elektronika. Założenie jest więc tu proste - słuchacz ma się zrelaksować i nie martwić się całą resztą!

Dynaudio Music

Dynaudio Music oferuje dostęp z urządzeń mobilnych i nie tylko, za pomocą Apple AirPlay, Bluetooth aptx, lub protokołu DLNA w sieci domowej – przewodowej lub Wi-Fi. Darmowa aplikacja Dynaudio Music do pobrania na urządzenia z systemami iOS i Android wyróżnia się łatwą obsługą i umożliwia korzystanie z popularnych serwisów streamingowych TIDAL i Spotify. Dzięki niej możemy korzystać do sześciu urządzeń Dynaudio Music w systemie multiroom.

Urządzenia mają na pokładzie także wejście liniowe, USB, modele 5 i 7 dodatkowo cyfrowe wejście optyczne, a 7 – również HDMI, co umożliwia wykorzystanie go jako wysokiej klasy soundbar.

Dynaudio Music

Wszystkie modele Music dostępne są w czterech wersjach kolorystycznych materiału, który jest wykony przez uznanego duńskiego producenta tkanin – firmę Gabriel.

Ceny poszczególnych modeli:

  • Dynaudio Music 1 - 2.190 zł
  • Dynaudio Music 3 - 2.690 zł
  • Dynaudio Music 5 - 3.390 zł
  • Dynaudio Music 7 - 4.290 zł

Źródło: informacja prasowa