hi-fi

Quadral PLATINUM+

news |
Quadral PLATINUM+

Kolumny głośnikowe z komorą ciśnieniową, membranami ALTIMA i kopułkami RiCom+

Firma Quadral wprowadza do swojej oferty pełen przekrój kolumn głośnikowych w nowej linii PLATINUM+. W jej skład wchodzą cztery modele. Dwa z nich to potężne kolumny podłogowe: "nine" i "seven", "two" to ekskluzywny monitor podstawkowy, a "one" to głośnik centralny.We wszystkich produktach linii zastosowano głośniki niskotonowe i średniotonowe z membranami ALTIMA, oraz pierścieniowe głośniki wysokotonowe RiCom+, zapewniające przetwarzanie najwyższych częstotliwości, aż do 48kHz.

Quadral PLATINUM+

W modelach podłogowych: "nine" i "seven" zastosowano bardzo ciekawą konstrukcję komory ciśnieniowej. Solidne przetworniki basowe, wyposażone w duże magnesy i membrany ze stopu Altima (aluminium, tytan, magnez), umieszczono poziomo w komorach górnej i dolnej i skierowane są "twarzami" do siebie. Wypromieniowane przez nie ciśnienie akustyczne zostaje skompresowane, zniekształcenia wynikające z niedokładności konstrukcyjnych przetworników zostają zminimalizowane, a szybki, mocny i dynamiczny bas wydostaje się z komory na zewnątrz przez przezroczyste akustycznie ścianki przednią i boczne. Przetworniki średniotonowe ustawione są w konfiguracji D'Appolito. W modelach podłogowych wentylowane są obie komory. Model podstawkowy "two" ma jeden tunel bass reflex, natomiast głośnik centralny "one" wyposażony jest w membranę bierną.

Quadral PLATINUM+

Modele serii PLATINUM+ zbudowane są z grubych płyt MDF i posiadają wewnętrzne wzmocnienia. Kolumny podłogowe wyposażone są w mocne aluminiowe poprzeczki mocowane od spodu do podstawy, w które wkręcane są duże kolce stabilizujące całość, mogące być, w razie potrzeby, osłonięte gumowymi zaślepkami. Zwrotnice niskotonowa i średniotonowa/wysokotonowa znajdują się na oddzielnych płytach co minimalizuje interferencje między elementami. Na tylnym panelu, wszystkich konstrukcji umieszczono przełącznik migowy, regulujący dynamikę najwyższych tonów. Wewnątrz zastosowano solidne okablowanie, a najwyższej klasy wejściowe gniazda głośnikowe akceptują grube przewody, wtyki bananowe i widełki.

INFO www.quadral.pl