hi-fi

Audeze LCD-MX4

news |
Audeze LCD-MX4

Firma Audeze wprowadziła do sprzedaży najnowsze planarne słuchawki wokółuszne z serii LCD, model LCD-MX4

Najnowsze słuchawki to otwarta konstrukcja, w której firma Audeze wykorzystała szereg swoich autorskich rozwiązań, m.in. opatentowany układ magnetyczny Fluxor, obudowa z magnezu oraz pasek nagłowny z włókna węglowego.Firma Audeze już od wielu lat oczarowuje najbardziej wymagających audiofilów pięknym, w pełni naturalnym i detalicznym dźwiękiem. Referencyjny poziom brzmienia, słuchawki Audeze zawdzięczają przede wszystkim wyrafinowanej technice głośnikowej. Teraz ten amerykański producent wprowadza do swojej oferty nowe planarne słuchawki wokółuszne LCD-MX4. To wysokiej klasy konstrukcja, która powstała z myślą o dostarczaniu doskonałego dźwięku osobom, które wiele godzin poświęcają słuchaniu muzyki – zarówno zawodowo, np. w studiu nagraniowym, jak i hobbystycznie w domu.

Audeze LCD-MX4

Głównym celem, do którego dążyli projektanci, było zapewnienie doskonałego brzmienia przy jednoczesnym maksymalnym ograniczeniu masy słuchawek. Aby osiągnąć zamierzony efekt, projektanci umieścili głośniki w niezwykle lekkiej konstrukcji. Obudowa LCD-MX4 wykonana jest z magnezu, natomiast pałąk nagłowny z włókna węglowego. Dzięki temu udało się zachować lekkość konstrukcji bez ograniczania jej wytrzymałości. Całość dopełnia skórzane wykończenie klasy premium, które podkreśla luksusowy charakter słuchawek i zapewnia maksymalny komfort użytkowania. Tworząc swoje najnowsze słuchawki projektanci Audeze zadbali również o to, aby model ten mógł z łatwością współpracować nie tylko ze stacjonarnymi urządzeniami audio, lecz także z mobilnymi źródłami dźwięku.

Audeze LCD-MX4

Duże, otwarte obudowy skrywają dobrze znaną i cenioną przez specjalistów technikę głośnikową. Planarne przetworniki magnetyczne wyróżniają się doskonałą dynamiką i niezwykle szerokim pasmem przenoszenia. LCD-MX4 odtwarzają dźwięki z zakresu od 5 Hz do 50 kHz, zachowując w całym zakresie częstotliwości poziom zniekształceń THD niższy niż 1 procent. 106-milimetrowe głośniki wykorzystują duże, ultra-cienkie membrany Uniforce, które wprawiane są w ruch za pomocą podwójnego układu magnetycznego Fluxor z neodymowymi magnesami. Dzięki tej zaawansowanej technice głośnikowej LCD-MX4 generują ciśnienie dźwięku przekraczające 130 dB i mogą obsługiwać maksymalnie do 15 W mocy (przez 200 ms). Optymalny poziom mocy mieści się w zakresie od 1 do 4W. Impedancja słuchawek wynosi 20Ω.

Audeze LCD-MX4 już są dostępne w sprzedaży. Poglądowa cena detaliczna słuchawek wynosi 13.999 zł.

INFO www.audioklan.pl