hi-fi

Audeze LCDi4

news |
Audeze LCDi4

Firma Audeze wprowadza do swojej oferty referencyjne słuchawki douszne

Audeze poszerza gamę słuchawek LCD o model LCDi4, za pomocą którego wprowadza do świata dousznych słuchawek referencyjną jakość dźwięku. Najnowsza konstrukcja wykorzystuje takie same rozwiązania jak topowe słuchawki wokółuszne LCD-4, ale w zminiaturyzowanej formie. Dzięki temu LCDi4 łączą spektakularny dźwięk z łatwością przenoszenia.Po opracowaniu referencyjnych słuchawek wokółusznych LCD-4 projektanci Audeze postanowili przenieść ich najwyższą jakość dźwięku do bardziej funkcjonalnej, mobilnej konstrukcji. W ten sposób powstały LCDi4 – referencyjne słuchawki douszne, które zapewniają absolutną jakość brzmienia w swojej klasie.

Audeze LCDi4

W LCDi4 projektanci zastosowali takie same przetworniki planarne jak w wokółusznym modelu LCD4, ale zmniejszone do 30 mm. Te największe w swojej klasie głośniki wykorzystują opatentowaną membranę Uniforce. Ultracienka folia o grubości zaledwie 0,5 mikrona powstaje podczas specjalnego, powolnego procesu osadzania próżniowego, pozwalającego uzyskać bardzo plastyczną warstwę metalu. Siłę napędową zapewnia układ magnetyczny Fluxor z magnesami neodymowymi N50. Każdy przetwornik jest ostrożnie montowany w słuchawce i dopasowywany do drugiego głośnika w granicach +/-1 dB. Dzięki temu LCDi4 wyznaczają nowy punkt odniesienia pod względem realizmu brzmienia wśród słuchawek dousznych i ze swoją półotwartą konstrukcją zapewniają najszerszą i najprecyzyjniejszą scenę dźwiękową.

Audeze LCDi4

Dopracowując planarną technologię projektanci Audeze uzyskali bardzo korzystne parametry. Podczas projektowania LCDi4 priorytetem było zapewnienie niezwykle szerokiej i precyzyjnej sceny dźwiękowej oraz liniowej charakterystyki. W efekcie powstały słuchawki, które mogą pochwalić się pasmem przenoszenia sięgającym od 5Hz do 50kHz. LCDi4 wyróżniają się także ekstremalnie niskimi zniekształceniami (THD), które nawet przy dużym poziomie głośności nie przekraczają 0,1 proc., co jest ewenementem w tej klasie słuchawek. W całym obsługiwanym spektrum poziom zniekształceń jest niższy niż 0,2 proc. przy 100dB. Doskonałe parametry dopełniają: czułość na poziomie 105dB/1mW, maksymalne ciśnienie (SPL) przekraczające 120dB oraz maksymalna obsługiwana moc 3W.

Audeze LCDi4

Z impedancją 35 Ω słuchawki LCDi4 z łatwością współpracują z wszystkimi mobilnymi źródłami dźwięku. Mobilny charakter konstrukcji Audeze podkreśla jej niewielka waga – pojedyncza słuchawka waży zaledwie 12g. LCDi4 wyposażone są w uniwersalne wkładki douszne, idealnie dopasowujące się do dowolnego kształtu kanału słuchowego.
Swoją trwałość słuchawki LCDi4 zawdzięczają m.in. obudowie z magnezu oraz wysokiej klasy plecionym przewodom z posrebrzanej miedzi OCC wzmacnianym kewlarowymi nitkami. Zastosowanie odłączanych kabli pozwala zwiększyć żywotność słuchawek – nawet w przypadku ich uszkodzenia przewody z łatwością można wymienić na nowe.

Projekt LCDi4 został opracowany przez Audeze przy ścisłej współpracy ze strategicznym partnerem Designworks, firmą należącą do BMW Group. Wszystkie LCDi4 produkowane są ręcznie w Kalifornii. Rezultatem są słuchawki, które wyglądają, a przede wszystkim grają, jak żadne inne.

Audeze LCDi4 już są dostępne w sprzedaży. Poglądowa cena detaliczna modelu wynosi 11.999zł.

INFO www.audioklan.pl