hi-fi

Siltech Triple Crown Power

news |
Siltech Triple Crown Power

Trzeci klejnot w koronie Siltecha

Król może być tylko jeden. A właściwie jeden z trzech. Mowa tu o wprowadzonym niedawno do sprzedaży przewodzie zasilającym z najwyższej, "trójkoronnej" serii Siltecha. Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że Triple Crown są najbardziej zaawansowanymi i wyrafinowanymi dziełami współczesnej metalurgii, inżynierii materiałowej i elektrycznej, a jednocześnie ukoronowaniem badań, które holenderska firma prowadzi nieustannie praktycznie od momentu powstania z początkiem lat 90.Ukoronowaniem tych prac jest udowodniony pomiarami fakt, że przewody zasilające mają znaczący wpływ na brzmienie całego systemu audio. Otóż podczas transmisji prądu potrafią one przenosić i emitować szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne dla pewnych częstotliwości, zwłaszcza w przedziałach: 100-120 oraz 450-500 Hz. Ma to degradujący wpływ na brzmienie, jako że dla tych częstotliwości bazowych generowane są pasożytnicze prądy wraz z harmonicznymi. Cały ten śmietnik jest przechwytywany przez czułą elektronikę i kable sygnałowe znajdujące się w pobliżu, czyli w odległości do 0,5m. Przenika on do sygnału muzycznego, a najgorsze jest to, że prądy takie osiągają zaskakująco duże natężenia, powodując szybsze nasycenie i "zatkanie" przewodu, co skutkuje słyszalnymi zniekształceniami, zwłaszcza w momentach wysterowania szczytowego.

Siltech Triple Crown Power

Doświadczenie inżynierów Siltecha w trójwymiarowym modelowaniu pola magnetycznego, symulacjach za pomocą wyspecjalizowanego oprogramowania i badania tych zjawisk za pomocą bardzo czułej aparatury pomiarowej, stosowanej także przez firmy produkujące głowice magnetyczne do najlepszych twardych dysków na świecie, dały rezultaty w postaci topowego przewodu zasilającego dopełniającego seię Triple Crown. Według wielu doświadczonych recenzentów specjalistycznych magazynów zajmujących się tematyką audio, na dzień dzisiejszy jest to najlepsza tego typu konstrukcja na świecie. Jej unikalna struktura składa się z siedmiu masywnych przewodników z monokrystalicznego srebra o czystości S8 (99.999999%), izolacji powietrznej i zbalansowanego ekranowania elektromagnetycznego, całkowicie niwelującego wspomniane zakłócenia.

Siltech Triple Crown Power

Triple Crown Power gwarantuje maksymalną stabilność prądową przy wysokich obciążeniach, a masa jest poprowadzona tak, że nie ma konieczności jej przerywania w celu osiągnięcia najlepszych możliwych rezultatów brzmieniowych. Identycznie jak w przypadku przewodów głośnikowych i sygnałowych, Triple Crown Power jest odporny ma zginanie, gdyż nie powoduje ono zmiany parametrów konstrukcyjnych przewodu, a co za tym idzie – nie redukuje ochrony przed szkodliwymi zniekształceniami. Przewód o standardowej długości 1,5 m wyceniono na 56.900 zł.

INFO dystrybucja.nautilus.net.pl