hi-fi

Tonsil Calipso 40

news |
Tonsil Calipso 40

Tonsil na tegorocznym Audio Video Show zaprezentował całkowicie nowy zestaw - Calipso 40

Tonsil znany i ceniony polski producent sprzętu audio zaprezentował na wystawie AVS 2017 nowe kolumny. Model Calipso 40 to początek całkowicie nowej serii obejmującej docelowo 5 zestawów.Kolumny Tonsil Calipso 40 zostały zaprojektowane tak, aby spełnić wymogi nawet wymagających słuchaczy, to za sprawą całkowicie nowych głośników niskotonowych oraz średnio i wysokotonowego. Konstrukcja głośników nisko- i średniotonowego została oparta na nowych kloszach aluminiowych wykonanych metodą wtrysku odpowiednio dobranego stopu Al. Głośnik niskotonowy posiada zawieszenie, które zostało wykonane ze specjalnie dobranej mieszanki gumowej. Co ciekawe, w tym głośniku membranę zrobiono z nowej mieszanki celulozowej, a także pokryto ją masą uszczelniająco-tłumiącą. Nowością w głośniku niskotonowym jest również obwód magnetyczny, który zapewnia linearne wychylenie układu drgającego przy znikomych zniekształceniach drugiej harmonicznej. Warto wspomnieć, że inżynierowie Tonsil skonstruowali od podstaw głośnik średniotonowy. Membrana, tak jak w przypadku głośnika niskotonowego została również wykonana z nowej mieszanki celulozowej, a także została pokryta masą uszczelniająco-tłumiącą. Głośnik wysokotonowy jest oparty na miękko zawieszonej kopułce tytanowej oraz posiada nowy obwód magnetyczny.

Tonsil Calipso 40

Nowatorskie podejście do konstrukcji obudowy, a także optymalne zaprojektowanie zwrotnicy zapewnia optymalne wykorzytanie parametrów nowych głośników.

Tonsil Calipso 40 oferuje bardzo szybki, naturalny bas, który nie posiada dodatkowego wybrzmienia. W połączeniu z torem średniotonowym i wysokotonowym oferuje doskonałą scenę dźwiękową bogatą w subtelne szczegóły.

Kolumny Tonsil Calipso 40 oferują całkowicie nowy design. Jest to połączenie nowoczesności z zachowaniem klasycznych, eleganckich linii. Producent planuje w przyszłości wprowadzenie także 5 innych modeli tej serii, m.in. modeli podstawkowych w wersji pasywnej jak i aktywnej. Będzie to pierwszy w historii producenta model wyposażony w wzmacniacz oraz bezprzewodową łączność Bluetooth.

Tonsil Calipso 40

Nowe kolumny Tonsil będą dostępne na rynku pod koniec tego roku. Ich szacowana cena detaliczna będzie oscylować w granicy 4.000 zł za parę.

INFO www.tonsilproducent.pl