hi-fi

Klipsch R-26PF i R-28PF

news |
Klipsch R-26PF i R-28PF

Nowe aktywne kolumny podłogowe klasy Hi-Fi oferujące prostotę obsługi oraz dużą funkcjonalność

Firma Klipsch wprowadza do swojej oferty dwa systemy aktywnych kolumn podłogowych. Modele R-26PF i R-28PF to doskonałe przykłady zaawansowanych urządzeń Hi-Fi oferujących prostotę obsługi. Dodatkowo pozbywając się zewnętrznego wzmacniacza oszczędzamy przestrzeń, a wydajne wzmacniacze ukryte w obudowach kolumn zapewniają przetwornikom akustycznym perfekcyjne warunki pracy pod względem wydajności i dynamiki. Niezwykle łatwe połączenie systemu pozwala w ciągu kilku minut rozpocząć przygodę z doskonałym niemal studyjnym dźwiękiem.W prawej kolumnie umieszczono dwa stereofoniczne wzmacniacze oddzielnie napędzające głośniki wysokotonowe i niskotonowe. Połączenie z drugą kolumną zrealizowano za pomocą konfekcjonowanego czteropinowego przewodu głośnikowego. Łączna moc ciągła systemu wynosząca 260W (520W w szczycie) podzielona jest na kanały: wysokotonowy 2x20W (THD+N <1%) i niskotonowy 2x110W (THD+N <1%). Zwrotnica dzieląca sygnał akustyczny na dwa podzakresy jest aktywna i pracuje przy częstotliwości 1700Hz. W mniejszych kolumnach zastosowano procesor DSP.

Klipsch R-26PF i R-28PF

W modelu R-28PF za przetwarzanie niskich i średnich tonów odpowiedzialne są dwa przetworniki z membranami IMG o średnicy 20 cm z ekranowanymi magnesami, natomiast za wysokie tony aluminiowe calowe kopułki wsparte tubą Tractrix 90° x90°. Obudowy wykonane są z MDFu, pojedyncze owalne tunele bas reflexu znajdują się na przedniej ściance. Pasmo przenoszenia wynosi: 33Hz – 20kHz, a maksymalne ciśnienie akustyczne aż 114dB w odległości 1m.

Mniejszy R-26PF generuje niskie i średnie tony za pomocą dwóch przetworników z membranami IMG o średnicy 16.5 cm z ekranowanymi magnesami, natomiast wysokie identycznie jak w modelu większym za pomocą aluminiowych calowych kopułek wspartych tubą Tractrix 90° x90°. Tutaj również obudowy wykonane są z MDFu, pojedyncze owalne tunele bas reflexu znajdują się na przedniej ściance. Pasmo przenoszenia wynosi: 38Hz – 20kHz, a maksymalne ciśnienie akustyczne aż 114dB w odległości 1m.

Klipsch R-26PF i R-28PF

Jak na uniwersalną konstrukcję przystało, muzykę można doprowadzić do kolumn na pięć sposobów:
  • Odbiornik Bluetooth zapewniający bezprzewodowe połączenie ze smartfonem, tabletem lub komputerem
  • Wejście analogowe RCA z przełącznikiem gramofon/analog
  • Wejście analogowe mini-jack do podłączenia np. konsoli do gier
  • Wejście optyczne Toslink umożliwiające podłączenie np. TV
  • Port USB (A) do połączenia tabletu lub komputera

Miłośnicy ekstremalnego basu mogą dołączyć do kolumn aktywny subwoofer. Na wyposażeniu znajduje się pilot zdalnego sterowania.

Klipsch R-26PF i R-28PF

Na wyposażeniu kolumn Klipsch R-26PF i R-28PF znajdują się:
  • Pilot zdalnego sterowania z bateriami
  • 4-pinowy kabel głośnikowy (5m)
  • Przewód optyczny (3m)
  • Przewód analogowy mini jack 3.5mm (2m)
  • Przewód zasilający

INFO www.klipschloudspeakers.pl