hi-fi

Pioneer FlareConnect

news |
Pioneer FlareConnect

Pioneer przedstawia nowy, bezprzewodowy system dystrybucji dźwięku multi-room FlareConnect

Pioneer postanowił zamienić rozwiązanie techniczne "FireConnect" na nowe o nazwie "FlareConnect". FlareConnect obejmuje wszystkie funkcje poprzednika, ale oferuje większą wydajność. Nowe właściwości będą dostępne po wykonaniu prostej aktualizacji oprogramowania. Technologia FlareConnect dystrybuuje i synchronizuje muzykę ze źródeł podłączonych do sieci i zewnętrznych źródeł dźwięku (z wykorzystaniem dwuzakresowego pasma 5 GHz /2,4 GHz Wi-Fi) między wybranymi urządzeniami audio/wideo firmy Pioneer i kompatybilnymi głośnikami bezprzewodowymi.Umożliwia to użytkownikom odtwarzanie nagrań LP, płyt CD, plików z sieciowych serwisów muzycznych na żądanie i innych źródeł muzycznych, niezależnie od miejsca w domu. Łatwość użycia ma zasadnicze znaczenie w przypadku wielokanałowego dźwięku. Dzięki funkcjom FlareConnect można wybrać dowolną muzykę, odtworzyć ją do pojedynczych głośników wyposażonych w system
FlareConnect (lub grupy kilku razem) i zarządzać odtwarzaniem w domu, korzystając 
z bezpłatnej aplikacji sterującej Pioneer Remote App.

FlareConnect oferuje także elastyczność w zakresie standardowego protokołu przydziału urządzeń "Master-Slave", który znajduje się w centrum każdego systemu multi-room. Oznacza to, że odpowiednie urządzenie wyposażone w technologię FlareConnect (w każdym pomieszczeniu) może być oznaczone jako urządzenie główne/źródłowe ('Master').

Inną istotną właściwością, którą oferuje FlareConnect, jest funkcja PlayQueue, czyli możliwość tworzenia playlist (za pośrednictwem aplikacji) muzyki z funkcji Music Server i nośników pamięci USB, gotowych do ciągłego odtwarzania.

Pobierając nowe oprogramowanie produkty pracujące z "FireConnect" będą automatycznie zastępowane przez "FlareConnect".

INFO www.pioneer.pl