hi-fi

Pioneer PD-70AE

news |
Pioneer PD-70AE

Pioneer przedstawia flagowy odtwarzacz SACD i konwerter D/A PD-70AE, będący efektem wieloletniego doświadczenia w branży audio

Pioneer & Onkyo Europe GmbH zapowiedział nowy flagowy model odtwarzacza SACD z konwerterem D/A: PD-70AE. Podwójny konwerter cyfrowo-analogowy ESS, gniazda XLR z w pełni zbalansowanymi obwodami oraz odseparowane zasilanie modułu cyfrowego i analogowego wynoszą na wyższy poziom reprodukcję muzyki z płyt SACD i CD.Oprócz podstawowej funkcji odtwarzacza SACD/CD, urządzenie działa także jako konwerter cyfrowo-analogowy w celu dostarczenia najwyższej jakości brzmienia cyfrowych źródeł. Wysokiej klasy konwerter ESS DAC wydobywa z muzyki najdrobniejsze detale, oferując bogate brzmienie.

Od przetwornika D/A do wyjścia sygnału, cały analogowy tor jest̨ w pełni zbalansowany. Pozwala to osiągnąć wysokiej jakości brzmienie pozbawione niemal jakichkolwiek zakłóceń. Funkcja włączania/wyłączania wyjścia RCA pozwala osiągnąć sygnał wyjściowy o maksymalnym stosunku sygnału do szumu i skutecznej separacji od wyjścia XLR.

Pioneer PD-70AE

Zarówno sekcja cyfrowa, jak i analogowa posiada dyskretne zasilanie. PD-70AE został zaprojektowany tak, aby zapewnić najkrótszą i najbardziej optymalną ścieżkę zasilania oraz sygnału, zapewniając tym samym doskonałą reprodukcję.

Obwody elektroniczne zostały wyposażone w niestandardowe kondensatory elektrolityczne zapewniające wysokiej jakości dźwięk.

Pioneer PD-70AE

Urządzenie posiada funkcję Lock Range Adjust pozwalają na regulację przetwornika DAC, w celu zredukowania jittera w sygnale wejściowym. Regulacja może być dokonywana w sześciu stopniach, z których poziom szósty jest domyślnym. Zakresy od 1 do 3 przeznaczone są do dokładnego dostrojenia przez zaawansowanych użytkowników.

Cyfrowy filtr pozwala na wybór spośród trzech trybów dźwięku: "Slow" dla delikatnego i ciepłego brzmienia, "Sharp" dla intensywnego oraz "Short" dla szybkiego, dynamicznego.

Pioneer PD-70AE

Właściwości konstrukcyjne Pioneer PD-70AE:

  • PD-70AE odziedziczył znaną z flagowych urządzeń Pioneera podstawę, która dzięki swojej solidnej budowie eliminuje zewnętrzne wibracje.
  • Napęd płyt optycznych mieści się w osłoniętej obudowie, a podstawa napędu jest zabezpieczona aluminową ramą i umieszczona w konstrukcji "pływającej". Dzięki temu, drgania zostały zminimalizowane.
  • Wysuwana taca na płyty została wykonana z odlewanego ciśnieniowo aluminium, dzięki czemu jest sztywna i pomaga ustabilizować działanie napędu.

INFO www.pioneer-audiovisual.pl