hi-fi

Ultrasone PRO 480i

news |
Ultrasone PRO 480i

Nowe słuchawki z serii profesjonalnej dzięki konstrukcji zamkniętej i technologii S-Logic Plus oferują wyjątkowo przestrzenną prezentację

Nowy model słuchawek firmy Ultrasone, PRO 480i, to wstęp do wyższej, profesjonalnej klasy słuchawek. Te słuchawki dynamiczne odtwarzają całe pasmo słyszalne dla ludzkiego ucha, a konstrukcja zamknięta chroni użytkownika przed hałasem dochodzącym z zewnątrz. Opatentowana technologia S-Logic Plus gwarantuje wyjątkowe doznania przestrzenne, których tradycyjne słuchawki nie potrafią zapewnić.Profesjonalni użytkownicy mają konkretny zestaw wymagań wobec słuchawek będących narzędziami ich pracy. Model Ultrasone PRO 480i spełnia te wymagania, a jednocześnie gwarantuje wyjątkową wygodę użytkowania. Dzięki temu nawet osoby wkraczające do świata słuchawek od początku będą mogły się cieszyć wyjątkową jakością dźwięku oferowaną przez słuchawki bawarskiego Ultrasone'a. 40mm Mylarowe membrany przetworników wprawiane są w ruch za pomocą wysokiej klasy magnesów neodymowych reprodukując dźwięki z zakresu częstotliwości od 20 Hz do 20 kHz. Zakres ten obejmuje całe pasmo słyszalne dla ludzkiego ucha. Ten właśnie zakres częstotliwości jest wyjątkowo ważny dla profesjonalistów – w końcu mogą pracować jedynie z tym, co są w stanie usłyszeć!

Ultrasone PRO 480i

Konstrukcja zamknięta to właściwie konieczność w przypadku wielu profesjonalnych zastosowań. Konstrukcja modelu PRO 480i zapewnia odpowiedni dla profesjonalistów poziom izolacji akustycznej od otoczenia. Dzięki odpowiedniej izolacji akustycznej dźwięki płynące z otoczenia nie przeszkadzają w odsłuchu – to niezwykle istotne np. w trakcie głośnych koncertów. Podczas pracy w studio działa to w drugą stronę – konstrukcja zamknięta zapobiega przedostawaniu się dźwięków ze słuchawek na zewnątrz, gdzie mogłyby zostać uchwycone przez pracujące w czasie nagrywania mikrofony. Dlatego właśnie słuchawki o konstrukcji zamkniętej są używane przede wszystkim w studiach.

Słuchawki Ultrasone PRO 480i korzystają z technologii S-Logic Plus. W tym opatentowanym rozwiązaniu wykorzystuje się niesymetrycznie rozmieszczone przetworniki, co pozwala uzyskać wyjątkowo przestrzenny dźwięk. Dzięki temu za sprawą namacalnej, precyzyjnej sceny dźwiękowej oraz żywej, świetnie różnicowanej barwy uzyskuje się wrażenie, jakby słuchało się wysokiej klasy kolumn, a nie słuchawek. Takie rozwiązanie umożliwia analizę przestrzenności nagrań w czasie odsłuchu na słuchawkach. Poszczególne źródła pozorne są precyzyjnie rozmieszczone na scenie. S-Logic to także rozwiązanie korzystne dla uszu słuchacza: tę samą postrzeganą głośność dźwięku uzyskuje się przy ustawieniu o 3-4 dB niższym. Zmniejsza to więc zmęczenie słuchacza nawet w trakcie dłuższych sesji odsłuchowych.

Ultrasone PRO 480i

Ci, którzy używają słuchawek nie tylko w domu na pewno docenią możliwość łatwego ich zabrania ze sobą wszędzie tam, gdzie mogą być potrzebne. Model PRO 480i łatwo się składa, a po złożeniu zajmuje bardzo niewiele miejsca. Muszle można złożyć do środka bądź rozłożyć je na płasko – zawsze znajdzie się sposób, by zmieściły się nawet w niewielkiej torbie. Model ten został zbudowany bardzo solidnie tak, by służył użytkownikowi bezproblemowo przez długi czas.

Komfort to jedno z kluczowych kryteriów wyboru słuchawek zwłaszcza gdy wyboru dokonują profesjonaliści. Wyjątkowo wygodne poduszeczki słuchawek PRO 480i nie przyczynią się do najmniejszego dyskomfortu nawet w czasie wielogodzinnych sesji. Regulowany pałąk pozwala dopasować te słuchawki do każdej głowy. Siła nacisku na głowę została tak dobrana by zapewnić komfort użytkowania, a jednocześnie dać pewność, że słuchawki nie spadną użytkownikowi z głowy.

Ultrasone PRO 480i dostarczane są w zestawie z nylonową torebką podróżną, 1m kablem zakończonym pozłacanym jackiem stereofonicznym 3.5mm, 4m przedłużaczem także z pozłacanym jackiem 3.5mm oraz przejściówką z 3.5 na 6.3mm jacka. Model PRO 480i będzie dostępny w sklepach od października 2017 roku.

INFO www.audiocenter.pl