hi-fi

Hegel H190

news |
Hegel H190

Norweska firma zapowiedziała nowy wzmacniacz zintegrowany Hegel H190, który zastąpi i mocno rozwinie koncepcję cenionego modelu H160

Na zbliżającej się wielkimi krokami XXI edycji Warszawskiej wystawy Audio Video Show (17-19 listopada) odbędzie się premiera nowego produktu marki Hegel Audio System - wzmacniacza zintegrowanego H190. Głównym celem jaki przyświecał norweskiemu producentowi w trakcie projektowania i wdrażania nowego wzmacniacza było stworzenie nowej, płynnej oferty wzmacniaczy zintegrowanych firmy, która począwszy od ubiegłorocznego modelu Rost zaczęła przechodzić gruntowną modernizację, a której kolejny etap stanowiło niedawne wprowadzenie następcy integry podstawowej producenta, jaką teraz jest H90. Czas więc na upgrade dla środkowego modelu z oferty Hegla, jakim dotychczas był H160.Największą zmianą w stosunku do starego modelu jest zastosowanie autorskiej, opatentowanej technologii SoundEngine w jej najnowszym, drugim już wydaniu, która pierwotnie była opracowana dla flagowego modelu Hegla. Pozbawiony ujemnego sprzężenia zwrotnego, autokorygujący układ H190 nie tylko generuje dźwięk pozbawiony bardzo uciążliwego zniekształcenia dźwięku, jakim jest przesunięcie fazowe (charakteryzujący się najczęściej nieprzyjemną "szorstkością" sopranów"), ale również legitymuje się zdecydowanie wyższym poziomem współczynnika tłumienia, który od teraz wynosi zawrotne 4000 – dokładnie tyle samo, co szczytowy model H360 tegoż producenta! Dzięki temu, wzmacniacz ten pomimo relatywnie niewielkich rozmiarów potrafi z rezerwą napędzić nawet tak szalenie wymagające kolumny, jak KEF Blade 2.

Hegel H190

Istotną modernizację przeszedł stopień przedwzmacniacza urządzenia, który dzięki zastosowaniu zupełnie nowej implementacji tranzystorów w układzie pozwolił na jeszcze dalsze poprawienie dynamiki i stereofonii generowanej przez H190. Ponadto nowy przedwzmacniacz spowodował wyraźną poprawę odpowiedzi sonicznej w najniższych partiach utworów, co powinno się spodobać wszystkim miłośnikom silnego, lecz w pełni kontrolowanego basu. Kolejne zmiany dotknęły sekcji cyfrowej urządzenia, która została zapożyczona wprost z topowego H360, zaś jego serce stanowi przetwornik D/A Asahi Kasei Microdevices AK4490EQ. Jedynym uproszczeniem w stosunku do większego brata stanowi brak wsparcia dla formatu DSD. Dzięki zastosowaniu tak zaawansowanej

konstrukcji nowy wzmacniacz Hegla powinien wyśmienicie się spisywać w roli samodzielnego centrum domowej rozrywki najwyższych lotów, zaś kolejnym krokiem do dopełnienia tego zadania jest implementacja zupełnie nowej, premierowej platformy strumieniującej DLNA autorstwa Hegla, która już niedługo po premierze powinna otrzymać aktualizację obsługującą natywnie usługę Spotify Connect. Dla dopełnienia swojej ambitnej funkcjonalności, H190 otrzyma pełne wsparcie dla usług Control4, umożliwiającą jego wykorzystanie w zintegrowanych systemach domu inteligentnego. Dodatkowo wszystkich fanów rozbudowanych systemów kina domowego powinna ucieszyć możliwość przypisania wszystkim wejściom analogowym maksymalnego poziomu głośności i ich wykorzystanie w tandemie z procesorami dźwięku przestrzennego.

Hegel H190

Od strony funkcjonalne, H190 podobnie jak wspomniane wcześniej Rost i H90 również otrzymał nowoczesny wyświetlacz typu OLED, który w bardzo czytelny i stonowany sposób informował będzie użytkownika o wybranym źródle dźwięku, częstotliwości próbkowania czy też poziomie głośności. Również obudowa została zrównana wykończeniowo do nowej linii wzmacniaczy Hegal – gadką fakturę H160 zastąpiono niezwykle eleganckim i odpornym na zabrudzenia matowym wykończeniem.

Cena nowego wzmacniacza Hegel H190 została ustalona na 15.990 zł.

Hegel H190

Specyfikacja Hegel H190:

 • Moc wyjściowa: 2x 150W / 8Ohm, 2 x 250W / 4Ohm
 • Minimalne impedancja wyjściowa: 2Ohm
 • Wejścia analogowe: 1x XLR, 2x RCA
 • Wejścia cyfrowe: 1x coaxial S/PDIF, 3x optyczne S/PDIF, 1x USB, 1x Sieciowe DLNA
 • Wyjścia liniowe: 1x RCA (z kontrolą siły głosu), 1x RCA (z maksymalną siłą głosu)
 • Pasmo przenoszenia: 5Hz – 100kHz
 • Stosunek S/N: >100dB
 • Przenikanie kanałów: <100dB
 • Poziom zniekształceń: <0,01% / 25W / 8Ohm / 1kHz
 • Intermodulacja: <0,01% (19kHz – 20kHz)
 • Współczynnik tłumienia: >4000
 • Wymiary: 12 x 43 x 41 cm
 • Waga: 19kg (brutto)

INFO www.camax.pl