s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

NAD T 758 V3

news |
niezdefiniowano - NAD T 758 V3

NAD Electronics wprowadza do sprzedaży amplituner AV T 758 oferujący kompatybilność z Dolby Atmos, Dirac Live, systemem multiroom high-res audio BluOS i wideo 4K UHD

Zdaniem producenta T 758 V3 z łatwością spełni oczekiwania zarówno audiofilów, jak i entuzjastów kina domowego. Unikalną cechą tego nowego amplitunera jest modułowa konstrukcja MDC – najważniejsza innowacja dekady i zarazem niespotykana odpowiedź na starzenie się technologii. Umieszczenie cyfrowych obwodów audio i wideo na wymiennych modułach MDC zapewnia unikalną i bezprecedensową możliwość łatwej aktualizacji T 758 V3 pod kątem przyszłych formatów cyfrowych.

Popularne formaty dźwięku przestrzennego, włączając w to formaty HD Dolby Atmos i DTS Master Audio, są dekodowane przy użyciu najnowszej generacji wielordzeniowego układu DSP o wysokiej szybkości. Stereofoniczny materiał źródłowy może zostać przekonwertowany na dźwięk przestrzenny, korzystając z unikatowego trybu przestrzennego EARS, chwalonego przez recenzentów za naturalną jakość brzmienia.
Wykorzystując najnowszą cyfrową technologię wideo, model T 758 V3 oferuje niesamowite możliwości, w tym UltraHD wideo w rozdzielczości do aż 3840 x 2160 pikseli przy szybkości 60 klatek na sekundę ze wsparciem przestrzeni barwnej 4:4:4 i HDR. Obsługiwane są także źródła analogowe, a proste, jednoprzewodowe połączenie z płaskim telewizorem lub projektorem umożliwia HDMI. NAD przekazuje przetwarzanie wideo tam, gdzie powinno się ono odbywać, tj. do wyświetlacza, chroniąc przed wieloma konwersjami formatu, które są spotykane w mniej zaawansowanych amplitunerach AV. Urządzenie wyposażone jest także w popularne funkcje HDMI, kanał zwrotny audio (ARC) i CEC (Consumer Electronic Control).
amplituner NAD T 758 V3
Projektanci NAD stworzyli funkcjonalny interfejs użytkownika, który jest elastyczny i łatwy w obsłudze. Każdy komponent źródłowy zachowuje te same ustawienia użytkownika zawsze wtedy, gdy zostaje aktywowany. Ponadto urządzenie eliminuje "puste wejścia", które mogłyby mylić użytkownika. Kolejnym udogodnieniem są funkcje AV Presets, umożliwiające zapamiętanie indywidualnej konfiguracji dla różnego rodzaju materiałów (dramat, akcja, musical itd.) i dopasowanie efektów do gustu słuchacza. Można również zmieniać nazwy wejść, aby dopasować je do konkretnych komponentów.
Nowy amplituner wykorzystuje także NAD Speaker iQ – zautomatyzowaną konfigurację głośników surround, która dzięki dołączonemu mikrofonowi i pilotowi zdalnego sterowania jest precyzyjna i łatwa w obsłudze. Urządzenie obsługuje również drugą niezależną strefę, która może być zasilana przez wewnętrzne wzmacniacze tylnego kanału. Łatwy dostęp do zaawansowanych systemów multiroom gwarantuje pełen zestaw połączeń dla automatyki domowej.
Do zapewnienia systemowi kina domowego optymalnej jakości dźwięku T 758 V3 wykorzystuje oprogramowanie Dirac Live Room Correction. Wbudowana wersja Lite, z opcją uaktualnienia do pełnej wersji, mierzy akustyczną wydajność systemu w pomieszczeniu odsłuchowym i optymalizuje parametry odtwarzania, aby zapewnić najwyższą możliwą czystość odwzorowania muzyki. Proces konfiguracji jest zautomatyzowany i bardzo prosty, gwarantując użytkownikowi niezbędną kontrolę nad precyzyjnym dostrajaniem systemu pod kątem najlepszych efektów. Z Dirac Live można stworzyć perfekcyjne środowisko odsłuchowe, które wykorzystując dołączony mikrofon i swoje potężne oprogramowanie, koryguje niedoskonałości czasowe i podkolorowanie dźwięku.
amplituner NAD T 758 V3
T 758 V3 wykorzystuje wbudowaną technologię strumieniowania bezprzewodowego BluOS, umożliwiając użytkownikowi strumieniowanie bezstratnej muzyki z lokalnych bibliotek i radia internetowego poprzez domowy system AV. Rozwiązanie to zapewnia także dostęp do popularnych serwisów muzycznych. Użytkownik może sterować muzyką z dowolnego miejsca w domu, wykorzystując w tym celu smartfon, tablet lub komputer z zainstalowaną aplikacją BluOS Controller. Aplikacja pozwala połączyć amplituner z innymi komponentami NAD lub Bluesound kompatybilnymi z BluOS.
Aby zagwarantować, że T 758 V3 jest wciąż aktualny i działa najlepiej jak to możliwe, Auto Software Update automatycznie aktualizuje najnowsze wersje oprogramowania. Poprzez internetową aktualizację dla użytkowników dostępne będą Speaker iQ i Dirac Live. Aby aktywować powyższe funkcje, należy podłączyć urządzenie do sieci internetowej i wykonać wyświetlane instrukcje. Użytkownicy mogą także zarejestrować się na stronie internetowej NAD, aby uzyskiwać powiadomienia i na bieżąco śledzić dostępność oprogramowania.
Amplituner NAD T 758 V3 już jest dostępny w sprzedaży w cenie 6.499 zł.
INFO www.audioklan.pl