hi-fi

AURALiC seria G2

news |
AURALiC seria G2

Firma AURALiC wkracza w nową drogę rozwoju wprowadzając do oferty urządzenia audio klasy premium

Wkrótce rodzina produktów AURALiC poszerzy się o cztery nowe urządzenia z serii G, które zaprojektowano w oprciu o najnowsze technologie i sprawdzone klasowe komponenty. Pierwsze dwa - ARIES G2 Streaming Transporter oraz VEGA G2 DAC trafią do sprzedaży jeszcze w tym roku. Natomiast procesor upsamlingowy SIRIUS G2 oraz LEO G2 Femto Reference Clock przewidziane są na pierwszą połowę 2018 roku."Pracując razem urządzenia serii G stają się unikalnym zintegrowanym cyfrowym systemem audio przeznaczonym dla najbardziej wymagających melomanów" - mówi prezes firmy AURALiC, Xuanqian Wang. "ARIES G2 i VEGA G2 zachowują elementy innowacyjnej inżynierii, która sprawiła, że poprzednicy wyróżniali się znacząco w swoich kategoriach, ale właśnie na tym kończą się podobieństwa. Rozbudowane zasoby, oryginalne podejście do izolacji, rozszerzona funkcjonalność, przełomowe poziomy kontroli i komunikacji sprawiły, że ARIES G2 i VEGA G2 stanowią nową klasę urządzeń AURALIC".

Już w listopadzie na polski rynek trafią dwa z czterech wspomnianych urządzeń: Aries G2 oraz Vega G2. Kompletny system będzie można zobaczyć i usłyszeć podczas tegorocznej wystawy Audio Video Show w hotelu Jan 3 Sobieski w dniach 17-19 listopada 2017.

AURALiC ARIES G2 Streaming Transporter

Transporter strumieniowy ARIES G2 łączy bezprzewodowo domowy system audio z różnymi źródłami muzyki cyfrowej, poczynając od sieciowych i USB, aż do serwisów online w formatach bezstratnych i radia internetowego. Wystarczy zainstalować dowolny dysk HDD lub SSD 2,5 cala, a ARIES G2 stanie się w pełni funkcjonalnym serwerem muzycznym. Bogaty w funkcje i szybki, jak błyskawica ARIES G2 posiada wejścia izolowane galwanicznie oraz wysokiej klasy zasilacz. Podwójne zegary Femto i obudowa ekranująca zakłócenia EMI wykonana z pojedynczego bloku aluminium sprawiają, że ARIES G2 na nowo definiuje standard jakości wśród streamerów.

AURALiC G2

ARIES G2 jest urządzeniem, które jednoczy źródła muzyki wysokiej rozdzielczości i dostarcza je do DAC-a poprzez niezawodne i precyzyjne złącza wyjściowe, w tym interfejs AURALiC Lightning Link, szybkie USB audio 2.0, AES / EBU, cyfrowe koaksjalne oraz TOSLINK. Procesor ARIES G2 jest o 50 procent szybszy od oryginalnego ARIES Streaming Bridge, z dwukrotnie większą pamięcią systemową i masową. Oznacza to jeszcze łatwiejszą obsługę rozdzielczości do DSD512 i PCM 32bit/384K.

Zastosowanie AURALiC Lightning Streaming umożliwia ARIES G2 łączenie się z biblioteką plików muzycznych w istniejącej sieci Wi-Fi, jak również oferuje dodatkowe funkcje, takie jak listy odtwarzania na urządzeniu, buforowanie pamięci, odtwarzanie bez przerw, bit-perfect, czy multiroom. Wszystko to kontrolowane jest poprzez aplikację AURALiC na iOS, Lightning DS lub dostęp do programu Lightning za pośrednictwem nowego interfejsu internetowego na każdym urządzeniu smart. Oprócz zgodności z AirPlay, ARIES G2 jest certyfikowanym punktem końcowym Roon Ready do łatwej integracji z oprogramowaniem Roon, co czyni go jednym z najbardziej elastycznych streamerów dostępnych w świecie hi-fi.

AURALiC G2

ARIES G2 będzie kosztował 16.999 PLN brutto bez wewnętrznej pamięci masowej. Klienci mogą zainstalować dowolny 2,5-calowy dysk twardy lub zamówić ARIES G2 z fabrycznie zainstalowanym napędem SSD przeznaczonym do przechowywania muzyki na urządzeniu.

AURALiC VEGA G2 Streaming DAC

DAC strumieniowy VEGA G2 jest urządzeniem, które obsługuje wszystkie współczesne formaty cyfrowe o najwyższej rozdzielczości, do DSD512 i PCM 32-bit/384K. Jednak VEGA G2 jest również w pełni funkcjonalnym streamerem, zdolnym do łączenia się bezpośrednio z cyfrowymi źródłami muzyki. W porównaniu ze swoim poprzednikiem, VEGA G2 posiada zupełnie nową strukturę. Wykorzystuje platformę Tesla do buforowania i przetwarzania sygnału źródłowego oraz używa modyfikowanego chipa DAC. Po raz pierwszy w branży audio jest to przetwornik, który działa niezależnie od częstotliwości sygnału źródłowego: VEGA G2 buforuje dane w taki sposób, który nie ma potrzeby blokowania częstotliwości sygnału źródłowego. Nigdy wcześniej DAC nie potrafił całkowicie zarządzać czasem z własnym zegarem - w tym przypadku niezwykle precyzyjnymi zegarami Dual 72 Femto Master. Uwolniony od zewnętrznych ograniczeń, VEGA G2 oferuje działanie bez niepożądanego jittera.

AURALiC G2

Sercem VEGA G2 jest platforma Tesla AURALiC, wyposażona w czterordzeniowy chip A9, 1 GB pamięci DDR3 i 4 GB pamięci masowej, dostarczając 25 razy więcej mocy obliczeniowej niż poprzednik. Ponadto utządzenie wyposażono w nową izolację galwaniczną obwodu pierwotnego i jednostki Dual Low-Noise Linear Purer-Power.

W pełni pasywna kontrola głośności, to kolejna nowa funkcja, która pojawiła się w VEGA G2. Opiera się ona na unikalnej drabince rezystorowej i pobiera dokładnie zerowy prąd po jej ustawieniu. Prąd zerowy jest równy zerowej interferencji i jest to kolejna innowacja VEGA G2, która potwierdza wręcz obsesyjną dbałość o szczegóły. Moduł wyjściowy ORFEO klasy A, zaprojektowany w oparciu o klasyczne projekty analoge, gwarantuje zachowanie wierności prezentacji muzycznej.

AURALiC G2

Dzięki technologii Lightning Streaming, AURALiC VEGA G2 przejmuje wszystkie funkcje transmisji strumieniowej i streamera. Sterowanie odbywa się za pośrednictwem dedykowanej aplikacji sterującej iOS AURALiC Lightning DS. VEGA G2 jest certyfikowanym punktem końcowym Roon Ready, co zapewnia bezproblemową integrację z oprogramowaniem Roon.

Cenę detaliczną VEGA G2 Streaming DAC ustalono na poziomie 24.999 PLN brutto.

Zintegrowana rodzina prodktów

W ramach serii G wchodzą jeszcze SIRIUS G2 Upsampling Processor i LEO G2 Femto Reference Clock. SIRIUS G2 to potężny cyfrowy procesor audio kompatybilny z większością urządzeń DAC, jednak swoje największe mozliwości pokazuje podczas pracy w połączeniu z innymi komponentami serii G, takimi jak ARIES G2 i VEGA G2. SIRIUS G2 wykorzystuje najlepsze dostępne technologie związane z przetwarzaniem sygnału, takie jak upsampling i korekcja przestrzeni. LEO G2 natomiast zajmuje się kompleksową synchronizacją sygnałów między urządzeniami i zapewnia najniższy poziom jittera i szumów.

SIRIUS G2 oraz Femto LEO G2 pojawią się w 1 połowie 2018 roku.

Lightning Link

Lightning Link to dwukierunkowe sprzężenie o niskim poziomie jittera, 18Gb/s, które wykorzystuje szybkie złącze sprzętowe typu HDMI, zapewniając doskonałą kontrolę transmisji. Lightning Link sprawia, że muzyka nawet w ultra wysokich rozdzielczościach zabrzmi wspaniale.

W przeciwieństwie do innych połączeń HDMI opartych na I2S, dwukierunkowy Lightning Link znacząco minimalizuje efekt jittera. Taktowanie z urządzeń docelowych, takich jak VEGA G2, potrafi zapewnić perfekcyjną synchronizację danych ARIES G2. Lightning Link odpowiada również za sterowanie całym systemem, począwszy od regulacji głośności po konfigurację procesora.

INFO www.auralic.pl