s-e-r-v-e-r-a-d-s

hi-fi

AURALiC seria G2

news
AURALiC seria G2

Firma AURALiC wkracza w nową drogę rozwoju wprowadzając do oferty urządzenia audio klasy premium

Wkrótce rodzina produktów AURALiC poszerzy się o cztery nowe urządzenia z serii G, które zaprojektowano w oprciu o najnowsze technologie i sprawdzone klasowe komponenty. Pierwsze dwa - ARIES G2 Streaming Transporter oraz VEGA G2 DAC trafią do sprzedaży jeszcze w tym roku. Natomiast procesor upsamlingowy SIRIUS G2 oraz LEO G2 Femto Reference Clock przewidziane są na pierwszą połowę 2018 roku."Pracując razem urządzenia serii G stają się unikalnym zintegrowanym cyfrowym systemem audio przeznaczonym dla najbardziej wymagających melomanów" - mówi prezes firmy AURALiC, Xuanqian Wang. "ARIES G2 i VEGA G2 zachowują elementy innowacyjnej inżynierii, która sprawiła, że poprzednicy wyróżniali się znacząco w swoich kategoriach, ale właśnie na tym kończą się podobieństwa. Rozbudowane zasoby, oryginalne podejście do izolacji, rozszerzona funkcjonalność, przełomowe poziomy kontroli i komunikacji sprawiły, że ARIES G2 i VEGA G2 stanowią nową klasę urządzeń AURALIC".

Już w listopadzie na polski rynek trafią dwa z czterech wspomnianych urządzeń: Aries G2 oraz Vega G2. Kompletny system będzie można zobaczyć i usłyszeć podczas tegorocznej wystawy Audio Video Show w hotelu Jan 3 Sobieski w dniach 17-19 listopada 2017.

AURALiC ARIES G2 Streaming Transporter

Transporter strumieniowy ARIES G2 łączy bezprzewodowo domowy system audio z różnymi źródłami muzyki cyfrowej, poczynając od sieciowych i USB, aż do serwisów online w formatach bezstratnych i radia internetowego. Wystarczy zainstalować dowolny dysk HDD lub SSD 2,5 cala, a ARIES G2 stanie się w pełni funkcjonalnym serwerem muzycznym. Bogaty w funkcje i szybki, jak błyskawica ARIES G2 posiada wejścia izolowane galwanicznie oraz wysokiej klasy zasilacz. Podwójne zegary Femto i obudowa ekranująca zakłócenia EMI wykonana z pojedynczego bloku aluminium sprawiają, że ARIES G2 na nowo definiuje standard jakości wśród streamerów.

AURALiC G2

ARIES G2 jest urządzeniem, które jednoczy źródła muzyki wysokiej rozdzielczości i dostarcza je do DAC-a poprzez niezawodne i precyzyjne złącza wyjściowe, w tym interfejs AURALiC Lightning Link, szybkie USB audio 2.0, AES / EBU, cyfrowe koaksjalne oraz TOSLINK. Procesor ARIES G2 jest o 50 procent szybszy od oryginalnego ARIES Streaming Bridge, z dwukrotnie większą pamięcią systemową i masową. Oznacza to jeszcze łatwiejszą obsługę rozdzielczości do DSD512 i PCM 32bit/384K.

Zastosowanie AURALiC Lightning Streaming umożliwia ARIES G2 łączenie się z biblioteką plików muzycznych w istniejącej sieci Wi-Fi, jak również oferuje dodatkowe funkcje, takie jak listy odtwarzania na urządzeniu, buforowanie pamięci, odtwarzanie bez przerw, bit-perfect, czy multiroom. Wszystko to kontrolowane jest poprzez aplikację AURALiC na iOS, Lightning DS lub dostęp do programu Lightning za pośrednictwem nowego interfejsu internetowego na każdym urządzeniu smart. Oprócz zgodności z AirPlay, ARIES G2 jest certyfikowanym punktem końcowym Roon Ready do łatwej integracji z oprogramowaniem Roon, co czyni go jednym z najbardziej elastycznych streamerów dostępnych w świecie hi-fi.

AURALiC G2

ARIES G2 będzie kosztował 16.999 PLN brutto bez wewnętrznej pamięci masowej. Klienci mogą zainstalować dowolny 2,5-calowy dysk twardy lub zamówić ARIES G2 z fabrycznie zainstalowanym napędem SSD przeznaczonym do przechowywania muzyki na urządzeniu.

AURALiC VEGA G2 Streaming DAC

DAC strumieniowy VEGA G2 jest urządzeniem, które obsługuje wszystkie współczesne formaty cyfrowe o najwyższej rozdzielczości, do DSD512 i PCM 32-bit/384K. Jednak VEGA G2 jest również w pełni funkcjonalnym streamerem, zdolnym do łączenia się bezpośrednio z cyfrowymi źródłami muzyki. W porównaniu ze swoim poprzednikiem, VEGA G2 posiada zupełnie nową strukturę. Wykorzystuje platformę Tesla do buforowania i przetwarzania sygnału źródłowego oraz używa modyfikowanego chipa DAC. Po raz pierwszy w branży audio jest to przetwornik, który działa niezależnie od częstotliwości sygnału źródłowego: VEGA G2 buforuje dane w taki sposób, który nie ma potrzeby blokowania częstotliwości sygnału źródłowego. Nigdy wcześniej DAC nie potrafił całkowicie zarządzać czasem z własnym zegarem - w tym przypadku niezwykle precyzyjnymi zegarami Dual 72 Femto Master. Uwolniony od zewnętrznych ograniczeń, VEGA G2 oferuje działanie bez niepożądanego jittera.

AURALiC G2

Sercem VEGA G2 jest platforma Tesla AURALiC, wyposażona w czterordzeniowy chip A9, 1 GB pamięci DDR3 i 4 GB pamięci masowej, dostarczając 25 razy więcej mocy obliczeniowej niż poprzednik. Ponadto utządzenie wyposażono w nową izolację galwaniczną obwodu pierwotnego i jednostki Dual Low-Noise Linear Purer-Power.

W pełni pasywna kontrola głośności, to kolejna nowa funkcja, która pojawiła się w VEGA G2. Opiera się ona na unikalnej drabince rezystorowej i pobiera dokładnie zerowy prąd po jej ustawieniu. Prąd zerowy jest równy zerowej interferencji i jest to kolejna innowacja VEGA G2, która potwierdza wręcz obsesyjną dbałość o szczegóły. Moduł wyjściowy ORFEO klasy A, zaprojektowany w oparciu o klasyczne projekty analoge, gwarantuje zachowanie wierności prezentacji muzycznej.

AURALiC G2

Dzięki technologii Lightning Streaming, AURALiC VEGA G2 przejmuje wszystkie funkcje transmisji strumieniowej i streamera. Sterowanie odbywa się za pośrednictwem dedykowanej aplikacji sterującej iOS AURALiC Lightning DS. VEGA G2 jest certyfikowanym punktem końcowym Roon Ready, co zapewnia bezproblemową integrację z oprogramowaniem Roon.

Cenę detaliczną VEGA G2 Streaming DAC ustalono na poziomie 24.999 PLN brutto.

Zintegrowana rodzina prodktów

W ramach serii G wchodzą jeszcze SIRIUS G2 Upsampling Processor i LEO G2 Femto Reference Clock. SIRIUS G2 to potężny cyfrowy procesor audio kompatybilny z większością urządzeń DAC, jednak swoje największe mozliwości pokazuje podczas pracy w połączeniu z innymi komponentami serii G, takimi jak ARIES G2 i VEGA G2. SIRIUS G2 wykorzystuje najlepsze dostępne technologie związane z przetwarzaniem sygnału, takie jak upsampling i korekcja przestrzeni. LEO G2 natomiast zajmuje się kompleksową synchronizacją sygnałów między urządzeniami i zapewnia najniższy poziom jittera i szumów.

SIRIUS G2 oraz Femto LEO G2 pojawią się w 1 połowie 2018 roku.

Lightning Link

Lightning Link to dwukierunkowe sprzężenie o niskim poziomie jittera, 18Gb/s, które wykorzystuje szybkie złącze sprzętowe typu HDMI, zapewniając doskonałą kontrolę transmisji. Lightning Link sprawia, że muzyka nawet w ultra wysokich rozdzielczościach zabrzmi wspaniale.

W przeciwieństwie do innych połączeń HDMI opartych na I2S, dwukierunkowy Lightning Link znacząco minimalizuje efekt jittera. Taktowanie z urządzeń docelowych, takich jak VEGA G2, potrafi zapewnić perfekcyjną synchronizację danych ARIES G2. Lightning Link odpowiada również za sterowanie całym systemem, począwszy od regulacji głośności po konfigurację procesora.

INFO www.auralic.pl

Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej o polityce cookies