s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

Marantz SR7012 i AV7704

news |
niezdefiniowano - Marantz SR7012 i AV7704

Marantz wzbogaca swoją ofertę o najnowsze produkty kina domowego: amplituner sieciowy SR7012 oraz przedwzmacniacz/procesor AV7704

Obydwa nowe modele wyposażono w szeroką gamę udogodnień umożliwiających dzielenie się ulubioną muzyką, w tym streaming sygnału poprzez sieć, zgodność z formatami muzycznymi o wysokiej rozdzielczości, technologią Bluetooth i odtwarzaniem z urządzeń przenośnych, a także system bezprzewodowy HEOS multi room audio zapewniający dostęp do popularnych serwisów streamingowych, takich jak Tidal, Spotify, Deezer, radio internetowe TuneIn, SoundCloud i inne.

W modelu SR7012 wykorzystano całkowicie nowe podzespoły, jak np. 192kHz/32-bitowy blok konwertera cyfrowo-analogowego z zegarem tłumiącym jitter. Dziewięć kanałów wzmacniacza umożliwia podłączenie głośników w konfiguracji 5.1.4 lub 7.1.2 bez konieczności zastosowania wzmacniacza zewnętrznego. Osiem wejść HDMI zapewnia możliwość podłączenia szerokiej gamy urządzeń, takich jak odtwarzacze Blu-ray, sieciowe urządzenia streamingowe, dekodery oraz konsole do gier. Możliwy jest również upscaling starszych źródeł wideo do rozdzielczości 4K, a profesjonalna kalibracja ISF zapewnia najwyższą jakość obrazu. Trzy wyjścia HDMI umożliwiają amplitunerowi SR7012 jednoczesną obsługę telewizora i projektora w głównej sali odsłuchowej, jak również przesłanie sygnału z innego, niezależnego źródła do monitora w odrębnym pomieszczeniu.
Marantz SR7012 i AV7704
Dzięki funkcjonalności HEOS multi room, SR7012 umożliwia dostęp do szerokiej gamy serwisów streamingowych, w tym Spotify Connect, Tidal, Deezer, stacji radia internetowego, Apple Airplay oraz bezprzewodową łączność Bluetooth. Można również cieszyć się muzyką z sieci przez Ethernet lub wbudowane Wi-Fi, aż do formatów o bardzo wysokiej rozdzielczości, w tym DSD2,8/5,6. Ponadto wbudowana bezprzewodowa technologia streamingu muzyki HEOS multi room pozwala amplitunerowi stać się częścią rozbudowanego domowego systemu muzycznego. SR7012 połączy się z innymi urządzeniami HEOS, od głośników bezprzewodowych po wzmacniacze wyposażone w funkcjonalność HEOS, aby umożliwić użytkownikom udostępnianie muzyki i usług streamingowych dostępnych w sieci. Wszystko to pod kontrolą intuicyjnej aplikacji HEOS (również w języku polskim). W celu zapewnienia kompatybilności z innymi komponentami audio wideo, na panelu tylnym SR7012 znajduje się wejście i wyjście zdalnego sterowania IR, wraz z wejściem emitera i wyjściem wyzwalacza 12V, natomiast bezpośrednie podłączenie zewnętrznej automatyki domowej oraz urządzeń sterujących umożliwia port szeregowy RS-232C. SR7012 współpracuje również z Crestron Connected, zapewniając szybką i prostą integrację z urządzeniami inteligentnego domu. System dostosowania dźwięku do pomieszczenia Audyssey MultEQ XT32 zapewnia najlepsze możliwe brzmienie, które użytkownik może dostroić poprzez aplikację Audyssey Editor dostępną w sklepach Google Play oraz iTunes. Dopracowany asystent konfiguracji umożliwia prostą instalację, a przyciski wyboru Quick Select dają bezpośredni dostęp do ustawień ulubionych źródeł.
Marantz SR7012 i AV7704
Drugie z urządzeń, przedwzmacniacz/procesor AV7704, zostało wyposażone we wszystkie funkcje modelu SR7012 poza wbudowaną sekcją wzmacniacza, pozwalając na zaprojektowanie i konfigurację całego zestawu tak, by osiągnąć jak najczystsze brzmienie i uniknąć wpływu ewentualnych zakłóceń płynących z sekcji wzmacniacza mocy, mogących negatywnie wpływać na wrażliwe sekcje cyfrowe i analogowe. 11.2-kanałowa sekcja wyjściowa oferuje konwencjonalne gniazda phono oraz zbalansowane gniazda XLR.
Marantz SR7012 i AV7704
Umożliwia to użycie AV7704 wraz z oddzielnymi wzmacniaczami mocy, takimi jak siedmiokanałowy Marantz MM8077, pięciokanałowy MM7055 lub dwukanałowy MM7025, a zbalansowane gniazda przyłączeniowe gwarantują eliminację zakłóceń sygnału, umożliwiając podłączenie wzmacniacza mocy w bliskiej odległości od głośników lub ukrycia go wśród pozostałych komponentów domowej instalacji kinowej.
Zarówno SR7012 jak i AV7704 będą dostępne w sprzedaży we wrześniu 2017 roku w wykończeniu czarnym lub srebrno-złotym (tylko SR7012).
Marantz SR7012 i AV7704

Specyfikacja Marantz SR7012:

 • 9.2-kanałowy amplituner AV o mocy 200W na kanał
 • 11.2-kanałowe wyjście przedwzmacniacza
 • Wbudowany moduł Wi-Fi z obsługą częstotliwości 2,4GHz/5GHz
 • Wbudowana technologia bezprzewodowa HEOS multi room audio
 • AirPlay, Bluetooth, radio internetowe, Spotify Connect, Tidal, Deezer i inne
 • Streaming sygnału audio dzięki technologii HEOS ze źródeł podłączonych do amplitunera
 • Audyssey MultEQ XT32, Dynamic Volume oraz Dynamic EQ
 • Kompatybilność z aplikacją Audyssey MultEQ Editor
 • 4K/60 Hz full-rate pass-through, 4:4:4 color resolution, HDR, BT.2020, Dolby Vision, oraz Hybrid Log Gamma (HLG)
 • 8 wejść HDMI (w tym 1 na przednim panelu) z pełnym wsparciem HDCP 2.2; 3 wyjścia HDMI
 • Wyprowadzenie sygnału HDMI do drugiej strefy
 • Funkcjonalność eARC (Enhanced Audio Return Channel) poprzez przyszłą aktualizację oprogramowania
 • Dostrojenie brzmienia Marantz przy użyciu zupełnie nowych komponentów, w tym przedwzmacniacza current feedback HDAM
 • Zupełnie nowy 192kHz/32-bitowy konwerter cyfrowo-analogowy z tłumieniem zakłóceń jitter
 • Obsługa DSD (2,8/5,6MHz), FLAC, ALAC oraz WAV
 • Konwersja sygnału analogowego na HDMI oraz upscalling rozdzielczości SD/HD do HD/4K
 • Podwójny wyświetlacz
 • Oznaczone kolorami przyłącza głośnikowe, asystent konfiguracji, aplikacja Marantz AVR Remote
 • Inteligentny tryb ECO z funkcją on/off/auto
 • Zaawansowane funkcje multi room; 11.2-kanałowy przedwzmacniacz; port RS232; profesjonalna kalibracja obrazu ISF; zgodność z Crestron Connected; kontrola poprzez IP

Specyfikacja Marantz AV7704:

 • Najważniejsze cechy (jak powyżej, z wyjątkiem):
 • Brak wbudowanej sekcji wzmacniacza mocy
 • 11.2-kanałowe wyjście przedwzmacniacza, zarówno RCA, jak i XLR

INFO www.marantz.pl