hi-fi

Tonsil Altus 280

news |
Tonsil Altus 280

Legendarna polska marka Tonsil wzbogaciła się o nowy model kolumn Altus 280

Nowoczesny design został poparty znacznie lepszą jakością dźwięku dzięki licznym zmianom konstrukcyjnym. Nowy model został wyposażony w solidną skrzynię ze zwężającymi się ku tyłowi masywnymi ściankami bocznymi i dodatkowo wzmocnioną. Dzięki temu znacznie zredukowano ewentualne wibracje obudowy, a dzięki odpowiedniemu kształtowi zredukowano powstawanie niepożądanych fal stojących wewnątrz komory akustycznej.Układ bas-refleks, który wzmacnia pasmo niskich tonów, oparto na dwóch tunelach rezonansowych, których wyloty umieszczono z przodu obudowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu zachowano linearną charakterystykę niskich tonów i kolumny będzie można ustawiać blisko ścian bez obawy o wzbudzanie się basu.

Tonsil Altus 280

Altus 280 to trójdrożny układ głośnikowy, który dostosowany jest do pracy przy wysokich poziomach głośności i przy sporych wartościach przyjmowanej mocy, oczywiście bez ryzyka kompresji. Zakres wysokich tonów odtwarza wyspecjalizowana kopułka tytanowa, która została zaprojektowana specjalnie dla nowej serii Altus. Jest ona chłodzona płynem ferromagnetycznym i wyposażona w mocny układ magnetyczny. Głośnik średniotonowy jest sprawdzoną, legendarną jednostką, która bazuje na membranie wykonanej z czystej prasowanej celulozy oraz udoskonalonym piankowym zawieszeniu. Zakres niskich tonów odtwarza specjalnie zaprojektowany w tym celu 25cm głośnik ze wzmocnioną celulozową membraną. Dzięki całkowicie nowemu projektowi, zarówno w kwestii dolnego resoru (zwiększona krzywizna i głębokość fałdy pozwala na osiągnięcie większej amplitudy wychyleń i ograniczenie oporu mechanicznego) oraz górnego gumowego zawieszenia (nowa mieszanka o mniejszym współczynniku twardości i większej elastyczności poprawia charakterystykę skoku i redukuje zbędny opór mechaniczny), głośnik niskotonowy ulokowany w specjalnie przygotowanej skrzyni, jest w stanie odtworzyć głęboki, dobrze kontrolowany bas z nienaganną, naturalną barwą i znakomitą odpowiedzią impulsową.

Warto podkreślić, że kolumny Altus 280 bazują na zupełnie nowym projekcie zwrotnicy dzielącej pasmo na poszczególne głośniki – skupiono się przede wszystkim na poprawie korelacji fazowej między głośnikami, a także doborze charakterystyki tłumienia filtrów w celu uzyskania jak najlepszego rozkładu efektywności oraz mocy między poszczególnymi głośnikami. Przekłada się to na spójny, harmonijny i przede wszystkim zrównoważony dźwięk, niezależnie od gatunku muzycznego jaki odtwarzać będą nowe Altusy 280.

Tonsil Altus 280

Te zmiany konstrukcyjne realnie wpłynęły na jakość dźwięku i to po prostu słychać! A mamy wiadomości z pierwszej ręki i już nie możemy doczekać się testów redakcyjnych tych nowych polskich kolumn.

Kolumny są wykończone są lakierem satynowym (pomiędzy matowym a w pełnym połysku), dzięki temu kolumna prezentuje się bardzo okazale, a jednocześnie nie mamy mankamentów lakieru wykonanego w pełnym połysku. Obecnie dostępna jest wersja czarna, biała, a także czarna z białymi bokami.

Uwaga! Tonsil oferuje aż 10 lat gwarancji typu door-to-door, a więc jest to jedna z najdłuższych w branży!

Tonsil Altus 280

Specyfikacja Tonsil Altus 280:

  • Moc maksymalna: 280W
  • Moc nonimalna: 150W
  • Impedancja: 8Ω
  • Pasmo przenoszenia: 35-25.000 Hz
  • Efektywność – 90dB
  • Wymiary (WxHxD): 265x985x365
  • Waga (1 szt.): 38,5kg

INFO www.tonsilproducent.pl