hi-fi

Audio-Technica ATH-ADX5000

news |
Audio-Technica ATH-ADX5000

Audio-Technica zapowiada nowe flagowe słuchawki ATH-ADX5000 z uznanej serii AD (Air Dynamic)

Perfekcyjnie zaprojektowane i stworzone od podstaw, ATH-ADX5000 wykorzystują nowo opracowaną technologię Core Mount, powiększone zintegrowane przetworniki 58mm i pokryte wolframem membrany – wszystko zamknięte w pięknej obudowie przypominającej plaster miodu. Każda sztuka jest starannie, ręcznie produkowana w japońskiej fabryce w Tokio i indywidualnie oznaczana laserowo wycinanym numerem seryjnym.Nowa technologia Core Mount została opracowana w celu zoptymalizowania umiejscowienia przetwornika wewnątrz obudowy. Ta innowacyjna konstrukcja ułatwia ruch powietrza, co przekłada się na jeszcze wyższą przejrzystość średnich i wysokich tonów, a także pozwala uzyskać bogaty, precyzyjny bas.

Audio-Technica ATH-ADX5000

Sercem ATH-ADX5000 jest unikatowy, zintegrowany przetwornik. Membrana, cewka, komora i magnes umieszczone są w jednej obudowie, aby zminimalizować niepożądane wibracje, które mogłyby mieć destrukcyjny wpływ na jakość dźwięku, np. poprzez podkolorowanie brzmienia. Konstrukcja ta pozwoliła także zrezygnować ze śrub mocujących, co przekłada się na niższą masę słuchawek. Komora wykonana jest z niezwykle sztywnego polimeru PPS (polisulfid fenylenu) i włókna szklanego, dzięki czemu pozwala zwiększyć stabilność ruchu membrany i uzyskać precyzyjniejszy dźwięk.

Wybrany ze względu na swoją wysoką sztywność duży, 58-milimetrowy przetwornik może pochwalić się układem magnetycznym z permenduru i membraną pokrywaną wolframem. Ta nowo stworzona membrana zwiększa szybkość reakcji i precyzję, aby zapewnić jeszcze dokładniejsze odwzorowanie dźwięku, podczas gdy jej lekka konstrukcja pomaga chronić przed wewnętrzną stratą energii.

Audio-Technica ATH-ADX5000

Obudowa imitująca strukturę plastra miodu przyciąga wzrok i połączona jest z zamkniętymi bokami, redukującymi straty ciśnienia powietrza. Aby zagwarantować jeszcze wyższą jakość dźwięku, projektanci zastosowali wysokiej klasy przewód z miedzi beztlenowej OFC-6N, zakończony wtykiem 6,3mm ze stali nierdzewnej. Elementy te pozwalają zredukować niepożądany rezonans i zwiększyć wierność odwzorowania dźwięku.

Zapewnienie komfortu podczas wielogodzinnych sesji odsłuchowych to priorytet w przypadku domowych słuchawek hi-fi. Aby osiągnąć zamierzony cel, w modelu ATH-ADX5000 projektanci zastosowali wykończenie z alcantary. Materiał ten pokrywa pasek nagłowny i muszle słuchawek. Szeroko wykorzystywana w branży motoryzacyjnej i przemyśle odzieżowym, zapewnia pożądaną wytrzymałość i wysoką jakość, a jej miękka faktura zwiększa komfort użytkowania. Ponadto lekka i jednocześnie sztywna rama z magnezu gwarantuje bezpieczne i wygodne dopasowanie.

Słuchawki dostarczane są wraz ze specjalnym etui ochronnym. Dzięki niemu użytkownik może zabezpieczyć ATH-ADX5000, np. na czas transportu.

Audio-Technica ATH-ADX5000

Audio-Technica ATH-ADX5000 będą dostępne w listopadzie 2017r. Poglądowa cena detaliczna słuchawek będzie znana w chwili wprowadzania produktu do sprzedaży.

Specyfikacja Audio-Technica ATH-ADX5000:

  • Rodzaj: otwarte, dynamiczne
  • Przetwornik: 58mm
  • Czułość: 100dB/mW
  • Pasmo przenoszenia: 5Hz–50kHz
  • Maksymalna moc wejściowa: 1000mW
  • Impedancja: 420Ω
  • Waga: 270g (bez kabli)
  • Złącza: A2DC
  • Wtyczka: 6,3mm, pozłacany, stereo
  • Akcesoria: odłączany przewód (3,0m), pozłacany wtyk stereo 6,3mm, sztywne etui ochronne

INFO www.audioklan.pl