hi-fi

Pioneer N50AE i N-70AE

news |
Pioneer N50AE i N-70AE

W ofercie firmy Pioneer pojawiły się dwa nowe audiofilskie odtwarzacze sieciowe audio N50AE i N-70AE

Pioneer w czasie wakacji wprowadził dwa nowe odtwarzacze sieciowe audio, N-70AE i N-50AE. Obydwa są wyposażone w wydajne przetworniki SABRE32 Ultra32 DAC, dwa transformatory, moduł USB-DAC obsługujący materiał DSD 2,8 / 5,6 / 11,2 MHz oraz możliwość odtwarzania zewnętrznych dysków twardych HDD/nośniki USB przez gniazdo USB.N-70AE wyposażono w podwójne przetworniki SABRE32 Ultra32 DAC oraz trzykomorową konstrukcję szkieletu obudowy, które izolują zasilanie cyfrowego bloku i obwodów cyfrowych od analogowego źródła zasilania i układów analogowych, eliminując zakłócenia elektryczne i magnetyczne.

Sztywność konstrukcji zwiększono stosując poprzeczne płyty, które oddzielają bloki i panele boczne. Sztywna płyta dolna tłumi wibracje.

odtwarzacz sieciowy Pioneer N-70AE

Produkty charakteryzują się podwójnymi transformatorami w osobnych ekranowanych osłonach, które eliminują wpływ strumieni magnetycznych na bloki analogowe i cyfrowe, zapewniając czystą moc. Ponadto wysokiej jakości podzespoły obejmują np. niestandardowe kondensatory zasilaczy, a N-70AE otrzymał maszynowo obrabiane zaciski RCA.

Modele N-70AE i N-50AE posiadają wbudowany Chromecast oraz Spotify Connect, umożliwiające odtwarzanie muzyki z obsługiwanych aplikacji na odtwarzaczu wraz z okładkami albumów wyświetlanymi na 3,5-calowym ekranie LCD na panelu przednim. Do aplikacji wbudowanego Chromecast, TIDAL i Deezer można łatwo uzyskać dostęp za pomocą pilota zdalnego lub za pomocą aplikacji sterującej Pioneer Remote App. Oba modele wyposażone są w moduł Wi-Fi obsługujący pasmo 5 GHz i 2,4 GHz, zapewniając stabilne połączenie bezprzewodowe i przyspieszając instalację w porównaniu do starszych modeli.

odtwarzacz sieciowy Pioneer N50AE

Ponadto użytkownicy mogą odtwarzać muzykę zapisaną na przenośnych dyskach twardych. Wystarczy podłączyć kompatybilny dysk twardy typu plug-and-play do wejścia USB znajdującego się z tyłu odtwarzaczy. Odtwarzacze sieciowe oferują również funkcje serwera muzycznego. Można odtwarzać z podłączonych dysków twardych i na nich nagrywać z poziomu komputera podłączonego do tej samej sieci lokalnej, co ułatwia kopiowanie nowej muzyki z komputera do systemu hi-fi.

Specyfikacja odtwarzaczy sieciowych Pioneer N50AE i N-70AE:

 • Zaawansowana technologia audio zapewniająca najwyższą jakość dźwięku
 • Przetwarzanie sygnału bez zakłóceń z 8-kanałowym napędem równoległym z dwoma przetwornikami SABRE32 Ultra DAC (N-70AE)
 • Asynchroniczny transfer USB DAC (do 384 kHz / 32-bitowy LPCM, 5,6 MHz DSD)
 • Wzmacniacz słuchawkowy Texas Instruments TPA6120 (N-70AE)
 • Tryb DIRECT do wiernego odtwarzania oryginalnego dźwięku
 • Bezbłędne przetwarzanie sygnału (PQFA)
 • Przetwarzanie dźwięku Hi-bit 32
 • Bogaty wybór muzyki dzięki Spotify, Wbudowanemu Chromecast, Wi-Fi i Bluetooth
 • Ciesz się praktycznie nieograniczoną ilością muzyki. Odtwarzacze sieciowe audio obsługują interfejs Spotify Connect, Wbudowany Chromecast, Wi-Fi i Bluetooth, umożliwiając użytkownikom przesyłanie
 • strumieniowo muzyki ze smartfonów Android TM oraz urządzeń iPad, iPhone, iPod touch i komputerów z systemem Windows, komputerów Mac i Chromebook.
 • Informacje o utworze i okładki albumów
 • Urządzenia wyświetlają okładkę albumu w wysokiej rozdzielczości wraz z tytułem albumem, nazwą utworu lub informacjami o strumieniu danych na 3,5-calowym ekranie LCD. Doświadczenie słuchania wzbogacone jest odpowiednimi informacjami, które mają ułatwiać rozeznanie w odtwarzanej muzyce.
 • Podwójny moduł Wi-Fi 5 GHz (11 a/n) i 2,4 GHz (11 b/g/n)
 • Obydwa urządzenia wyposażone są w moduł Wi-Fi pracujący w dwóch pasmach (5 GHz (11a/n) i 2,4 GHz (11b/g/n), dzięki czemu bezprzewodowa komunikacja jest bardziej odporna na zakłócenia. Ponadto dwuzakresowy moduł Wi-Fi czyni instalację początkową znacznie prostszą niż w przeszłości. Obsługuje dyski USB "Plug-and-Play"
 • Do odtwarzaczy można podłączyć dysk twardy plug-and-play do gniazda USB i korzystać z bibliotek muzycznych w wysokiej rozdzielczości.
 • Odczyt popularnych źródeł dźwięku wysokiej rozdzielczości
 • N-70AE i N-50AE obsługują dźwięk Hi-Res Audio w różnych formatach i z różnych nośników. Można odtwarzać pliki DSD do 11,2 MHz i materiał PCM zakodowany w formatach FLAC/WAV /AIFF/Apple Lossless (N-70AE: 384 kHz / 24-bitowe, N-50AE: 192 kHz / 24-bitowe).
 • Intuicyjne sterowanie i transmisja strumieniowa dzięki Pioneer Remote App
 • Intuicyjnie wybieraj utwory z usług strumieniowych, przeglądaj biblioteki na urządzeniu, podłączonym komputerze lub dysku USB i sprawnie działaj N-70AE / N-50AE przy użyciu smartfona lub tableta z zainstalowaną bezpłatną aplikacją Pioneer Remote App.
 • Planowane udoskonalenia funkcji serwera plików HDD

Obydwa urządzenia zawierają funkcję zapisu danych na dysku twardym USB oraz obsługę pobierania plików muzycznych we współpracy z serwisem muzycznym e-onkyo. Aby słuchać muzyki zakupionej w różnych miejscach wystarczy pobrać ją bezpośrednio na dysk twardy USB podłączony do N-70AE lub N-50AE.

Sugerowana cena detaliczna modelu N-70AE wynosi 6.099 PLN, natomiast za N-50AE trzeba zapłacić 4.299 PLN.

INFO www.pioneer-audiovisual.pl