hi-fi

Ayon Audio CD-10

news |
Ayon Audio CD-10

Nowy podstawowy odtwarzacz CD/SACD w ofercie austriackiej firmy Ayon Audio

Entuzjastyczne przyjęcie wprowadzonego kilka miesięcy temu flagowego odtwarzacza CD/SACD Ayon Audio CD-35 sprowokowało austriacką firmę do opracowania dużo przystępniejszego cenowo modelu, oferującego praktycznie te same cechy użytkowe – czyli odczyt płyt CD i SACD oraz sygnałów PCM i DSD z zewnętrznych urządzeń cyfrowych.Nowy model CD-10 zastępuje więc zarówno znane od lat podstawowe źródła Ayona oznaczone cyfrą "1", jak i najtańszego CD-07s. Jako że CD-10 bazuje na gruntownie przeprojektowanym ostatnim wcieleniu CD-1sx, wzornictwo nowego modelu kultywuje sprawdzone patenty: pancerna obudowa z czarnego, szczotkowanego aluminium ma identyczne gabaryty, jak w starszym modelu, a mechanizm ładowania płyty niezmiennie przyjmuje postać masywnej akrylowej pokrywy z dociskiem magnetycznym. Różnicę sygnalizują tylko: powiększony wyświetlacz pokazujący większą ilość informacji, no i oczywiście dyskretne oznaczenie modelu na przedniej ściance.

Ayon Audio CD-10

Pod maską znajdziemy m.in. pojedynczy 32-bitowy przetwornik AKM o częstotliwości próbkowania 768 kHz (obrabia on również sygnały DSD 256) oraz triodę 6H30 w stopniu wyjściowym. Szef Ayon Audio podkreśla z dumą, że nowy odtwarzacz przewyższa wszystkich poprzedników w swojej kategorii cenowej, i to nie tylko pod względem parametrów i walorów użytkowych, ale przede wszystkim klasy brzmienia. Twierdzi on nawet, że dwa nowe modele są ukoronowaniem 35-letniej historii płyty kompaktowej i jednymi z najnaturalniej brzmiących odtwarzaczy cyfrowych. Kto wie, może właśnie stąd wzięła się nazwa obecnego flagowego modelu CD-35? W każdym razie ekipa Ayona jest spokojna o swoje odtwarzacze, a nawet uważają że jeśli fizyczne nośniki przestaną się sprzedawać, ogrom melomanów i ich duże kolekcje płyt naturalnie wymuszą zapotrzebowanie na zaawansowane jakościowo odtwarzacze, zwłaszcza te z lampowym stopniem wyjściowym.

Podobnie jak wyższy model, Ayon CD-10 ma budowę modułową, co umożliwia jego upgrade w przyszłości. Dostępny jest w jednej z dwóch wersji: standardowej lub podrasowanej Signature. Ta ostatnia wyposażona została w najnowszy procesor DSP do konwersji sygnału PCM w rozdzielczości do 24/192 na DSD (128x lub 256x) oraz w topowe kondensatory sprzęgające Mundorf z serii Supreme.

Wersja standardowa urządzenia Ayon Audio CD-10 kosztuje 16.900 zł, a Signature jest o 4.190 zł droższa.

INFO www.ayonaudio.pl