hi-fi

ProArc Response DT8

news |
ProArc Response DT8

ProAc prezentuje najnowszą kolumnę głośnikową z serii Response - model DT8

ProAc rozszerza swoją gamę produktową o nową konstrukcję. Reponse DT8 jest wolnostojącym modelem wykorzystującym unikatowe rozwiązanie, w którym dwa z trzech przetworników pracują w tandemie, a cała konstrukcja zachowuje 2-drożny układ.

ProAc to niezwykle ceniony producent kolumn głośnikowych, który sławę zawdzięcza perfekcyjnie dopracowanym konstrukcjom gwarantującym bardzo wysoki poziom wierności odwzorowania dźwięku. Do najbardziej cenionych głośników tego brytyjskiego producenta należą modele z serii Response, która teraz poszerzona została o najnowszą kolumnę wolnostojącą Response DT8.Już przy pierwszym kontakcie model ten, podobnie jak inne konstrukcje firmy ProAc, przykuwa uwagę dbałością o szczegóły. Wysokiej jakości materiały współgrają z perfekcyjnym wykończeniem i przemyślanymi rozwiązaniami. Przykładem tych ostatnich jest m.in. umieszczenie wylotu systemu bass-reflex w podstawie, dzięki czemu kolumna może stać blisko ściany lub w narożniku pomieszczenia – bez wpływu na jakość dźwięku.

ProArc Response DT8

Jednak tym, co decyduje o wyjątkowości modelu Response DT8, jest wykorzystanie niestandardowego rozwiązania. Konstruktorzy zastosowali dwie 165-milimetrowe jednostki nisko/średniotonowe. Pracują one w tandemie, a specjalnie zaprojektowana zwrotnica dba o perfekcyjnie dopasowanie do siebie dwóch różnych materiałów membran. Jeden z przetworników wykorzystuje membranę z masy mikowej i gwarantuje niesamowity bas. W drugim pracuje polipropylenowa membrana, która pozwala cieszyć się szczegółowym, pozbawionym podkolorowania brzmieniem zakresu średniotonowego.

Obsługiwane zakresy częstotliwości są inteligentnie nakładane na siebie poprzez nową zwrotnicę, której projekt opracował Stewart Tyler. Dzięki przemyślanej konstrukcji z łatwością integruje ona zakres wysokotonowy obsługiwany przez 25-milimetrowy tweeter z pozostałymi odtwarzanymi częstotliwościami. W efekcie projektanci stworzyli 2-drożną kolumnę głośnikową. Przetwornik wysokotonowy z miękką kopułką umieszczony jest pomiędzy dwoma pozostałymi głośnikami i przesunięty w stosunku do centralnej osi pionowej na przedniej ściance.

ProArc Response DT8

Kolumny głośnikowe ProAc Response DT8 już są dostępne w sprzedaży. Poglądowa cena detaliczna modelu z wykończeniem czarny jesion, mahoń, wiśnia, klon i dąb wynosi 6.249 zł za sztukę. W przypadku wersji z wykończeniem premium, heban oraz różany, cena jest o 1.000 zł wyższa i wynosi 7.249 zł za sztukę.

INFO www.audioklan.pl