hi-fi

Base Audio

news |
Base Audio

Polska firma Base Audio odświeża linię stolików audiofilskich

Polska firma Base Audio, specjalizująca się w high-endowych akcesoriach takich jak: listwy zasilające, podstawki pod głośniki oraz stoliki przeznaczone do sprzętu grającego, odświeża ofertę tych ostatnich, proponując najnowsze modele: 2, 4 i 6. Nazwy te określają ilość pełnowymiarowych komponentów audio, jakie może pomieścić dany stolik, a założenia pozostają te same: uniwersalna stylistyka i radykalna prostota konstrukcji, w połączeniu z wielopunktową redukcją szkodliwych drgań, dokonywaną dzięki umieszczeniu na styku poszczególnych elementów konstrukcyjnych kolców o bardzo wysokiej twardości.Istotną cechą stolików Base jest także wykorzystanie dużej masy w postaci stalowej ramy spawanej od wewnątrz. Ta ostatnia technologia powoduje korzystniejszy rozkład naprężeń wewnętrznych, co ma pozytywny wpływ na zachowanie całości. Usprawniono także proces obróbki i wykończenia, dzięki czemu stolik prezentuje się efektownie. W kategorii tłumienia masowego firma zrobiła jeden wyjątek, proponując lżejsze, dużo neutralniejsze akustycznie blaty. Zamiast kamiennych płyt wykorzystanych w poprzedniej serii, każdy z blatów jest wykonany z dwóch warstw sklejki o różnej grubości, połączonej klejem pomagającym wytracić mikrodrgania. Spoczywają one na regulowanych kolcach wkręcanych do ramy. Kolce są gęsto rozmieszczone i wyposażone w podkładki.

Base Audio

Cała konstrukcja stoi na czterech większych kolcach, wykonanych ze specjalistycznej stali konstrukcyjnej lub narzędziowej o najwyższym współczynniku twardości. Dysponują one dedykowanymi podkładkami, a każdy z nich jest w stanie zachować idealną ostrość nawet pod naciskiem kilkuset kilogramów. Ich wkręcane do ramy korpusy wykonano z chromowanego mosiądzu, który ma nieco inną charakterystykę akustyczną niż stal.

W standardowej wersji rama wykończona jest w satynowej czerni, a blaty – w jednym z czternastu ekskluzywnych fornirów naturalnych, albo lakierowane na biało. Nowością jest tu natomiast możliwość zamówienia specjalnej wersji blatów z prostokątnymi komorami, przeznaczonymi do wypełnienia kwarcem górskim i przykrycia niezależną platformą wykonaną z amerykańskiego orzecha hickory. Rozwiązanie takie skutecznie izoluje od siebie spoczywające na nim komponenty.

W wersjach podstawowych Base 2 kosztuje 5.000 zł, Base 4: 7.000 zł, a Base 6: 9.000 zł, a za każdą dodatkową platformę wraz z kwarcem trzeba dopłacić 800 zł.

INFO www.baseaudio.pl