hi-fi

Goldring E1, E2 i E3

news |
Goldring E1, E2 i E3

Na rynek wchodzi nowa linia produktów marki Goldring, a mianowicie w wkładki gramofonowe serii E

W ramach nowej linii producent przewidział trzy modele: E1, E2, E3, które różnią się od siebie wspornikiem oraz szlifem igły. Ta seria wkładek została stworzona z myślą o użytkownikach, którzy zakupu swojego pierwszego gramofonu dokonali już jakiś czas temu i rozważają wymianę fabrycznej wkładki na lepszą. Konstrukcja i waga wkładek z serii E idealnie pasuje do ramion gramofonów o średniej i dużej masie. Optymalnie dobrana waga, tracking i parametry elektryczne sprawiają, że wkładki Goldringa są bardzo łatwe w montażu, kalibracji oraz bezproblemowo współpracują z praktycznie każdym przedwzmacniaczem.Seria E została zaprojektowana w Wielkiej Brytanii, zaś ich produkcja odbywa się w Japonii. Wszystkie wkładki mają wymienne igły. Ponadto, wkładki są zaprojektowane w sposób, który umożliwia wymienność igieł w ramach wszystkich modeli serii E. Oznacza to, że posiadacz modelu E1 może wymienić zużytą igłę na nową z modelu E3, co znacząco podniesie uzyskiwaną jakość dźwięku.

wkładki gramofonowe Goldring E1, E2 i E3

Magnesy charakteryzują się bardzo niską masą, a tym samym minimalną bezwładnością, co zwiększa czułość całego układu. Ponadto, ustawiono je pod kątem 45 stopni, tak aby naśladowały pracę noża żłobiącego nagranie w płycie winylowej. Pozwala to na dokładniejsze śledzenie nagrania przez igłę, a co za tym idzie wydobycie większej ilości informacji z winylu. Rozdzielenie magnesów przekłada się na lepszą separację kanałów, co w efekcie pozwala budować lepszą scenę muzyczną stereofonię i niższy stosunek sygnału do szumu.

Serii E wnosi istotne nowości w swoim segmencie cenowym np.:
  • Karbonowy wspornik igły już w podstawowym modelu E1
  • Aluminiowy wspornik igły w modelach E2 i E3
  • Unikalną budowę wszystkich trzech wkładek, w ramach której operują dwa niezależne ultralekkie magnesy (technologia Magnetix Duplex) ułożone pod kątem 45 stopni
  • Supereliptyczny szlif igły w modelu E3

INFO www.rafko.com