hi-fi

Rotel RA-1572

news |
Rotel RA-1572

Japońska manufaktura Rotel wprowadza do sprzedaży wzmacniacz zintegrowany z serii 15

Wzmacniacz zintegrowany RA-1572 jest najbardziej wszechstronnym modelem z nowej serii 15. To bezpośredni następca cenionej konstrukcji RA-1570, który przewyższył swojego poprzednika jeszcze lepszymi możliwościami w zakresie jakości dźwięku, jak i wieloma nowymi funkcjami oraz bogatszym wyposażeniem. Urządzenie w jednej obudowie łączy wyrafinowaną sekcję przedwzmacniacza i wzmacniacz o mocy 120W na kanał (8Ω)pracujący w klasie AB.Rotel RA-1572 wspiera popularne produkty strumieniowe, m.in. Sonos, Google Chromecast Audio i Airport Extreme, a także Amazon Dot2 przez Bluetooth. Kolejne udogodnienia obejmują niezależną kontrolę wyjść głośnikowych A i B, aktualizację oprogramowania, możliwość przyciemnienia wyświetlacza i wskaźnika zasilacza, a także zasilanie 500mA na tylnym panelu.

Rotel RA-1572

Projektanci konstruujący sekcje analogową, cyfrową i końcówkę mocy pracowali wspólnie, aby stworzyć niezwykle spójną konstrukcję. Zastosowany przetwornik C/A AKM 4495 (768kHz/32 bity) zapewnia bogactwo muzycznych detali, szeroką scenę dźwiękową i akustyczną precyzję odwzorowania dźwięku. Samo urządzenie zostało dostrojone akustycznie w Wielkiej Brytanii. Zespół akustyków przez ponad cztery miesiące udoskonalał każdy układ audio oraz testował i wybierał najlepsze komponenty dla RA-1572. Czas poświęcony na dostrajanie całej konstrukcji urzeczywistniony został za pośrednictwem wydajności i jakości dźwięku, jakie gwarantuje ten model. Swoje możliwości wzmacniacz opiera na zasilaniu wykorzystującym transformator toroidalny. To serce urządzenia, które zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić wystarczające napięcie i prąd do niezliczonych godzin bezproblemowego odsłuchu.

Rotel RA-1572

W parze z wysoką jakością dźwięku idzie elastyczność współpracy ze źródłami dźwięku. RA-1572 wyposażony jest w dwa złącza optyczne, dwa koncentryczne, XLR, PC-USB obsługujące formaty PCM 768 kHz/32 bity i DSD 1x/2x, port USB na przednim panelu dla urządzeń Apple, a także analogowe wejścia RCA. Urządzenie wyposażone jest także w moduł łączności bezprzewodowej Bluetooth aptX oraz wejście umożliwiające podłączenie gramofonu z wkładką MM. Z myślą o wymagających użytkownikach projektanci wzbogacili RA-1572 o wyjście mono dla subwoofera, wyjście słuchawkowe i możliwość ustawienia stałego poziomu głośności dla wejść cyfrowych.

Rotel RA-1572

Rotel RA-1572 wchodzi do sprzedaży w sierpniu br. Klienci będą mieli do wyboru dwie wersje kolorystyczne – czarną i srebrną. Przewidywana cena detaliczna urządzenia wynosi 8.499 zł.

INFO www.audioklan.pl