hi-fi

Rotel RCD-1572

news |
Rotel RCD-1572

Firma Rotel poszerza swoją serię 15 o kolejną nową konstrukcję, tym razem to odtwarzacz płyt kompaktowych

Rotel zaprezentował najnowszy odtwarzacz płyt kompaktowych z serii 15. Model RCD-1572 odzwierciedla bogate doświadczenie firmy w projektowaniu wysokiej klasy odtwarzaczy CD. W porównaniu z RCD-1570 nowa konstrukcja wprowadza wiele udoskonaleń, które przekładają się na wyższą jakość dźwięku i jeszcze lepsze możliwości. W połączeniu z najnowszym wzmacniaczem zintegrowanym RA-1572 model ten pozwala stworzyć doskonały system stereo, który spełnia oczekiwania nawet wymagających użytkowników.



Odtwarzacz wyposażony jest w niskoszumowy mechanizm CD, trwały napęd i precyzyjny laser. Perfekcyjnie dopasowany układ dekodujący marki Toshiba zapewnia niskie zniekształcenia, niski jitter i lepsze osiągi w porównaniu z RCD-1570. Podstawą czystego i w pełni naturalnego dźwięku jest przetwornik C/A firmy Wolfson. To właśnie moduł WM8740 (192 kHz/24 bity) odpowiada za niskie zniekształcenia i precyzyjne odwzorowanie brzmienia.

Rotel RCD-1572

Sercem RCD-1572 jest transformator toroidalny – zaprojektowany i wyprodukowany przez Rotela. Wspomagany przez baterię wydajnych kondensatorów foliowych dostarcza czyste napięcie do układów analogowych i cyfrowych, redukując szum i zniekształcenia. Do połączenia odtwarzacza ze wzmacniaczem zintegrowanym lub przedwzmacniaczem służą wyjścia analogowe RCA i zbalansowane XLR. Jest tu także cyfrowe wyjście koncentryczne.

Funkcjonalność modelu zwiększa obsługa aplikacji w przypadku korzystania z Rotel Link Connection. Gdy odtwarzacz podłączony jest za pomocą złącza Ethernet do innego produktu Rotela, takiego jak RA-1572, RC-1572, RC-1590 lub RA-1592, RCD-1572 może być obsługiwany z poziomu urządzeń z Androidem lub iOS poprzez dedykowaną aplikację Rotela.

Rotel RCD-1572

Odtwarzacza CD Rotel RCD-1572 trafi do sprzedaży w sierpniu br. Urządzenie dostępne będzie w dwóch wersjach kolorystycznych - czarnej i srebrnej, a jego cena detaliczna to 4.999 zł.

INFO www.audioklan.pl