hi-fi

Convert AV Plato

news |
Convert AV Plato

High-endowy dźwięk, multimedia i multiroom - nowe propozycje brytyjskiej firmy Convert AV

Na polskim rynku debiutuje seria nowoczesnych streamerów Plato. Mówiąc "streamery" drastycznie upraszczamy temat, gdyż urządzenia brytyjskiej firmy Convert AV zaskakują uniwersalnością znaną z najlepszych sieciowych rozwiązań audio-video, uzupełnioną rasowym dźwiękiem.W serii Plato znajdziemy cztery modele: Lite, Pre, Class B i Class A. Do ich budowy użyto wysokiej klasy komponentów. Odtwarzają one formaty dźwiękowe włącznie z nieskompresowanymi plikami 24/192, a także materiały wideo. Jeśli dodamy do tego konfigurację w sieci domowej – a więc odczyt danych z zewnętrznych urządzeń UPnP i DLNA oraz streamowanie do odbiorników znajdujących się w tej sieci, okaże się, że Plato to nie tylko high-endowe źródło dźwięku i obrazu, ale także wielostrefowy streamer A/V, zdolny do obsłużenia nawet rozbudowanych systemów multiroom.

Convert AV Plato

W wersji podstawowej każdy z modeli – włącznie z najtańszym – dysponuje wbudowanym dyskiem, umożliwiającym magazynowanie plików, zarządzanie zawartością i konwersję formatów audio, a także pozwala na podłączenie po USB zewnętrznego napędu DVD. Na dysk Plato można zgrać także dźwięk ze źródeł analogowych – w tym winylu. Zripowane dane zostają wtedy zapisane w postaci plików hi-res, a ich zawartość zidentyfikowana i otagowana po połączeniu online z bazą danych GraceNote. Oprócz tej unikalnej funkcji Plato umożliwia skorzystanie z radia internetowego oraz serwisów streamingowych.

Convert AV Plato

Na pokładzie każdego modelu znajdziemy przedwzmacniacz liniowy, a także komplet złącz analogowych i cyfrowych. Trzy droższe modele dysponują wysokiej klasy przedwzmacniaczem gramofonowym MM/MC z rozbudowanymi ustawieniami parametrów, a dwa z nich – plasujące się najwyżej w hierarchii, to urządzenia typu all-in-one, które producent wyposażył również w końcówki mocy z pozłacanymi terminalami głośnikowymi. Wzmacniacz topowego Plato Class A dysponuje unikalnym rozwiązaniem, pracując w opatentowanej przez producenta "chwilowej" klasie A. Układy dokonują pomiaru sygnału wejściowego w czasie rzeczywistym i dopasowują prąd podkładu do poziomu wysterowania, dzięki czemu skutecznie ograniczono zużycie mocy w trybie "jałowym" oraz dla niskich poziomów sygnału.

Elegancka, dyskretna skrzynka o designerskim zacięciu i zwartych gabarytach wygląda identycznie w przypadku każdego modelu i jest wyposażona w wyświetlacz dotykowy, który umożliwia swobodne korzystanie z urządzenia bez konieczności sterowania za pomocą aplikacji zainstalowanej na smartfonie lub tablecie.

Convert AV Plato

Urządzenia Plato oferowane są standardowo w białej lub czarnej satynowej wersji obudowy z czarną płytą górną, a także w rozszerzonej palecie kolorystycznej dostępnej na specjalne zamówienie.

Ceny wersji podstawowych z dyskiem HDD o pojemności 1 TB przedstawiają się następująco: najprostszy streamer-serwer Plato Lite kosztuje 12.900 zł, Plato Pre (z wbudowanym phonostage'em): 16.900 PLN, Plato Class B (phonostage i wzmacniacz w klasie B): 19.900 PLN, natomiast topowy Plato Class A (phonostage i wzmacniacz w klasie A, o mocy 25 W przy 8 ohmach): 24.900 zł.

INFO dystrybucja.nautilus.net.pl