hi-fi

HiFiMAN SUSVARA

news |
HiFiMAN SUSVARA

Słuchawki o zerowym poziomie zniekształceń

Do sprzedaży wchodzi najnowszy modelu słuchawek marki HiFiMAN pod nazwą SUSVARA. Nowe słuchawki to uwieńczenie dekady intensywnego rozwoju, począwszy od klasycznych membran planarnych do supernowoczesnych przetworników wykonanych w nanotechnologii, które zadebiutowały w HE-1000 i Edition X.To kolejny krok do przodu, który przesuwa granice tego, co jest możliwe dzięki technologii planarnej. Membrana zastosowana w SUSVARA jest jeszcze lepsza niż w obsypanych nagrodami HE-1000. Zniekształcenia jakie generuje znajdują się poza skalą pomiarową nawet najczulszych urządzeń. Swój najnowszy przetwornik producent określił mianem "zero distortion driver". Poza ultracienką membraną ważną rolę odgrywa też napylona na nią cewka o grubości mniejszej niż jeden mikrometr. Zapewnia to superszybką reakcję membrany na impuls prądowy, co przekłada się na dźwięk porównywalny tylko z naturalnymi wrażeniami słuchowymi. Te słuchawki wyznaczają zupełnie nowy standard rozdzielczości, szybkości i poziomu otwartości dźwięku. Nowe magnesy okalające membranę z napyloną cewką pozwalają na minimalizowanie negatywnych odbić generowanego dźwięku. Skonstruowano je w technologii przypominającej rozwiązania stealth pierwszy raz użyte w bombowcu F-117, tak aby był on "niewidzialny" dla fal radarowych. Podobny cel przyświecał konstruktorom magnesów w SUSVARA – tak aby były one "niewidzialne" dla fal dźwiękowych, które są generowane przez ultracienką membranę.

HiFiMAN SUSVARA

Opatentowane "window shade" jest rozwiązaniem znanym z modelu HE-1000. To system metalowych maskownic zewnętrznych, których zadaniem jest tłumienie odbić dźwięku wydobywającego się ze słuchawek. Dzięki redukcji niechcianych dyfrakcji praktycznie zlikwidowano odgłosy przepływającego przez szczeliny powietrza oraz wszelkie niechciane odgłosy z tym związane. Z kolei hybrydowe, asymetryczne nausznice łączące skórę z poliestrem w kształcie dopasowanym do fizjologii ludzkiego ucha, zakrywają w całości małżowiny i opierają się bezpośrednio o skórę głowy co w połączeniu z otwartą konstrukcją gwarantuje komfortowy odsłuch na wiele godzin. Poliestrowy materiał został zastosowany w celu uzyskania jak najwyższej rozdzielczości dźwięku.

Wykonanie słuchawek to pełna klasa premium. Pałąk zrobiono ze stopu rzadkich i bardzo lekkich metali - za wygodę odpowiada specjalnie opracowana struktura łuku. Pałąk na głowie opiera się na perforowanym pasie z naturalnej skóry. Dla lepszego odprowadzania ciepła obudowa przetworników fornirowana naturalnym drewnem.

Cena detaliczna słuchawek HiFiMAN SUSVARA wynosi 29.900 zł.

INFO www.hifiman.pl