hi-fi

Yamaha MusicCast R-N803D

news |
Yamaha MusicCast R-N803D

Yamaha rozszerza swoją ofertę o całkowicie nowy sieciowy amplituner stereo, MusicCast R-N803D, zbudowany w oparciu o legendarną koncepcję hi-fi ToP-ART

Konstrukcja nowego amplitunera bazuje na legendarnej koncepcji hi-fi Yamahy – ToP-ART – której celem jest wierne zachowanie integralności sygnału audio. Urządzenie łączy symetryczny układ lewa/prawa z najkrótszym możliwym torem sygnałowym i niezwykle sztywnym chassis. Ostatni z elementów jest wyposażony w specjalną ramę "Art Base" wykonaną z żywicy, której zadaniem jest absorbowanie niepożądanych wibracji. Symetryczny wzmacniacz mocy z bezpośrednim układem obwodów jest wyposażony w konstrukcję typu push-pull. W roli terminali wyjściowych projektanci zastosowali łącznie osiem bipolarnych tranzystorów mocy – po cztery na kanały lewy i prawy. Ponadto dzięki zminimalizowaniu długości torów sygnałowych możliwe było obniżenie impedancji, zapewniając doskonałą siłę napędową z maksymalną mocą wyjściową sięgającą 145 W na kanał.Gwarancją doskonałego dźwięku jest także optymalne dopasowanie systemu muzycznego pod kątem akustyki pomieszczenia odsłuchowego. MusicCast R-N803D jest pierwszym na świecie amplitunerem stereo i w ogóle urządzeniem hi-fi, które wyposażono w układ YPAO (Yamaha Parametric room Acoustic Optimizer). Ta słynna technologia dotychczas stosowana była wyłącznie w amplitunerach kina domowego i soundbarach. Zadaniem specjalnego układu jest określenie kształtu pokoju, materiału pokrywającego ściany i pozycji głośników, a następnie automatyczne dopasowanie parametrów dźwięku tak, aby zapewnić idealną odpowiedź i jakość brzmienia. Dzięki zastosowaniu bardziej zaawansowanego układu YPAO R.S.C. (Reflected Sound Control) możliwa jest aktywna korekcja wczesnych odbić dźwięku, co ma znaczący wpływ na naturalność dźwięku.

amplituner Yamaha MusicCast R-N803D

Doskonała jakość dźwięku pozwala wydobyć i podkreślić piękno muzyki zapisanej w formatach wysokiej rozdzielczości. MusicCast R-N803D jest kompatybilny ze źródłami dźwięku high-res i obsługuje pliki DSD 5,6 MHz, AIFF/WAV/FLAC 192 kHz/24 bity oraz Apple Lossless 96 kHz/24 bity. Precyzję odwzorowania cyfrowych sygnałów gwarantuje zaawansowany przetwornik c/a ESS SABRE 9006AS, który zapewnia bardzo wysoki stosunek sygnału do szumu i w połączeniu ze specjalnym modułem sieciowym Yamahy perfekcyjnie wydobywa wszystkie niuanse brzmieniowe ze źródeł high-res.

Amplituner MusicCast R-N803D jest kompatybilny z systemem sieciowym multiroom Yamaha MusicCast. Dzięki niemu użytkownik może przesyłać dźwięk pomiędzy domowymi urządzeniami audio znajdującymi się w różnych pomieszczeniach w domu. Tak jak wszystkie urządzenia z rodziny MusicCast, model ten umożliwia bezprzewodowe odtwarzanie dźwięku ze smartfonów lub tabletów poprzez Bluetooth lub AirPlay, a dzięki Wi-Fi także muzyki udostępnionej w domowej sieci bezprzewodowej. MusicCast R-N803D pozwala także odtwarzać muzykę z serwisów strumieniowych, np. Spotify, Tidal i Deezer, oraz radia internetowego.

amplituner Yamaha MusicCast R-N803D

Swoją wszechstronność amplituner zawdzięcza bogatemu wyposażeniu i możliwości podłączenia niemal dowolnego sprzętu. Już w chwilę po podłączeniu urządzenia użytkownik zyskuje dostęp do radia analogowego FM i cyfrowego DAB+. Wymagający melomani mogą również odtwarzać muzykę z odtwarzacza CD, gramofonu (wejście Phono), pamięci USB, komputera i serwera NAS. Ponadto MusicCast R-N803D jest wyposażony w cyfrowe złącza optyczne i współosiowe. Obydwa służą do przesyłania dźwięku – optyczne z telewizora, współosiowe z odtwarzacza Blu-ray. Dzięki nim sygnał dźwiękowy cały czas pozostaje w cyfrowej postaci, zapewniając czyste i dynamiczne brzmienie.

Dzisiejsi użytkownicy chcą mieć dostęp do szeregu użytecznych funkcji i jednocześnie cieszyć się łatwością obsługi. MusicCast R-N803D jest najlepszą odpowiedzią na te oczekiwania. Bezpłatna aplikacja MusicCast Controller na smartfony i tablety z iOS lub Androidem pozwala na pełną kontrolę urządzenia. Co więcej, wystarczy stuknąć palcem i przesunąć po intuicyjnie zaprojektowanym ekranie, aby z łatwością obsługiwać wszystkie urządzenia z rodziny MusicCast. Dodatkowo użytkownik może kontrolować funkcje YPAO i wyświetlać rezultaty analizy, wykorzystując aplikację MusicCast (funkcja dostępna w przyszłych aktualizacjach oprogramowania).

amplituner Yamaha MusicCast R-N803D

Sieciowy amplituner stereo MusicCast R-N803D pojawi się w sprzedaży pod koniec trzeciego kwartału br. Klienci będą mieli do wyboru dwie wersje kolorystyczne: srebrną i czarną. Cenę amplitunera poznamy w chwili wprowadzania produktu na rynek.

INFO www.audioklan.com.pl