kino domowe

Yamaha YAS-107

news |
niezdefiniowano - Yamaha YAS-107

Yamaha poszerzyła ofertę o kompaktowy soundbar YAS-107 wyposażony w najnowsze rozwiązania techniczne, m.in. DTS Virtual:X, Bluetooth, złącza HDMI i wbudowane subwoofery

Yamaha wprowadza na rynek swój najnowszy soundbar, model YAS-107. Łączy on kompaktową konstrukcję z funkcjonalnym wyposażeniem i rozwiązaniami, które gwarantują wysoką jakość dźwięku. Użytkownicy mają do dyspozycji łączność Bluetooth, złącza HDMI, funkcje Clear Voice i regulacji basu, a także Music Enhancer. Podstawą emocjonującego brzmienia przestrzennego jest technologia DTS Virtual:X, a wysoką jakość obrazu zapewnia obsługa wideo 4K/60p i standardu HDR Video.

DTS Virtual:X jest najnowszą technologią opracowaną m.in. pod kątem zastosowania w soundbarach. Dostarcza ona wirtualny kanał górny, dzięki któremu YAS-107 zapewnia niezwykle przestrzenne brzmienie. Ponadto specjalna funkcja "Up-mix", tworząc wirtualny kanał wysokości, zwiększa wielowymiarowość efektów przestrzennych. To maksymalizuje realizm odtwarzanych efektów surround i niemal wciąga użytkownika do centrum akcji rozgrywającej się na ekranie telewizora.
soundbar Yamaha YAS-107
Aby ułatwić połączenie soundbaru z innymi urządzeniami, m.in. telewizorem i odtwarzaczem Blu-ray, YAS-107 jest wyposażony w wejście i wyjście HDMI obsługujące wideo 4K/60p (4:4:4). Są one zgodne z HDCP 2.2 (ochrona przed kopiowaniem) i obsługują CEC oraz kanał zwrotny audio (ARC). ARC jest praktycznym udogodnieniem, które umożliwia przesyłanie i odbieranie sygnału audio za pomocą jednego przewodu HDMI. Eliminuje to konieczność stosowania dodatkowego przewodu audio. Ponadto soundbar jest kompatybilny ze standardem HDR Video (High Dynamic Range), który zwiększając detaliczność w ciemnych i jasnych partiach odtwarzanego wideo, zapewnia wyższą jakość obrazu.
Swoją funkcjonalność YAS-107 zawdzięcza m.in. wbudowanej łączności Bluetooth. Pozwala ona na bezprzewodowe przesyłanie muzyki bezpośrednio ze smartfonów, tabletów i komputerów. Wygodę użytkowania urządzenia zwiększa możliwość obsługi poprzez bezpłatną aplikację HT Controller dla urządzeń z iOS lub Androidem. Aplikacja oprócz funkcji sterowania gwarantuje także dostęp do różnych ustawień dźwięku. Alternatywą dla tego rozwiązania jest dołączony do soundbaru pilot zdalnego sterowania, a także dotykowe przyciski znajdujące się na obudowie samego urządzenia.
soundbar Yamaha YAS-107
YAS-107 łączy funkcjonalność z wysoką jakością i potęgą brzmienia, zarówno w przypadku filmowych efektów specjalnych, jak i muzyki. Tę pomagają uzyskać dwa wbudowane subwoofery zasilane przez własny wzmacniacz. Druga końcówka mocy obsługuje głośniki nisko- i wysokotonowe, co gwarantuje równowagę brzmienia i szeroki zakres odtwarzanych tonów. Oczywiście wymagający użytkownicy, oczekujący spektakularnego uderzenia basu, mogą podłączyć zewnętrzny subwoofer.
Wraz z soundbarem Yamaha YAS-107 wprowadza także całkowicie nową funkcję – regulację basu. Dzięki niej użytkownik może niezależnie zmieniać poziom głośności niskiego zakresu częstotliwości tak, aby podczas głośnego słuchania nie zakłócać spokoju domownikom znajdującym się w innym pomieszczeniu. Znanym już, ale bardzo przydatnym rozwiązaniem, jest Clear Voice. To funkcja, która uwypukla ludzki głos przy zachowaniu optymalnej jakości brzmienia. Jej działanie przekłada się na większą wyrazistość dialogów i narracji. Dalsze korzyści przynosi funkcja Music Enhancer, która przywraca częstotliwości utracone podczas cyfrowej kompresji, a tym samym poprawia jakość odtwarzanego dźwięku.
soundbar Yamaha YAS-107
Soundbar Yamaha YAS-107 jest już dostępny w sprzedaży. Poglądowa cena detaliczna modelu wynosi 1099 zł.
INFO www.audioklan.pl