hi-fi

Magico S3 Mk II

news |
Magico S3 Mk II

Magico prezentuje najnowszą konstrukcję S3 Mk II – 3-drożne wolnostojące kolumny głośnikowe z czterema przetwornikami

S3 Mk II w całej gamie produktowej Magico zajmuje miejsce pomiędzy kolumnami głośnikowymi S1 Mk II i S5 Mk II. Model ten jest wyposażony we wszystkie zaawansowane elementy, które wykorzystywane są w konstrukcjach z serii S, w tym nowy 230-milimetrowy przetwornik niskotonowy. Ten wyróżniający się najniższymi mierzalnymi zniekształceniami głośnik powstał w oparciu o inżynierię i wzornictwo pierwotnie wprowadzone w limitowanej edycji przygotowanej z okazji 10-lecia M-Project.

Doskonałe wysokie tony, jakie zapewnia S3 Mk II, to zasługa 25-milimetrowego przetwornika Magico z berylową membraną pokrytą diamentową powłoką. Jednostka ta, w porównaniu z oryginalnym głośnikiem z serii S, charakteryzuje się wysoką czułością, szeroką dyspersją i większą mocą. Nowa aluminiowa obudowa dla struktury magnetycznej minimalizuje całkowity rezonans i poprawia parametry izolacyjne jednostki wysokotonowej. Cewka typu long-throw gwarantuje niższe zniekształcenia i zapewnia optymalną częstotliwość odcięcia, która poprawia zharmonizowanie przetwornika z głośnikiem średniotonowym.Nadzwyczajne odwzorowanie zakresu średniotonowego jest konsekwencją zastosowania opatentowanego 150-milimetrowego przetwornika, który wyznacza nowy standard pod względem możliwości i wydajności. Membrana głośnika wykonana jest z wielościennych nanorurek węglowych i warstwy nanografenu XG. Materiał ten jest 20% lżejszy i 300% sztywniejszy niż dotychczas stosowany w serii S. Specjalnie opracowana wewnętrzna obudowa z opatentowanego polimeru tworzy odizolowaną i zoptymalizowaną przestrzeń, wewnątrz której pracuje przetwornik średniotonowy.

Głęboki, mocny i precyzyjny bas dostarczają dwa nowo opracowane głośniki (230mm), które powstają przy użyciu zaawansowanych technik produkcyjnych, wykorzystujące taką samą membranę z nanografenem i wielościennym karbonem. Potężny układ magnetyczny napędza 127-milimetrową cewkę z tytanu, która porusza się liniowo w amplitudzie 12,7 milimetra, zapewniającą czysty, niezniekształcony dźwięk z ciśnieniem na poziomie sięgającym 112dB przy 50Hz/1m.

Obudowa S3 Mk II typu monocoque uformowana jest z pojedynczego kawałka tłoczonego aluminium o grubości 9,5mm i średnicy 30,5cm. Nowa, znajdująca się na szczycie aluminiowa płyta ma wypukły kształt 3D, dzięki czemu minimalizuje dyfrakcję obudowy i rozprasza pionowe fale stojące. Masywna podstawa wykorzystuje nowo opracowany 4-punktowy system wsporników, który obniża środek ciężkości całej kolumny głośnikowej i zwiększa jej stabilność, co skutkuje niższym poziomem szumów i zwiększonym zakresem dynamiki.

Wszystkie cztery przetworniki w S3 Mk II są akustycznie zintegrowane za pośrednictwem unikatowego rozwiązania opracowanego przez Magico – Elliptical Symmetry Crossover – wykorzystującego najnowocześniejsze komponenty firmy Mundorf. Zwrotnica głośnika maksymalizuje pasmo przenoszenia przy jednoczesnym zachowaniu liniowości fazy i minimalizowaniu zniekształceń intermodulacyjnych. Indywidualna wydajność przetworników i kolumny głośnikowej w jej ostatecznej postaci były testowane i optymalizowane pod kątem akustycznego, mechanicznego, elektromagnetycznego i termicznego zachowania przy użyciu najnowocześniejszego urządzenia do symulacji metodą elementów skończonych.

S3 Mk II dostępne są w dwóch wersjach wykończenia: M-Cast (teksturowana warstwa satynowa) i M-Coat (gładki lakier na wysoki połysk).

Specyfikacja Magico S3 Mk II

  • Przetworniki: 25mm berylowa kopułka pokryta diamentem (wysokotonowy), 150mm membrana z nanografenu XG (średniotonowy), 2x230mm membrana z nanografenu XG (niskotonowy)
  • Czułość: 88dB
  • Impedancja: 4Ω
  • Pasmo przenoszenia: 24Hz–50kHz
  • Moc minimalna: 50W
  • Wymiary (W/G/S): 122x30x30cm
  • Waga: 77kg

Poglądowa cena detaliczna kolumn Maico S3 Mk II: 139.999zł za parę (M-Cast); 159.999zł za parę (M-Coat)

Alon Wolf, Magico

Alon Wolf w Polsce

Dnia 22 maja br. w warszawskim salonie Top Hi-Fi przy ul. Gen. Andersa mieliśmy okazję zobaczyć i posłuchać Magico S3 Mk II. Prezentował je załóżyciel i główny konstruktor Alon Wolf. Szczegółowa relacja z tego wydarzenia już w najbliższym wydaniu cyfrowym magazynu Hi-Fi Choice & Home Cinema nr 6/2017 rozpowszechnianego bezpłatnie w formie aplikacji na urządzenia z Androidem, iPady oraz komputery PC/Mac.

INFO www.audioklan.pl