hi-fi

Magico S1 Mk II

news |
Magico S1 Mk II

Model S1 Mk II jest konstrukcją, która bazując na rozwiązaniach opracowanych przez Magico, zapewnia najwyższą jakość dźwięku

Przy pierwszym kontakcie S1 Mk II wydaje się podobna do swojego poprzednika, ale w rzeczywistości jest to całkowicie przeprojektowana konstrukcja, która wykorzystuje wyselekcjonowane elementy z przełomowego modelu S7.

Detaliczne i rozciągające się szeroko wysokie tony dostarcza nowo opracowana 25-milimetrowa kopułka Magico z berylową membraną pokrytą diamentem. Zapewnia ona dopasowaną czułość, szeroką dyspersję i zwiększoną moc. Wytrzymały system napędzający kopułkę i cewka o długim skoku pozwala uzyskać niższe zniekształcenia i częstotliwości odcięcia, co zwiększa integrację głośnika z przetwornikiem średniotonowym.Emocjonujący zakres średnio-niskotonowy obsługuje nowo opracowany 178-milimetrowy przetwornik Magico, który pod względem zmierzonych parametrów pracy wyznacza nowy poziom odniesienia. Membrana wykonana jest z materiału łączącego wielościenne włókno węglowe i nanopłytki z grafenu. Połączenie to jest o 20% lżejsze i 300% sztywniejsze niż poprzedni materiał wykorzystywany w S5. Znajdujący się pod membraną neodymowy system napędowy wykorzystuje dwa ogromne magnesy, które zapewniają ultrastabilne pole magnetyczne pracującej wewnątrz cewce z czystego tytanu.

Obydwa głośniki są akustycznie zintegrowane przy wykorzystaniu innowacyjnej topologii Elliptical Symmetry Crossover, opracowanej przez Magico i bazującej na najnowocześniejszych komponentach niemieckiej firmy Mundorf. Ponadto zastosowana zwrotnica maksymalizuje pasmo przenoszenia przy zachowaniu liniowości i zminimalizowaniu zniekształceń intermodulacyjnych. Wydajność każdego przetwornika i całej kolumny głośnikowej zostały sprawdzone i zoptymalizowane pod kątem akustycznym, mechanicznym, elektromagnetycznym i zachowania termicznego przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu do symulacji metodą elementów skończonych.

S1 Mk II jest wyposażona w obudowę typu monocoque, wykonaną z pojedynczego kawałka tłoczonego aluminium o grubości 9,5mm i średnicy 305mm. Nowa masywna płyta górna wyróżnia się eleganckim, wypukłym kształtem, którego zadaniem jest minimalizowanie dyfrakcji związanej z obudową i rozbicie pionowych fal stojących. Grubsza podstawa wykorzystuje nowo opracowany 4-punktowy wspornik, który obniża środek ciężkości i zwiększa stabilność całej konstrukcji, co przekłada się na niższy poziom szumu i większą dynamikę.

Model S1 Mk II dostępny jest w dwóch wersjach wykończenia: M-Cast (teksturowana powłoka proszkowa) i M-Coat (gładka farba na wysoki połysk).

Specyfikacja Kolumny S1 Mk II

  • Przetworniki: 25mm berylowa kopułka pokryta diamentem (wysokotonowy), 178mm grafenowa membrana Nano-Tec (średnio-niskotonowy)
  • Czułość: 86dB
  • Impedancja: 4Ω
  • Pasmo przenoszenia: 32Hz–50kHz
  • Moc minimalna: 50W
  • Wymiary (WxGxS): 109x23x25cm
  • Waga: 49,9kg

Poglądowa cena detaliczna kolumn S1 Mk II: 83.999zł/para (M-Cast); 103.499zł/para (M-Coat)

INFO www.audioklan.pl