s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

Denon AVR-X2400H i AVR-X1400H

news |
niezdefiniowano - Denon AVR-X2400H i AVR-X1400H

Najnowsze amplitunery Denona AVR-X2400H oraz AVR-X1400H łączą w sobie potężne kino domowe z funkcjonalnością odtwarzania muzyki HEOS multiroom

AVR-X2400H zachował wszystkie funkcjonalności swojego wielokrotnie nagradzanego poprzednika AVR-X2300W, ale posiada znacznie większy zakres możliwości, jeśli chodzi o budowanie zaawansowanego kina domowego i odtwarzanie muzyki, m.in. precyzyjną kalibrację i konfigurację systemu przy użyciu Audyssey MultiEQ XT wraz z nową aplikacją Denona – Audyssey MultiEQ Editor (dostępna w AppStore), dzięki której użytkownik może własnoręcznie dostroić sprzęt zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Dodatkowo wyposażono go w funkcjonalność HEOS multiroom, dzięki której można przy jego użyciu bez problemu nagłośnić cały dom i kontrolować jego pracę przy pomocy aplikacji mobilnej.
AVR-X2400H to urządzenie 7.2-kanałowe, ze wzmacniaczem o konstrukcji dyskretnej, zapewniającym każdemu z kanałów do 150W mocy, oraz potężny i precyzyjny dźwięk – zarówno w przypadku filmów, jak i muzyki. Posiada wbudowane dekodery zarówno Dolby Atmos, jak i DTS:X, dzięki czemu potrafi zbudować wrażenie prawdziwego, trójwymiarowego dźwięku rodem z sali kinowej.

Osiem wejść HDMI (w tym jedno umiejscowione z przodu) kompatybilnych z najnowszymi formatami wideo 4K Ultra HD, HDCP 2.2, HDR, BT.2020, Wide Color Gamut w pełnej rozdzielczości próbkowania 4.4.4 Pure Color pozwala na połączenie z najnowszymi urządzeniami, takimi jak konsole do gier, odtwarzacze Blu-ray czy też dekodery. AVR-X2400H jest również gotowy na Dolby Vision i HLG (Hybrid Log Gamma dostępne w kolejnej aktualizacji oprogramowania). Wykorzystuje zaawansowane przetwarzanie obrazu, które przeskalowuje posiadane pliki wideo o niższej rozdzielczości bezpośrednio do 4K. Dwa wyjścia HDMI pozwalają również na podłączenie równocześnie telewizora i projektora.
Jak przystało na produkt marki Denon, AVR-X2400H został zbudowany tak, aby odtwarzać muzykę w najwyższej jakości: posiada wbudowany moduł Bluetooth, który pozwala również na odtwarzanie bezpośrednio z urządzeń mobilnych oraz pełną łączność sieciową (kabel Ethernet lub Wi-Fi). Podwójna antena i obsługa dwóch pasm gwarantują silny sygnał sieciowy nawet w zatłoczonych sieciach Wi-Fi. Gdy tylko urządzenie zostanie włączone, udostępnia nam możliwość skorzystania z różnorodności dostępnych źródeł odtwarzania, włącznie z Apple AirPlay, podłączonymi do sieci dyskami zewnętrznymi (NAS), radiem internetowym oraz serwisami muzycznymi, takimi jak: Deezer, Spotify Connect czy Tidal.
AVR-X2400H obsługuje również pliki audio wysokiej jakości, w tym FLAC, ALAC lub DSD (nawet do 5,6MHz) i odtwarza je wszystkie w nienagannej jakości.
Dzięki połączeniu sieciowemu i wbudowanemu w AVR-2400H systemowi HEOS, użytkownik ma możliwość odtwarzania muzyki przechowywanej lokalnie bądź online i przesyłania jej do innych urządzeń systemu HEOS bez konieczności używania kabli.
Cały system można kontrolować przy pomocy darmowej aplikacji mobilnej HEOS, korzystając z niej w dowolnym pomieszczeniu swojego domu. Użytkownik ma możliwość dodania kolejnych "stref" lub parowania z sobą urządzeń w dowolny sposób tak, aby stworzyć kompletny system gotowy do nagłośnienia niejednej imprezy.
Mimo dostępności tak wielu funkcjonalności, AVR-X2400H jest prosty w konfiguracji i użytkowaniu dzięki specjalnemu asystentowi ustawień – Setup Assistant, który wyświetla na ekranie przejrzyste grafiki i komunikaty, w łatwy sposób przeprowadzając użytkownika przez cały proces optymalizacji ustawień systemowych w celu otrzymania najlepszego efektu i jakości dźwięku. Opcja Quick Select pozwala na wybranie swojego ulubionego źródła dźwięku oraz zapamiętanie dedykowanych mu ustawień systemowych.
Dołączenie zaawansowanego trybu ECO firmy Denon umożliwia AVR-X2400H dostosowanie poboru energii elektrycznej do sposobu użytkowania urządzenia w danej chwili, redukując jej zużycie aż do 50% przy odtwarzaniu przy niskim poziomie głośności. Użytkownik może też w każdej chwili wyłączyć tryb ECO, aby zapewnić maksymalną moc dla odtwarzania, albo wybrać tryb Auto, aby to urządzenie dokonywało wyboru odnośnie do poboru energii. Wyświetlany na ekranie licznik ECO (opcjonalnie – można go wyłączyć) monitoruje ilość energii, którą pobiera urządzenie.
Wprowadzony na rynek równocześnie z AVR-X2400H, AVR-X1400H został zaprojektowany tak, aby udostępnić wiele z tych samych funkcjonalności i technologii, ale w znacząco niższej cenie. Amplituner ten również posiada pełny Dolby Atmos i DTS:X kompatybilny z obrazem w 4K, nie wspominając już o odtwarzaniu muzyki przy pomocy łączności Bluetooth i o bezprzewodowym systemie multiroom HEOS.
Dostarczając maksymalną moc 145W na kanał, AVR-X1400H ma nadal więcej niż wystarczającą moc, aby uzyskać pełny efekt Dolby Atmos/ DTS:X, podczas gdy sześć wejść HDMI – łącznie z jednym umiejscowionym z przodu – daje wiele możliwości korzystania z najnowszych urządzeń odtwarzających. AVR-X1400H posiada również kalibrację Audyssey MultiEQ i jest kompatybilny z aplikacją Audyssey MultiEQ Editor, oferuje prostą instalację i użytkowanie dzięki wyświetlanym na ekranie komunikatom programu Setup Assistant oraz dowolnie ustawiane przyciski Quick Select, które pomagają w wybraniu swoich ulubionych źródeł dźwięku oraz sprecyzowaniu preferowanych ustawień dla każdego z nich.
Zaawansowany i unikatowy moduł ECO firmy Denon pozwala w znacznym stopniu ograniczyć zużycie energii elektrycznej w przypadku odtwarzania muzyki przy niskim poziomie głośności oraz uwolnienie pełnej mocy w przypadku odtwarzania głośnych efektów rodem z sali kinowej. Wyświetlacz na ekranie pozwala monitorować zużycie w czasie rzeczywistym.

Specyfikacja Denon AVR-X2400H

 • 7.2-kanałowy amplituner kina domowego, 150W na kanał
 • Wbudowany bezprzewodowy system dźwięku multiroom HEOS
 • 8 wejść HDMI (jedno z przodu) z pełną obsługą HDCP 2.2; 2 wyjścia HDMI
 • 4K/60 Hz full-rate pass-through, kompatybilność z Dolby Vision, HDR, HLG (po aktualizacji oprogramowania) oraz BT.2020
 • Zaawansowane przetwarzanie obrazu ze skalowaniem do 4K ze źródeł HDMI
 • Dolby Atmos (do 5.1.2) oraz dekodowanie DTS:X
 • AirPlay, Bluetooth, radio internetowe, Spotify Connect, Tidal, Deezer, odtwarzanie muzyki poprzez sieć domową
 • Odtwarzanie DSD (2,8/5,6MHz), FLAC, ALAC oraz WAV
 • Audyssey MultEQ XT, Dynamic Volume i Dynamic EQ
 • Kompatybilność z aplikacją Audyssey MultEQ Editor (dostępna odpłatnie w AppStore)
 • Setup Assistant, aplikacja Denon 2016 AVR Remote
 • Posiada polskie menu ekranowe
 • Inteligentny program ECO z możliwością ustawiania off/on/auto

Specyfikacja Denon AVR-X1400H

(wszystko to, co w AVR-X2400H, z wyjątkiem)
 • 7.2-kanałowy amplituner kina domowego, 145W na kanał
 • 6 wejść / 1 wyjście HDMI
 • Bez zaawansowanego procesowania wideo z przeskalowaniem do 4K

AVR-X2400H (2995zł) oraz AVR-X1400H (2395zł) będzie dostępny w czerwcu 2017 u autoryzowanych dealerów sprzętu Denon.
INFO www.denon.pl