s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

Marantz NR1608 i NR1508

news |
niezdefiniowano - Marantz NR1608 i NR1508

Marantz wprowadza nowe sieciowe amplitunery kina domowego, modele NR1608 i NR1508, pełne nowych funkcjonalności, ale w wersji slim

Marantz rozpoczął nowy trend swoim NR1501: w pełni funkcjonalnym amplitunerem kina domowego, zaprojektowanym jako kompaktowe urządzenie, którego zadaniem jest wypełnienie przestrzeni dźwiękiem, a nie pokaźnych rozmiarów sprzętem. NR1608 to nowa generacja tego urządzenia. Posiada wszystko, co jest potrzebne, aby cieszyć się doskonałym brzmieniem zarówno w trakcie odtwarzania filmów, jak i muzyki – a wszystkie niezbędne komponenty zmieszczono w smukłym urządzeniu, które ma jedynie 10,5cm wysokości.
Ważnym nowym trendem w dziedzinie tworzenia domowego systemu kina domowego jest wysoka rozdzielczość, zarówno dźwięku jak i obrazu – NR1608 jest w stanie zagwarantować jedno i drugie. Nie tylko jest w pełni kompatybilny z wszelakimi wariacjami obrazu 4K Ultra High Definition, w tym HDR, ale również z obsługą Dolby Vision i Hybrid Log Gamma (HLG dostępne w przyszłej aktualizacji oprogramowania). Posiada również dekodery Dolby Atmos oraz przestrzennego dźwięku 3D DTS:X; siedem kanałów wzmocnienia zapewniających emocje prawdziwego kina domowego; osiem wejść HDMI umożliwiających podłączenie wielu źródeł w wysokiej rozdzielczości, takich jak odtwarzacz Blu-ray, urządzenia do strumieniowania dźwięku, dekodery czy konsole do gier – z obrazem 4K i dźwiękiem surround w wysokiej rozdzielczości. Dzięki możliwości ustawienia głośników w konfiguracji 5.1.2-kanałowej i mocy 7x90W jego użytkownicy znajdą się w centrum akcji.

Dodatkowo NR1608 przeskaluje starsze źródła, takie jak np. DVD, bezpośrednio do formatu 4K i stworzy wrażenie dźwięku przestrzennego przy słabszych ścieżkach, korzystając z procesowania Dolby Surround i Neutral:X. Urządzenie jest też kompatybilne ze ścieżkami w Dolby TrueHD oraz DTS-HD, tworząc z nich dźwięk przestrzenny 5.1 lub 7.1.
Audyssey MultEQ znacznie upraszcza precyzyjną instalację i kalibrację urządzenia, a opcjonalna aplikacja Audyssey MultEQ Editor może być użyta do dalszego udoskonalenia brzmienia zgodnie z proponowanymi profilami, bądź do całkowitego dostosowania dźwięku względem własnych upodobań. Ponadto Audyssey Dynamic EQ dba o zachowanie jasności i klarowności brzmienia, nawet jeśli system gra na niskim poziomie głośności, podczas gdy Dynamic Volume eliminuje irytujące skoki głośności między programem a reklamami.
Wysoka rozdzielczość i świetna rozrywka nie kończą się na kinie domowym. NR1608 ma możliwość odtwarzania muzyki z sieci lokalnej bądź z internetu przy pomocy kabla sieciowego lub łączności Wi-Fi. Odtwarza też stacje radia internetowego i treści z serwisów muzycznych, takich jak Deezer, Spotify Connect czy Tidal. Ma możliwość odtwarzania muzyki bezpośrednio z komputera lub dysku zewnętrznego w rozdzielczości do 192kHz/24bit oraz DSD 5,6MHz, ale także ze zwykłego formatu MP3. Można odtwarzać pliki wysokiej rozdzielczości bezpośrednio z pamięci USB, korzystając z panelu przedniego, lub za pomocą Bluetooth bądź Airplay łączyć się z tabletem czy smartfonem.
NR1608 może również stać się częścią kompletnego, bezprzewodowego zestawu multiroom dzięki integracji z systemem HEOS. Korzystając z aplikacji HEOS (z którą można łączyć się bezpośrednio przy pomocy aplikacji sterującej Marantz Remote 2016), można połączyć NR1608 z dowolnymi głośnikami marki HEOS znajdującymi się w dowolnym pomieszczeniu. Dzięki temu równocześnie ma się całkowitą kontrolę nad amplitunerm i można odtwarzać muzykę w całym domu, korzystając z sieci domowej, internetu czy nawet po prostu z plików przechowywanych na telefonie.
Aby urządzenie było kompletne, posiada również prosty program konfiguracyjny Setup Assistant, który pomoże w instalacji, różnokolorowe terminale głośnikowe, aby uniknąć pomieszania kanałów oraz inteligentny program ECO pozwalający na zmniejszenie konsumpcji energii elektrycznej. NR1608 posiada również certyfikat Imaging Science Foundation oraz pełny zestaw kontrolek niezbędnych do kalibracji obrazu wideo umożliwiających technikom ISF zaawansowaną kontrolę, a także stworzenie profili obrazu ISF Dzień/Noc.
NR1508 to prostsze urządzenie, zaprojektowane dla wszystkich tych, którym nie zależy na wszystkich funkcjach modelu NR1608, ale którzy potrzebują stylowego, dobrze grającego sprzętu. To 5.2-kanałowe urządzenie (85W na kanał) jest kompatybilne z wszystkimi formatami 4K dla każdego z sześciu wejść HDMI, a ponadto bezproblemowo dekoduje materiały w formatach Dolby True HD oraz DTS-HD w przypadku konwencjonalnych ustawień surround. Dostępny jest podstawowy set-up Audyssey MultEQ i kalibracja, jak również kontrola przy pomocy aplikacji Marantz 2016 AVR.
Łączność w sieci i bezprzewodowe strumieniowanie muzyki są również ważnymi częściami możliwości NR1508, wliczając w to Bluetooth, Airplay oraz Ethernet/Wi-Fi, dostęp do stacji radia internetowego, streamingowych serwisów muzycznych czy też plików przechowywanych lokalnie. Obsługuje rozdzielczości do 192kHz/24bit oraz DSD 5,6MHz. Dodatkowo NR1508 posiada zintegrowaną funkcjonalność HEOS multiroom audio, co pozwala mu na bycie częścią kompletnego systemu muzycznego, obejmującego cały dom oraz kontrolowanego przy pomocy aplikacji HEOS.
Podobnie jak w przypadku NR1608, urządzenie posiada wyświetlany na ekranie Setup Guide i różnokolorowe terminale głośnikowe na tylnym panelu, aby ułatwić instalację, a także program ECO, który pozwala na oszczędzanie energii bez strat w jakości odtwarzania.
NR1608 i NR1508 będą dostępne począwszy od czerwca 2017 w kolorach black lub silver gold.

Specyfikacja Denon NR1608

 • Dyskretny, 7-kanałowy amplituner, 90W na kanał
 • Pełnopasmowy pass-through 4K/60 Hz, podpróbkowanie koloru 4:4:4, HDR i BT.2020, dodatkowo Dolby Vision kompatybilne z Hybrid Log Gamma (HLG dostępne w przyszłej aktualizacji oprogramowania)
 • 8 wejść HDMI (w tym 1 z przodu) z pełną obsługą HDCP 2.2
 • Konwersja sygnału analogowego do HDMI oraz przeskalowywanie SD/HD do 4K dla starszych źródeł
 • Dolby Atmos (do 5.1.2) oraz DTS:X
 • Wbudowane Wi-Fi 2,4GHz/5GHz ze wsparciem dual band
 • Integracja bezprzewodowego systemu multiroon HEOS
 • AirPlay, Bluetooth, radio internetowe, Spotify Connect, Tidal, Deezer, muzyka z sieci
 • Odtwarzanie DSD (2,8/5,6MHz), FLAC, ALAC oraz WAV
 • Audyssey MultEQ, Dynamic Volume oraz Dynamic EQ
 • Wsparcie aplikacji Audyssey MultEQ Editor (dostępna w cenie 20 euro w AppStore)
 • Kolorowe terminale głośnikowe, funkcjonalność Setup Assistant, zaawansowane GUI, aplikacja Marantz 2016 AVR Remote
 • Kalibracja obrazu ISF
 • Multi-room/Multi-source (druga strefa; przez wzmacniacz albo przedwzmacniacz)
 • Inteligentny moduł ECO

Specyfikacja Denon NR1508

(zaznaczono odrębnie cechy niedostępne w porównaniu z modelem NR1608)
 • Dyskretny, 5-kanałowy wzmacniacz, 85W na kanał
 • 6 wejść HDMI (w tym jedno z przodu)
 • Dekodowanie Dolby True HD oraz DTS-HD
 • Dolby Atmos i DTS:X – niedostępne
 • Kalibracja obrazu ISF – niedostępna
 • Audyssey MultEQ Editor app – niedostępne
 • Konwersja sygnału analogowego do HDMI oraz przeskalowywanie SD/HD do 4K – niedostępne

INFO www.marantz.pl