s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

Nowe amplitunery Yamaha Aventage

news |
niezdefiniowano - Nowe amplitunery Yamaha Aventage

Yamaha rozszerza swoje portfolio o pięć amplitunerów AV z najnowszej serii Aventage RX-A70

Wszystkie modele z najnowszej serii RX-A70 – 7.2-kanałowe amplitunery MusicCast RX-A670, MusicCast RX-A870 i MusicCast RX-A1070 oraz 9.2-kanałowe konstrukcje MusicCast RX-A2070 i MusicCast RX-A3070 – należą do rodziny MusicCast i są wyposażone w rozwiązania oczekiwane przez wymagających miłośników muzyki i kina domowego: wideo 4K, obsługę formatów Dolby Atmos, DTS:X i plików high-res, dostęp do serwisów muzycznych, np. Tidal i Deezer, oraz tuner DAB+. Urządzenia wprowadzają do serii Aventage także funkcję Triggered Auto Playback i obsługę Dolby Vision.
Wspólnym elementem dla całej serii RX-A70 jest kompatybilność z autorskim systemem Yamaha MusicCast. Dzięki niej każdy z prezentowanych amplitunerów AV może bezprzewodowo przesyłać dźwięk do innych urządzeń z rodziny MusicCast. Rozwiązanie to umożliwia stworzenie niezwykle rozbudowanego i w pełni funkcjonalnego nagłośnienia multiroom. Najnowszym udogodnieniem, który zwiększa wygodę użytkowania systemu, jest Triggered Auto Playback. Funkcja ta sprawia, że w chwili włączenia amplitunera AV automatycznie zostają włączone także wszystkie urządzenia MusicCast, które były ze sobą połączone podczas ostatniej sesji odsłuchowej. Komfort obsługi zwiększa również możliwość przypisania do przycisków SCENE wybranej przez siebie funkcji, np. natychmiastowego dostępu do serwisu muzycznego, ulubionej stacji radiowej (internetowej i analogowej). Łatwą współpracę z licznymi nowoczesnymi źródłami cyfrowymi umożliwia obecność łączności bezprzewodowej Wi-Fi, Wi-Fi Direct, AirPlay oraz Bluetooth, a także unikatowa funkcja Bluetooth Output, która pozwala przesyłać bezprzewodowo dźwięk do dowolnych słuchawek bezprzewodowych i głośników Bluetooth dowolnego producenta.

Oczywiście podstawowym zastosowaniem amplitunerów AV są projekcje wideo, a najnowsze modele z serii Aventage RX-A70 obsługują rozdzielczość 4K/60p 4:4:4 i umożliwiają skalowanie wideo przesyłanego poprzez HDMI do jakości 4K. Dzięki temu użytkownicy nie muszą wymieniać swojej kolekcji filmów w rozdzielczości 1080p, aby w pełni wykorzystać możliwości gwarantowane przez najnowsze telewizory. W uzyskaniu najwyższej możliwej jakości obrazu pomaga również obsługa standardu Dolby Vision. Rozwiązanie to zapewnia maksymalną szczegółowość w ciemnych i jasnych fragmentach nagrania. Całości dopełnia zgodność z HDCP 2.2 i przepustowością BT.2020.
Każdy z nowych amplitunerów, z wyjątkiem MusicCast RX-A670, udostępnia aż 8 wejść i 2 wyjścia HDMI. Umożliwiają one podłączenie niemal dowolnego z obecnie wykorzystywanych źródeł audio-wideo – odtwarzacza Blu-ray lub DVD, komputera, konsoli do gier i wielu innych urządzeń. Aby ułatwić podłączenie rzadziej wykorzystywanych źródeł, jedno z wejść HDMI umieszczone jest na frontowym panelu. Projektanci Yamahy zadbali także o potrzeby użytkowników, którzy poszukują urządzenia obsługującego dwie strefy. W modelach 9-kanałowych oraz MusicCast RX-A1070 obydwa wyjścia HDMI mogą pracować niezależnie od siebie. Pozwala to oglądać różne materiały wideo w dwóch pokojach w tym samym czasie. Model MusicCast RX-A670 wyposażony jest w 4 wejścia/1 wyjście HDMI, ilość złączy wystarczającą dla większości użytkowników.
Amplitunery Aventage to jednak nie tylko piękny obraz, lecz także najwyższej jakości dźwięk. Fanów kina domowego ucieszy obsługa najnowszych formatów przestrzennych Dolby Atmos i DTS:X. Z myślą o wymagających miłośnikach muzyki projektanci wyposażyli serię RX-A70 w wysokiej klasy przetworniki cyfrowo-analogowe Burr Brown. W modelach MusicCast RX-A1070 i MusicCast RX-A2070 projektanci sięgnęli po zaawansowane wersje ESS SABRE9006AS, flagową konstrukcję MusicCast RX-A3070 wyróżnia zastosowanie układów ESS ES9026PRO i SABRE9006AS. Dzięki nim najnowsze konstrukcje z niezwykłą precyzją odwzorowują detale i piękno dźwięku zapisanego w formatach high-res. Wszystkie modele są kompatybilne z plikami DSD 2,8/5,6MHz oraz FLAC i WAV 192kHz/24bity. W codziennym użytkowaniu swoje zalety ujawni także wbudowany tuner obsługujący zarówno radio analogowe FM, jak i cyfrowe DAB+. Melomani otwarci na techniczne nowinki zwrócą także uwagę na jeszcze łatwiejszy dostęp do muzyki z sieci – nowa seria Aventage obsługuje liczne serwisy muzyczne online, w tym Tidal, Spotify i Deezer. Wyróżnikiem flagowego modelu MusicCast RX-A3070 są wejścia audio XLR. Dzięki nim amplituner tworzy idealną parę z odtwarzaczem Blu-ray Yamaha BDA-1060.
Cała gama najnowszych amplitunerów z rodziny Aventage będzie dostępna na przełomie czerwca i lipca 2017 r. Ceny urządzeń poznamy w chwili wprowadzania poszczególnych modeli do sprzedaży.
INFO www.audioklan.com.pl