hi-fi

Denon D-M41 i D-M41DAB

news |
Denon D-M41 i D-M41DAB

Denon odświeża swój legendarny odtwarzacz CD i wprowadza na rynek D-M41, oferując jeszcze lepsze brzmienie z wbudowanym modułem Bluetooth

Nowy D-M41 składa się z odtwarzacza RCD-M41 CD oraz dopasowanych do niego głośników SC-M41, a jego prototypem jest niezwykle popularny i wielokrotnie nagradzany zestaw D-M40. Inżynierowie firmy Denon całkowicie go przeprojektowali, począwszy od wyglądu przez konkretne funkcjonalności aż po układy audio, w efekcie oferując jeszcze większą wydajność i jakość produktu.

Technologia Bluetooth umożliwia natychmiastową łączność bezprzewodową ze smartfonami, tabletami i komputerami. Układy Bluetooth zostały zaprojektowane w komplecie z włącznikiem/wyłącznikiem, oferując możliwość utworzenia wygodnego połączenia bezprzewodowego, gdyby zaistniała taka potrzeba. Dodatkowo wzmocniono dźwięk płynący z innych źródeł, takich jak CD, DAB/DAB+ (model selektywny), FM i innych sygnałów cyfrowych, gdy w danej chwili moduł Bluetooth nie jest używany.Wszystkie te opcje są elementem specjalnego pakietu usprawnień dźwięku, stworzonego, aby D-M41 znacznie wyróżniał się na tle konkurencji. Udoskonalenia sięgają nawet bazowych rozwiązań produktu, jak np. stworzenie nowego i dyskretnego, analogowego układu wzmacniającego, którego zadaniem jest zapewnienie większej przejrzystości i czystości dźwięku. Konstrukcja obwodu jest prosta, ze skróconymi ścieżkami sygnału, aby uniknąć tworzenia się dodatkowych zakłóceń. Jest to część projektu Triple Noise Reduction Design firmy Denon, który obejmuje również staranną separację obwodów analogowych i cyfrowych oraz uziemienie sygnału precyzyjnego. Ponadto zniekształcenia płynące z selektora sygnału wejściowego, regulacji głośności i wzmacniacza zostały zniwelowane w celu zapewnienia jak najczystszych dźwięków.

Nowy obwód wzmacniacza zapewnia 2x30W, więc odtwarzacz RCD-M41 ma dość mocy, aby napędzać dopasowane do kompletu głośniki SC-M41 lub inne popularne rozwiązania (odbiornik CD można również kupić osobno), a także aby zasilić sekcję wzmacniacza słuchawkowego stworzoną dla tych, którzy preferują bardziej osobiste odsłuchy.

Oprócz wejścia Bluetooth, wbudowanego odtwarzacza CD i radia FM (FM/DAB+ w wersji RCD-M41DAB) dostępne są też dodatkowo dwa cyfrowe wejścia optyczne dla zewnętrznych źródeł, takich jak np. telewizor. Przetworniki hi-res 192kHz/24bit obsługują wszystkie dostępne źródła cyfrowe.

Zastosowano wysokiej jakości terminale głośnikowe, dodatkowo z wyjściem przedwzmacniacza dla subwoofera (pre-out), a sam RCD-M41 wyposażono w pilota do zdalnego sterowania całym systemem. Jego wygląd został odświeżony i zmieniony tak, aby pasował do industrialnego wzornictwa flagowych produktów hi-fi nowej generacji marki Denon. Z kolei proponowane do zestawu głośniki podstawkowe SC-M41 ulepszono dzięki specjalnemu programowi Denon European Sound Tuning w taki sposób, aby jak najlepiej mogły wykorzystywać potencjał dołączonego do zestawu odtwarzacza CD.

Specyfikacja mikrosystemu Denon D-M41/D-M41DAB

Odtwarzacz CD RCD-M41/RCD-M41DAB:
 • 2 wyjścia o mocy 30W plus wyjście przedwzmacniacza dla subwoofera
 • Bluetooth dla szybkiego odtwarzania bezprzewodowego z urządzeń mobilnych
 • Nowy dyskretny układ analogowy zapewniający lepszą jakość dźwięku
 • Konstrukcja obwodów elektronicznych "Simple & Straight" dla czystości dźwięku
 • Wysokiej jakości przetworniki cyfrowe/analogowe do odtwarzania dźwięku o wysokiej rozdzielczości
 • Konstrukcja Triple Noise Reduction Design (T.N.R.D.) dla zachowania czystości sygnału
 • CD, radio FM (FM/DAB/DAB+ na urządzeniu RCD-M41DAB) oraz dwa wejścia optyczne na dodatkowe źródła cyfrowe
 • Wysokiej jakości wzmacniacz słuchawkowy z kontrolą wzmocnienia
 • Nowy, industrialny wygląd wywodzący się z flagowych modeli serii NE
 • Funkcja Speaker Optimizer zapewniająca jak najlepsze osiągi we współpracy z zestawem SC-M41
 • Dostępny w kolorach black oraz premium silver

System głośnikowy SC-M41:
 • 2-drożny system głośnikowy z 12cm przetwornikiem średnio-niskotonowym i 2,5cm przetwornikiem wysokotonowym z miękką kopułką
 • Zwrotnica separująca przetworniki głośnika dla osiągnięcia płynności i naturalnego brzmienia
 • Możliwość dostrojenia w programie European Sound Tuning
 • Dostępne w kolorach black oraz wood

INFO www.denon.pl