s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

Denon AVR-X540BT

news |
niezdefiniowano - Denon AVR-X540BT

AVR-X540BT firmy Denon łączy doskonałą wydajność kina domowego z wygodnym interfejsem Bluetooth do streamingu muzyki

Nowy, 5.2-kanałowy amplituner AVR-X540BT obsługujący jakość obrazu 4K HD z wbudowanym Bluetooth to coś więcej niż model dla niewymagających. Wyposażono go w technologię, która pozwoli mu współpracować z najnowszymi formatami telewizyjnymi i kinowymi, również dzięki kompatybilności ze specyfikacją najnowszego HDCP 2.2, niezbędną do odtwarzania plików w formacie 4K Ultra HD z zabezpieczeniem przed kopiowaniem.
Pięć wejść HDMI, z których aż trzy obsługują pełne HDCP 2.2/4K 60p, pozwala na łączenie się z najnowszymi urządzeniami, takimi jak konsole, odtwarzacze Blu-ray i dekodery. Dodatkowo AVR-X540BT obsługuje w pełnym zakresie 4K Ultra HD wraz z podpróbkowaniem 4:4:4 Pure Color pass-through. Zapewnia także kompatybilność 3D na wszystkich wejściach HDMI.

Dzięki pięciu kanałom wzmocniacza, z których każdy dostarcza do 130W, oraz dodatkowej rezerwie na podłączenie dwóch subwooferów, AVR-X540BT może dostarczyć pełne i mocne wrażenia przestrzenne (full surround) niezależnie od głośników, z jakich korzystamy.
Intuicyjny, graficzny interfejs użytkownika sprawia, że konfiguracja amplitunera jest niezwykle prosta, zwłaszcza że użytkownika wspiera w niej asystent ustawień – Denon Setup Assistant. AVR-X540BT zawiera również funkcję Auto Setup z korekcją akustyki pomieszczenia, aby móc jak najlepiej wykorzystać potencjał wielokanałowego systemu kina domowego (specjalny mikrofon do przeprowadzenia pomiarów jest dołączony do zestawu).
Dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth użytkownik może bez problemu połączyć się ze swoim smartfonem czy tabletem, aby bezpośrednio odtwarzać z niego muzykę, a Denon zadba o to, by jej brzmienie było czyste i wyraziste. Amplituner ma możliwość zapamiętania aż 8 różnych urządzeń Bluetooth, więc z jego funkcjonalności bez problemu może korzystać cała rodzina. Dla dodatkowej wygody AVR-X540BT posiada umiejscowiony z przodu port USB, umożliwiający odtwarzanie plików muzycznych, takich jak MP3, WMA, FLAC czy AAC z urządzeń przenośnych, jak również ich ładowanie.
Dzięki specjalnej aplikacji Denon 500 Series Remote App użytkownik ma możliwość sterowania ustawieniami amplitunera przy pomocy dowolnego urządzenia mobilnego. Aplikacja umożliwia korzystanie z takich funkcji, jak On/Off, Volume Up/Down, Mute czy Source Selection. Jest ona dostępna za darmo dla urządzeń korzystających z Androida lub iOS-a.
Dla uzyskania czystego i przejrzystego wyglądu frontu urządzenia AVR-X540BT wyposażono w cztery przyciski z funkcjonalnością Quick Select, które umożliwiają użytkownikowi wybranie swoich ulubionych źródeł odtwarzania, zapamiętując dla nich preferowane ustawienia dźwiękowe. Przyciski Quick Select mogą być również kontrolowane przy pomocy aplikacji Bluetooth lub zwykłego pilota.

Specyfikacja Denon AVR-X540BT

  • 5.2-kanałowy amplituner AV o mocy 130W na kanał
  • 4K/60Hz z pełnym zakresem pass-through HDR, ARC oraz HDMI CEC
  • 5 wejść HDMI, z czego 3 kompatybilne z formatem HDCP 2.2
  • Strumieniowanie muzyki poprzez Bluetooth
  • Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio
  • Odtwarzanie utworów w formatach MP3, WMA, FLAC oraz MPEG-4/AAC
  • Automatyczna kalibracja głośników przy użyciu mikrofonu
  • Setup Assistant, Denon 500 Series Remote App
  • Inteligentny program ECO
  • Dostępny w kolorze czarnym

INFO www.denon.pl