hi-fi

Hi-Fi Class

news |
Hi-Fi Class

Zmieniamy się dla Was! Od dziś nowa nazwa, nowe treści i zmiany w interfejsie użytkownika

Internet jest ostatnio najbardziej dynamicznie rozwijającym się medium, które zrewolucjonizowało wiele dziedzin naszego życia, zmieniając nasze przyzwyczajenia i nawyki zwłaszcza w sposobie komunikacji i dystrybucji i konsumpcji treści multimedialnych. Określenie "globalna wioska" znakomicie oddaje to jak zmienił się współczesny świat za sprawą niebywałego rozwoju masowych mediów elektronicznych. Chcemy być uczestnikiem tej medialnej rewolucji i dlatego zdecydowaliśmy się na radykalne zmiany w naszym wydawnictwie - po kilkudziesięciu latach działalności na tradycyjnym rynku prasowym przenieśliśmy się do sfery cyfrowej. Przypomnę, że wcześniej przez 10 lat (2006-2015) wydawaliśmy magazyn "Hi-Fi Choice & Home Cinema", który ukazywał się w cyklu miesięcznym, drukowany był na eleganckim papierze kredowym, a dostępny był w kioskach i salonach EMPiK. Równocześnie uruchomiliśmy stronę internetową, która pełniła przede wszystkim funkcję reklamową dla naszego magazynu. Jednak z powodu załamania się rynku prasy drukowanej, która nie wytrzymywała konkurencji ze strony internetu zdecydowaliśmy się na przeniesienie naszego miesięcznika sfery cyfrowej – począwszy od stycznia 2016 roku Hi-Fi Choice & Home Cinema ukazuje się wyłącznie w formie aplikacji dostępnej na iPody, tablety i smartfony z Androidem oraz komputery. Zachowuje on wszelkie atrybuty tradycyjnego miesięcznika, a więc cykliczność, jednolitą formę graficzną, stałe działy i układ artykułów inny jest tylko nośnik, a dodatkowo umożliwia zamieszczanie treści wideo, audio oraz aktywnych linków z czego skwapliwie korzystamy.Wraz z przeniesieniem magazynu Hi-Fi Choice & Home Cinema do sieci, strona internetowa o tej samej nazwie (w skrócie HFC) i z takim samymi materiałami, straciła rację bytu. Dlatego zdecydowaliśmy się na rebranding wraz ze zmianą nazwy na Hi-Fi Class w celu podkreślenia, że jest to odrębny kanał dystrybucji treści.

Miło nam zatem ogłosić, że startuje nowy serwis internetowy niezależny od cyfrowego miesięcznika z treściami wykraczającymi często poza ramy Hi-Fi Choice & Home Cinema.

Hi-Fi Class stawia przede wszystkim na newsy ze świata audio-wideo, ale także gadżetów elektronicznych w tym smartfonów, tabletów itp. Nie zabraknie także doniesień z rynku muzycznego a nawet filmowego. Regularnie też publikowane będą testy urządzeń audio i do kina domowego, ale nie będą to te same materiały ukazujące się w wydaniach cyfrowych.

W stosunku do poprzedniej wersji serwisu zmiany objęły także interfejs użytkownika zapewniający prostszy i szybszy dostęp do konkretnych testów. Mamy nadzieję, że te wszystkie zmiany przypadną Państwu do gustu, a my ze swojej strony zapewniamy, że serwis będzie w dalszym ciągu ewoluował i rozwijał się reagując na zapotrzebowanie ze strony Czytelników.

INFO www.hificlass.pl