hi-fi

GIGAWATT PC-1

news |

Już wkrótce oferta marki Gigawatt rozszerzy się o kolejny, tym razem najtańszy kondycjoner. PC-1 jest on oparty na sprawdzonych technologiach z powodzeniem stosowanych w wyższych modelach tej firmy.

Już wkrótce oferta marki Gigawatt rozszerzy się o kolejny, tym razem najtańszy kondycjoner. PC-1 jest on oparty na sprawdzonych technologiach z powodzeniem stosowanych w wyższych modelach tej firmy. W prostej linii jest następcą uznanego i cenionego kondycjonera sieciowego Powerac v2.1.
PC-1 został zaprojektowany z myślą o zasilaniu budżetowych systemów audio-video. Polecany jest również do zasilania wszelkich wysokiej klasy urządzeń, które są źródłami sygnału audio, video lub urządzeniami wyświetlającymi obraz, w szczególności monitory i telewizory LCD, plazmy oraz wysokiej klasy odtwarzacze CD, DVD. Wewnątrz kondycjonera zastosowano układ pasywnego filtra przeciwzakłóceniowego opartego o wysokiej klasy elementy wytrzymujące duże obciążenia. Dodatkowo zastosowano układ separacji galwanicznej oparty na potężnym trafo separacyjnym z wielowarstwowym ekranem. Działanie filtra wspomagane jest przez układ buforujący z ogniwem kompensacyjnym, który zwiększa wydajność prądową kondycjonera przy obciążeniach nieliniowych (takich jak wzmacniacze mocy) oraz zapobiega różnicom między mocą na wejściu i wyjściu. Kondycjoner jest wyposażony łącznie w cztery wyjścia: dwa filtrowane wyjścia są separowane i symetryzowane o mocy 800W, dwa kolejne filtrowane wysokoprądowe. Na wyjściach zastosowano wysokiej klasy gniazda sieciowe typu schuko ze srebrzonymi stykami. Te specjalistyczne gniazda wykonywane są na wyłączne zamówienie Gigawatta. Styki gniazd już fabrycznie zostają poddane procesowi srebrzenia technicznego bez udziału metali pośrednich takich jak warstwa miedzi czy niklu. W ten sposób zagwarantowany jest pewny kontakt, obniżona impedancja styku oraz, co najważniejsze, doskonałe właściwości soniczne.
Na standardowym wyposażeniu kondycjonera PC-1 znajduje się firmowy kabel sieciowy Gigawatt LC-1 o długości 1,5m. Kondycjoner dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych anodowanej aluminiowej płyty czołowej: srebrnym i czarnym. Cena PC-1 to 2.650 złotych.

INFO http://www.gigawatt.eu