Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej o polityce cookies

s-e-r-v-e-r-a-d-s

hi-fi

Astell&Kern KANN

news
Astell&Kern KANN

Astell&Kern czerpiąc doświadczenie z produkcji świetnej serii AK3XX wprowadza na rynek nowy odtwarzacz z myślą o wymagających użytkownikach

Obserwując duże zainteresowanie klientów dodatkowymi wzmacniaczami, firma Astell&Kern już na etapie projektowania postanowiła wyposażyć nowy odtwarzacz w dodatkowy wzmacniacz zapewniający odpowiedni zapas mocy dla wszelkich słuchawek dostępnych na rynku. Z powodzeniem potrafi także odtwarzać wysokiej jakości dźwięk w połączeniu z głośnikami niskoomowymi.

KANN został wyposażony nie tylko w wyjścia słuchawkowe znane z serii 3XX czyli typowe 3,5 mm i symetryczne 2,5 mm, ale również w wyjście liniowe asymetryczne i symetryczne. Ma to zapewnić możliwość korzystania z urządzenia jako głównego źródła w zaawansowanych systemach audio. Tym bardziej, że KANN potrafi odtwarzać sygnał 32bit 384kHz bit-to-bit oraz natywnie DSD do 11,2 MHz zapewniając szczegółowe, pozbawione zniekształceń brzmienie, dokładnie tak jak zamierzał artysta czy producent.Podłączając odtwarzacz do komputera jako USB DAC, KANN reprodukuje dźwięk o doskonałych efektach przestrzennych i rozdzielczości, które wykraczają poza możliwości dowolnej karty dźwiękowej komputera. Złącze USB spełnia rolę USB-Hosta wobec czego do playera można podłączyć inne urządzenie jako źródło muzyki dla Naszego odtwarzacza.

KANN jako pierwszy produkt firmy Astell & Kern, jest wyposażony w układ liniowy zaprojektowany do ustawiania wartości wyjściowych na 4 poziomach, w zależności od preferencji słuchania użytkownika oraz aktualnie wybranego systemu odsłuchowego. Znacząco poprawia to dostosowania dźwięku poprzez kontrolę głośności na wyjściu liniowym, której brakowało w poprzednich modelach.

Podobnie jak inne urządzenia spod znaku Astell&Kern, KANN obsługuje sieci bezprzewodowe DLNA (wersja 1.0), co ułatwia pracę z komputerem i poprzez aplikację AK Connect na smartfony i tablety. Odtwarzacz umożliwia połączenie bezpośrednio z serwisami streamingowi takimi np. jak TIDAL.

KANN wyposażono w odpowiednio dużą pamięć wewnętrzną i dwa sloty na karty pamięci umożliwiając jej rozszerzenie aż do 832 GB - wewnętrzna pamięć 64GB i dwa sloty 256 GB (microSD Card) oraz 512GB (SD Card). Oczywiście wraz z pojawianiem się nowego oprogramowania i zaimplementowaniem obsługi wyższych pojemności - wartość ta może wzrosnąć.

Złącze USB-C jest korzystne dla dużych pamięci, ponieważ nie tylko umożliwia błyskawiczny transfer danych, ale również szybkie ładowanie urządzenia. Jednogodzinne ładowanie zapewnia aż 6,5h słuchania. KANN potrafi odtwarzać do 15h bez przerwy za sprawą akumulatora o dużej pojemności 6200 mAh.

KANN jako nowy projekt, to również inny design, do którego byliśmy dotychczas przyzwyczajeni. Urządzenie jest niewiarygodnie ergonomiczne. Bardzo dobrze układa się w dłoni a wypustki na obudowie zapobiegają przypadkowemu wyślizgnięciu się urządzenia. Przeprojektowano również pokrętło głośności, na szersze i inaczej umiejscowione, co wyraźnie polepsza obsługę. Również przyciski sterowania umieszczone zostały zaraz pod dotykowym ekranem.

Odtwarzacz Astell&Kern KANN można będzie kupić w wybranych sklepach, a także odsłuchać w salonach Audiokracja w Polsce. Cena urządzenia to 4999 zł brutto.

Uwaga: Model trafi do sprzedaży w połowie maja 2017, ale już teraz organizowana jest przedsprzedaż u niektórych dealerów marki. Do końca kwietnia można zamówić sprzęt 20% taniej m.in. w sklepach: Audiostyl, MediaCentrum, Audiomagic oraz MP3Store. Do każdego urządzenia klient otrzymuje bezpłatnie, 3-miesięczny kod do serwisu streamingowego TIDAL HI-FI.

Specyfikacja Astell&Kern KANN

 • Wyświetlacz: Dotykowy 4" WVGA(480x800)
 • Wspierane pliki audio: WAV, FLAC, WMA, MP3, Ogg, APE(Normal, High, Fast), AAC, ALAC, AIFF, DFF, DSF
 • Częstotliwość próbkowania: PCM:8 kHz~384 kHz (8/16/24/32 bit) , DSD:(Natywny): DSD64(1 bit 2.8MHz), Stereo/DSD128 (1 bit 5.6MHz), Stereo/DSD256 (1 bit 11.2MHz), Stereo
 • Moc wyjściowa: 2Vrms Niesymetryczne / 2 Vrms Symetryczne
 • Wymiary (SxWxG): 71,23x115,8x25,6 mm
 • Waga: 278,7g
 • Obudowa: Aluminowa
 • Kolory: Astro Srebrny, Eos błękitny
 • Pamięć wbudowania: 64GB
 • Pamięć zewnętrzna: microSD (Max. 256GB) i SD(Max. 512GB)
 • Bateria: 6.200mAh 3.7V Litowo-Polimerowa

INFO www.mip.bz