hi-fi

Audio-Technica ATH-DSR9BT i ATH-DSR7BT

news |
Audio-Technica ATH-DSR9BT i ATH-DSR7BT

Bez przewodów, z zachowaniem najwyższej jakości brzmienia – Audio-Technica wprowadza na rynek całkowicie nowe modele słuchawek bezprzewodowych: ATH-DSR9BT i ATH-DSR7BT

Audio-Technica wprowadza na rynek pierwsze słuchawki bezprzewodowe z autorskim systemem Pure Digital Drive. Jego przewaga nad obecnie wykorzystywanymi rozwiązaniami polega na wyeliminowaniu z toru sygnałowego moduł przetwornika cyfrowo-analogowego, który zazwyczaj odbija swoje piętno na jakości dźwięku. To znaczące udoskonalenie w stosunku do konwencjonalnych słuchawek bezprzewodowych. W słuchawkach ATH-DSR9BT i ATH-DSR7BT to cyfrowo-analogowy procesor odbiera sygnał, przetwarza go i przesyła wprost do przetworników, gdzie cyfrowy moduł, sterując ruchem cewki i membrany, generuje precyzyjny i naturalny dźwięk słyszany przez użytkownika. Dzięki technologii Trigence Semiconductor's Dnote sygnał audio pozostaje w postaci cyfrowej od źródła aż do samych przetworników.

System Pure Digital Drive współpracuje z 45mm przeprojektowanymi przetwornikami True Motion. Te wysokiej klasy głośniki są wyposażone w lekkie membrany z powłoką DLC (Diamond-like Carbon) i pozwalają uzyskać niezwykle wierny dźwięk oraz bardzo szerokie pasmo przenoszenia, sięgające od 5Hz do 45kHz. Cewki przetworników nawinięto 4-żyłowym plecionym drutem z miedzi beztlenowej o czystości 7N. Gwarantują one precyzyjną kontrolę ruchu membrany. Ponadto specjalne akustyczne rezystory kontrolują przepływ powietrza przed i za membraną, aby zapewnić płynne, naturalne odwzorowanie dźwięku w całym zakresie odtwarzanych częstotliwości. Przetworniki umieszczone są wewnątrz warstwowej struktury z aluminium, która minimalizuje niepożądany rezonans oraz odizolowuje obwód elektryczny od obudowy, co przekłada się na optymalną charakterystykę akustyczną.Wyposażone w system Pure Digital Drive ATH-DSR9BT i ATH-DSR7BT z łatwością przezwyciężają dźwiękowe ograniczenia konwencjonalnej transmisji Bluetooth. To w dużej mierze zasługa kodeka Qualcomm aptX HD 48kHz/24 bity, gwarantującego najwyższą możliwą jakość brzmienia. Ponadto modele te są kompatybilne z kodekami aptX, AAC i SBC. Współpracę ze smartfonami i bezprzewodowymi źródłami dźwięku ułatwia technologia NFC. Dzięki niej, aby sparować urządzenia, wystarczy je do siebie zbliżyć. ATH-DSR9BT i ATH-DSR7BT mogą zapamiętać do ośmiu źródeł Bluetooth. Listę zalet konstrukcji Audio-Techniki rozszerza możliwość pracy w trybie pasywnym. Słuchawki można podłączyć do komputera lub innego urządzenia cyfrowego za pomocą dołączonego przewodu USB (2m). Wtedy ATH-DSR9BT i ATH-DSR7BT będą odtwarzać nawet formaty hi-res 96kHz/24 bity.

W parze z jakością brzmienia idą funkcjonalność i wygoda użytkowania. Poduszki wokółuszne słuchawek wypełnione są pianką z efektem pamięci. Wysoką jakość produktów podkreślają aluminiowe pałąki nagłowne, podobnie jak muszle wykończone skórą. Cała konstrukcja została opracowana tak, aby rozłożyć jej ciężar na całą głowę, co uprzyjemnia prowadzenie długich sesji odsłuchowych. Ponadto w muszlach słuchawek projektanci umieścili mikrofony, a także przyciski do zdalnej obsługi. Za pomocą specjalnego suwaka można m.in. regulować głośność i przeskakiwać pomiędzy utworami. Łatwość obsługi zwiększa dotykowy panel – wystarczy delikatnie dotknąć go lub przytrzymać, aby odebrać/zakończyć połączenie telefoniczne lub rozpocząć/zatrzymać odtwarzanie muzyki. Umieszczone na obudowach trzy diody LED przekazują czytelną informację o statusie pracy, np. parowania i ładowania słuchawek, poziomie naładowania baterii, a także wykorzystywanym kodeku. Wbudowany akumulator litowo-polimerowy zapewnia energię na ok. 15 godzin ciągłej pracy i aż 1000 godzin w trybie czuwania. Ładowanie umożliwia dołączony przewód USB, a cały proces doładowywania baterii zajmuje ok. czterech godzin.

Najnowsze słuchawki Audio-Technica ATH-DSR7BT pojawią się w sprzedaży na początku kwietnia br. Poglądowa cena detaliczna tego modelu wyniesie 1699zł. Flagowy model bezprzewodowy, ATH-DSR9BT, na polskim rynku zadebiutuje pod koniec II kwartału br. W przypadku tej konstrukcji poglądowa cena detaliczna to 2899zł.

INFO www.audioklan.pl