hi-fi

iFi Audio nano iDSD LE

news |
iFi Audio nano iDSD LE

Firma iFi Audio poszerzyła swoją ofertę o nowy przetwornik cyfrowo-analogowy nano iDSD LE (Light Edition)

Pod koniec marca do sprzedaży w Polsce wejdzie nowa wersja podstawowego przetwornika cyfrowo-analogowego USB - nano iDSD LE (Light Edition). Urządzenie bazuje na tych samych rozwiązaniach technicznych co model nano iDSD, ale nie ma wyjścia SPDIF, nie oferuje wyboru filtrów cyfrowych i obsługuje maksymalnie DSD128/PCM384. Jakość dźwięku jest jednak taka sama, jak u krewniaka z bogatszym wyposażeniem.

Przetwornik ma jedno asynchroniczne wejście USB 3.0 (kompatybilne z USB 2.0) do połączenia z komputerem lub smartfonem. Do dyspozycji jest analogowe liniowe wyjście RCA LR oraz wyjście słuchawkowe mini-jack 3,5mm.Przetwornik ma wbudowany akumulator litowo-polimerowy i ma dwa tryby pracy zasilania. Może pracować pobierając energię na bieżąco z portu USB lub też z naładowanego wcześniej akumulatora (do 8 godzin pracy). Praca z zasilaniem akumulatorowym daje lepszą jakość dźwięku. Ładowanie akumulatora odbywa się przez ten sam port USB, do którego podłączony jest wejściowy sygnał audio.

Podobnie jak w wielu innych modealch iFi Audio zastosowano przetwornik cyfrowo-analogowy Burr-Brown. Chociaż układ ten wprowadzono na rynek już po fuzji, to był on opracowany jeszcze przez BB Japan i BB (w przeciwieństwie do BB/TI). Wszystkie sygnały są obsługiwane natywnie bez konwersji między PCM a DSD.

Producent przywiązuje bardzo dużą wagę do jakości sygnału zegara. Układy zegara są dostarczane przez siostrzaną firmę AMR. Moduły zegara o jakości militarnej są kompensowane temperaturowo. Zastosowano też technologię AMR Zero Jitter Lite z modelu AMR DP-777.

Regulacja poziomu głośności jest analogowa. W stopniach wyjściowych nie ma żadnych kondensatorów sprzęgających (tzw. Direct Drive).

Cena urządzenia została ustalona na 649 złotych.

Specyfikacja iFi Audio nano iDSD LE

  • Obsługa DSD: 2,8 - 3,1 - 5,6 - 6,2 MHz
  • Obsługa DXD: 352.8, 384 kHz / 24 bity
  • Obsługa PCM: 44.1 - 384 kHz / 16-32 bity
  • Akumulator: 1.000 mAh
  • Wymiary (SxWxG): 67x28x106 mm
  • Masa: 167 g

INFO www.mojeaudio.pl