hi-fi

Gradient 5.1

news |
Gradient 5.1

Począwszy od końca lutego na naszym rynku będą dostępne podstawkowe monitory Gradient 5.1

Obudowa monitorów Gradient 5.1 jest wykonywana z litego drewna brzozowego i posiada objętość osiem litrów. Tylna i przednia ścianka są standardowo wykonywane ze sklejki brzozowej i pokryte włoską nano-powłoką Fenix NTM w kolorach czarnym lub białym. Powłoka ta jest matowa, odporna na zarysowania i nie widać na niej śladów po palcach. W wersji kolumn gdzie ścianki z brzozy są lakierowane na biało, przód i tył wykonano są z płyty MDF zamiast sklejki i pomalowano na biało.

Model Five wykorzystuje konstrukcję obudowy z membraną bierną. Umieszczona na tylnej ściance membrana bierna ma kształt stadionu o rozmiarze 140x200mm.W zestawach zastosowano koncentryczny, dwudrożny zespół głośnikowy opracowany przez Gradienta we współpracy z norweską firmą Seas. Sekcja niskośredniotonowa o rozmiarze 176 mm ma membranę z włókna szklanego. Sekcja wysokotonowa ma 25-milimetrową kopułkę aluminiową.

Zastosowanie głośnika koncentrycznego pozwoliło uzyskać gładką charakterystykę przenoszenia w szerokim polu odsłuchu oraz kontrolować charakterystykę kierunkową. Jak twierdzi producent, zapewnia to bardzo dobrą stereofonię z dokładną lokalizacją, bardzo dobrą szerokością i głębokością sceny.

Kolumny można użytkować zarówno w ustawieniu pionowym jak i poziomym. Jako optymalny wariant instalacji zalecane są wysokiej jakości podstawki, ale możliwy jest też montaż na ścianie, czy nawet ustawienie na półce. Można ustawić kolumny blisko tylnej ściany. Model Five może pracować zarówno w stereo, jak i kinie domowym. Ponieważ w swoich modelach Gradient stosuje głośniki koncentryczne, można łączyć różne kolumny tej firmy do tworzenia dobrze dopasowanych systemów wielokanałowych.

Gradient 5.1 nie tylko jest nominalnie zestawem 8-ohmowym, ale oprócz tego krzywa impedancji rzadko sięga poniżej 7 Ohmów, co ułatwia współpracę ze wzmacniaczami. Zastosowano jedną parę uniwersalnych terminali.

Specyfikacja Gradient 5.1

  • Efektywność: 86dB (2,83V/1m)
  • Impedancja nominalna: 8Ω
  • Zalecana moc wzmacniacza: 20-150W
  • Pasmo przenoszenia: 60-25.000 Hz +/-2dB | 45Hz -6dB
  • Wymiary (SxWxG): 200x324x220 mm
  • Masa: 6 kg

Cena kolumn Gradient 5.1 została ustalona na 8.490 zł za parę.

INFO www.mojeaudio.pl