hi-fi

AURALiC Polaris

news |
AURALiC Polaris

Nowoczesny system all-in-one firmy AURALiC stawia na funkcjonalność i wygodę użytkowania

AURALiC Polaris to system all-in-one, czyli oprócz urządzenia streamingującego mamy wbudowany wzmacniacz zintegrowany do podłączenia zewnętrznych głośników. Wystarczy podpiąć Auralic Polaris do internetu, podłączyć głośniki i już możemy cieszyć się muzyką najwyższej jakości.

Do urządzenia możemy podłączyć aż 17 różnych źródeł dźwięku, w tym strumieniowych, cyfrowych i analogowych. Polaris może działać jako centrum domowej muzyki przyjmując sygnał praktycznie z każdego możliwego źródła. Potrafi odczytywać pliki zawarte na dysku twardym, pamięci przenośnej, udostępnionych folderów sieciowych czy serwerów muzycznych opartych na DLNA / UPnP.Jest też wyposażony w dwie pary wielofunkcyjnych złącz RCA. Działają one w trybie przedwzmacniacza gramofonowego, wejścia liniowego albo wyjścia przedwzmacniacza. Wszystkie tryby pracy można skonfigurować w menu urządzenia. Wejścia cyfrowe, jak AES/EBU, Coaxial, Tosling oraz złącze USB dają możliwość wykorzystania Auralic'a jako DAC'a.

Aplikacja Lighting DS pozwala słuchać muzyki z serwisów strumieniowych jak Tidal, Quobuz w jakości bezstratnej. Nie zabrakło oczywiście możliwości słuchania radia internetowego. Dodatkowo dzięki funkcji AirPlay, Songcast, Wi-Fi oraz Bluetooth można w alternatywny sposób przesyłać muzykę do Polaisa z Apple Music, Spotify i innych dostawców za pośrednictwem smartphone czy komputera.

Urządzenie potrafi pracować również jako końcowy element systemu Roon Ready. Wraz z oprogramowaniem Roon jest to zupełnie nowy sposób na odkrywanie muzyki.

Przy zamawianiu Polaris istnieje możliwość zamontowania wewnątrz dysku twardego (2,5 cala) HDD lub SSD pełniącą rolę pamięci wewnętrznej. W ten sposób Polaris przekształca się w serwer muzyczny ze wszystkimi możliwościami. Nie istnieje żadne ograniczenie pojemności zamontowanego dysku. Można we własnym zakresie zakupić taki dysk i zamontować w urządzeniu.

AURALiC Polaris oparty jest na platformie sprzętowej Tesla i posiada procesor Quad - Core Coretex - A9 1 GHz, 1 GB pamięci DDR3, oraz 4GB pamięci systemowej. AURALiC wybrał tę platformę dzięki jej elastyczności i długoterminowego wsparcia technicznego. W planach są funkcje, które będą oferowały DSD upsampling, Room Accoustic Treatment i wsparcie MQA. Zostaną one dostarczone poprzez automatyczne aktualizacje online.

Moc wyjściowa ciągła jaką uzyskuje Polaris to aż 180W. Powinna ona z powodzeniem wystarczyć do cieszenia się najwyższej klasy dźwiękiem z zaawansowanych konstrukcji głośnikowych.

AURALiC wprowadza w tym modelu kolejną innowacyjną technologię: Hybrid Analog Volume Control technology. Wykorzystuje ona zarówno cyfrową jak i analogową regulację głośności, aby dostarczyć jak najlepszą jakość dźwięku. Analogowa regulacja głośności uruchamiana jest co 12dB cyfrowego wzmocnienia, aby osiągnąć lepszy stosunek sygnału do szumu (SNR), lepszą harmonię i kontrolę zniekształceń sygnału (THD+N) oraz poprawniejszą charakterystykę liniową.

Wykorzystanie tej technologii, zapewnia, iż DAC pracuje zawsze w najlepszym zakresie wydajności. Przekłada się to na mniejsze zniekształcenia, lepszy zakres dynamiki oraz wysoką jakość dźwięku już od najmniejszego poziomu głośności.

To wszystko dostajemy w eleganckiej obudowie w pojedynczym urządzeniu, które dzięki tak dużej wszechstronności i wielkich możliwościach z powodzeniem może zastąpić zestawy składające się z wielu elementów. Do tego prostota obsługi oraz wygoda są na najwyższym poziomie.

Sugerowana cena detaliczna AURALiC Polaris wynosi 17.000 zł.

Specyfikacja AURALiC Polaris

 • Moc wyjściowa: 120W/180W (8 Ohm/4 Ohm)
 • Pasmo przenoszenia: 20 - 20.000 Hz, +/- 0.5dB
 • THD+N: <0.01%, 20Hz-20KHz@1W
 • IMD: <0.01%, 20Hz-20KHz@1W
 • Możliwości streamingu: Network shared folder, USB Drive, Internal Music Storage, uPnP/DLNA Media Server, TIDAL and Qobuz streaming, Internet Radio, AirPlay, Bluetooth, Songcast, RoonReady
 • Wejścia cyfrowe: 1x AES/EBU, 1x Coaxial, 1x Toslink, 1x USB device to computer, 2x USB host to storage and DAC, 1x RJ45 Gigabit Ethernet, 1x 802.11b/g/n/ac Tri-Band WiFi
 • Wejścia analogowe: Line Stage (Input Sensitivity: 2Vrms), MM Phono Stage (Gain: 36dB, 65mV at maximum)
 • Wyjścia analogowe: Single-Ended RCA (6Vrms @ 0dBFS), Loudspeaker Binding Post
 • Obsługiwane pliki: AAC, AIFF, ALAC, APE, DIFF, DSF, FLAC,MP3, OGG, WAV, WV and WMA
 • Obsługiwane cyfrowe formaty: All PCM from 44.1KS/s to 384KS/s in 32Bit , DSD64, DSD128, DSD256
 • Oprogramowanie do kontroli: AURALiC Lightning DS for iOS, AURALiC RC-1 remote control, OpenHome compatible control software, uPnP compatible control software, Roon
 • Zużycie energii: Sleep: <10W, Playback: 450W at max.
 • Wymiary (SxWxG): 330x65x260 mm
 • Waga: 4,5 kg
 • Dostępne wykończenie: Matte Black i Matte Silver

INFO www.auralic.pl