hi-fi

Trenner & Friedl Sun

news |
Trenner & Friedl Sun

Wkrótce na nasz rynek trafią najmniejsze kolumny marki Trenner & Friedl - monitory Sun

Sun to konstrukcja dwudrożna, w której zastosowano koncentryczny zespół głośnikowy. Podobnie, jak w większym modelu Ra w projekcie wykorzystano zasadę złotej proporcji. W zakresie wysokich tonów pracuje 1-calowa, jedwabna kopułka. Niskie i średnie częstotliwości odtwarza sekcja z aluminiową, anodyzowaną na czarno membraną o rozmiarze 12 cm. Głośnik jest produkowany przez firmę Seas.

Zastosowano obudowę wentylowaną z czterema niedużymi portami na tylnej ściance. Skrzynka jest wykonana z drewna brzozy (sklejka z warstw o różnej gęstości). Standardowo dostępne są trzy rodzaje wykończenia bazujące na okleinie z orzecha (nature, amaranth, mocca). Inne warianty są dostępne na indywidualne zamówienia. Na obudowę nałożono siedem warstw lakieru.W kolumnie znajdziemy zwrotnicę czwartego rzędu Linkwitza-Riley'a (LR4) wyprodukowaną przez firmę Mundorf z wykorzystaniem wysokiej jakości podzespołów. Zastosowano okablowanie wewnętrzne i terminale marki Cardas.

Zastosowanie głośnika koncentrycznego w modelu Sun docenią zwłaszcza miłośnicy efektów przestrzennych. Dzięki czterem niedużym portom bas-refleksu nie ma problemu z ustawieniem monitorów w pomieszczeniu - mogą stać blisko tylnej ściany, a nawet na półce.

Specyfikacja Trenner & Friedl Sun:

  • Efektywność: 82dB (2,83V/1m)
  • Impedancja nominalna: 4Ω
  • Pasmo przenoszenia: 55 Hz - 25 kHz (0, -3dB)
  • Wymiary (SxWxG): 160x210x140 mm
  • Masa: 3,2 kg

Cena kolumn Trenner & Friedl Sun została ustalona na 10.990 zł za parę.

INFO www.mojeaudio.pl