kino domowe

Polk Audio Signature American Hi-Fi

news |
niezdefiniowano - Polk Audio Signature American Hi-Fi

Seria Signature nawiązuje do ponad 40-letniej tradycji Polk Audio w budowaniu sprzętu hi-fi dedykowanego do każdego amerykańskiego domu

Seria Signature to jedna z największych linii kolumn dostępnych na rynku. Składa się aż z trzech kolumn podłogowych, dwóch rodzajów monitorów oraz kolumn surround do kina domowego. Dwa zupełnie odmienne sposoby podejścia do budowy kolumny centralnej to droga absolutnie unikalna – wszystko to w celu jak najlepszego dostosowania produktów Polk do funkcjonalnych potrzeb domu. Dzięki zapożyczeniu wybranych rozwiązań z dwu-, a nawet czterokrotnie droższych serii RTi oraz LSiM kolumny Signature prezentują znakomitą jakość dźwięku w różnorodnych pomieszczeniach bez konieczności specjalnego ich ustawiania lub adaptacji akustycznej.

Najważniejsze cechy serii Signature:

  • Terylenowy głośnik wysokotonowy – jeden z niewielu głośników na rynku zdolny do pracy przy częstotliwości nawet 40kHz, co pozwala mu spełnić normy High Resolution Audio (odtwarzanie "gęstych" plików cyfrowych).
  • Antydyfrakcyjne supercienkie maskownice montowane magnetycznie – poprawiają estetykę kolumny dzięki wyeliminowaniu otworów montażowych. Wzorowane na maskownicach z serii LSiM, gwarantują praktycznie niesłyszalny wpływ na zmiany w przenoszeniu pasma.
  • Autorskie przetworniki kompozytowe z polipropylenu wzmocnione minerałem mica – kompozytowe sztywne przetworniki znane z serii RTi poprawiono, stosując nowy składnik wzmacniający w postaci minerału mica, który służy do produkcji m.in. ceramiki. Głośnik napędzany jest czterowarstwową cewką, zaś zawieszenie zbudowano z superwytrzymałego włókna aramidowego Conex (posiada podobne właściwości jak Kevlar oraz Nomex).
  • Power Port Deep Bass – opatentowana technologia wentylacji komory głośników niskotonowych oparta o system rozpraszania nadmiernego ciśnienia, które zagłusza barwę, detaliczność i zróżnicowanie niskich tonów.
  • Cokół zaprojektowany pod kątem współpracy zarówno z twardą posadzką, jak i miękkimi dywanami oraz wykładzinami – dzięki kompletowi wkręcanych kolców i gumowanych stóp seria Signature sprawdzi się w każdym salonie. Budowa cokołu gwarantuje możliwość wypoziomowania kolumny i zablokowania jej na podłożu, co jest podstawową prawidłowego przetwarzania niskich tonów.
  • Przetworniki wykonane w technologii Dynamic Balance – dzięki zaawansowanej technologii wizualizacji wibracji powierzchni membrany głośnika, Dynamic Balance pozwala wykryć niepożądane rezonanse, które są źródłem zniekształceń THD. Dotarcie do źródła rezonansów pozwala na stworzenie "dynamicznego balansu" między pracą materiałów membrany, jej geometrii oraz konstrukcji reszty przetwornika w celu "uspokojenia" pracy poszczególnych elementów przetwornika i redukcji zniekształceń.

INFO www.rafko.com