hi-fi

Denon AH-D7200

news |
Denon AH-D7200

Denona stworzył referencyjne słuchawki AH-D7200, które stanowią połączenie innowacyjnych technologii z najlepszymi materiałami i nienaganną jakością wykonania

Serce słuchawek AH-D7200 stanowią unikatowe 50mm przetworniki zaprojektowane w technologii FreeEdge. Wykonane z nanowłókna, cechują się odpowiednią sztywnością oraz niską masą. Zapewnia to brak zniekształceń, a także niwelację niepożądanego rezonansu w membranie. Efektem jest czystość dźwięku oraz szerokie pasmo przenoszenia. Sama membrana wykorzystuje CCAW. To rodzaj przewodnika stosowany do budowy cewek akustycznych w przetwornikach, gdzie przewód aluminiowy jest powlekany miedzią. W konsekwencji cała energia układu jest kierowana na dostarczenie muzyki wprost do uszu słuchacza.Przetworniki stanowią jednak tylko część systemu słuchawek. Istotny wpływ ma umieszczenie ich w przegrodach z żywicy redukującej wibracje. Muszle wykonano z prawdziwego drewna orzechowego, co pozwoliło osiągnąć cieplejszą barwę dźwięku – podobną do tej z głośników podłogowych.

Do połączenia ze wzmacniaczem służy wysokiej jakości kabel z miedzi beztlenowej o czystości 7N (99,99999%), wykonany w Japonii. Umożliwia on osiągnięcie optymalnej transmisji sygnału. Ten sam kabel zastosowano do połączeń wewnętrznych. Specjalne połączenie zapobiega przenoszeniu hałasu mechanicznego z kabla do uszu, a odłączana konstrukcja pozwala na eksperymenty z innymi przewodami dostępnymi w sprzedaży.

AH-D7200 to nie tylko referencyjny dźwięk. To również najwyższy komfort użytkowania. Nauszniki zawieszono na konstrukcji zaprojektowanej zgodnie z zasadami ergonomii. Obszyto je syntetyczną skórą nadającą miękkość i wytrzymałość, a pianka z efektem pamięci optymalnie dopasowuje się do ucha każdego użytkownika. Pałąk obszyto owczą skórą. Czynniki te są istotne zwłaszcza podczas długich odsłuchów. Waga słuchawek bez kabla to jedyne 385g.

Specyfikacja Denon AH-D7200:
• Unikatowa technologia tworzenia przetworników 50mm Free Edge wykonanych z nanowłókna
• Muszle z prawdziwego drewna
• Połączenie wysokiej jakości kablem wykonanym z miedzi beztlenowej o czystości 7N
• Nadzwyczajny komfort podczas użytkowania
• Luksusowe rzemiosło
• Doskonałe dopasowanie do każdej głowy

Za słuchawki Denona AH-D7200 trzeba będzie zapłacić 3499 zł.

INFO www.denon.pl